У Польщі затримали російського шпигуна

Затриманий співробітниками Агентства внутрішньої безпеки Польщі Януш Н був пов’язаний із партією «Зміна», яку надихали спецслужби Кремля. “Підозрюваний здійснював свою діяльність в Польщі, Європейському Союзі та інших країнах, що було частиною російських пропагандистських і дезінформаційних проектів, зроблених з метою послабити позиції Республіки Польща в ЄС і на міжнародній арені”, – йдеться у повідомленні відомства.

Читати далі

В зоні ООС трагічно загинула лейтенант 128-ї бригади ЗСУ Карина Шемчук

9 червня 2021 р. 128-ма окрема гірсько-штурмова бригада ЗСУ повідомила про трагічну загибель військової під час виконання службових обов’язків. В четвер, 10 червня, голова Закарпатської ОДА Олексій Петров назвав ім’я загиблої: 22-річна лейтенант Карина Шемчук. Карина була випускницею Національної академії сухопутних військ ім. П. Сагайдачного. Щирі та глибокі співчуття рідним та близьким загиблої захисниці.

Читати далі

Петро Порошенко у соцмережах закликав підтримати збірну України і вітання «Слава Україні! Героям Слава!»

«Слава Україні! Героям Слава! Це наше. І це — офіційне вітання української армії. Ми своє і своїх не здаємо. Це завжди було нашим гаслом. І не державі, яка веде агресивну війну проти України, скасовувати нашу Славу. Хоча Росія лише мріє “скасувати” Україну… Давайте підтримаємо нашу збірну і нашу країну. Долучайтесь до нашої ініціативи в соцмережах», – закликає Петро Порошенко.

Читати далі

Західний цивілізаційний вибір

Усе, що відбувається зараз в Україні, – це боротьба за цивілізаційний вибір. Боротьба на всіх фронтах – від військового до економічного, ідеологічного, історичного, культурного, ментального. Термін «західний» чи «європейський» тут досить умовний. Це вибір не стільки про географію, скільки про спосіб життя. Ми на розломі. Тому що ми все ще тримаємось лише завдяки підтримці колективного Заходу. Тому що, як тільки ми погодимось ментально повернутись до простого, звичного способу життя, до ментальної орди, нехай і у вишиванках, як тільки відштовхнемо руку Заходу, орда знову нас поглине. 

Читати далі

Альтернативна зелена реальність

Читати журналістів, що підтримують Зеленського, і зелених лідерів думок стало неймовірно важко. Весь час складається відчуття, що читаєш дописи божевільних, які час від часу переходять від марення до буйства. Ніби читаєш міркування істот із паралельного світу. Вони пишуть про те, що «по Порошенку нанесено нищівний медійний удар» і що «всім очевидна ключова роль Порошенка в становленні української п’ятої колони»… Е-е-е-е… Чого? Удар? Роль? А на підставі яких даних, крім особистого палкого бажання, прибічники ЗЕ роблять аж такий карколомний висновок?

Читати далі

Типовий приклад напіваматорського підходу до державної справи

На минулому засідання комітету ВРУ з національної безпеки, оборони і розвідки, між іншим, розглядався важливий законопроект №4504 із помпезною назвою “Про територіальну оборону”. Наразі не є новиною, що законопроект не був підтриманий комітетом. Головна ідея законопроекту – створення системи територіальної оборони (ТрО). Вкрай потрібна, надзвичайно своєчасна, визначальна і надефективна складова розбудови сектору безпеки і оборони. Серед бурхливого океану різноманітних поглядів та ідей стосовно її побудови і розвитку зазначений законопроект немає нічого спільного ані з реальністю сьогодення, ані зі здоровим глуздом.

Читати далі

СЗР України: Огляд терористичної активності та зон нестабільності у світі станом на 10.06.2021

Найбільш резонансні події минулої доби в огляді Служби зовнішньої розвідки України. Італійський військовий контингент у складі місії НАТО в Афганістані  найближчими тижнями повністю покине країну. 20 відсотків військовослужбовців вже повернулися до Італії. У Сирії на міні підірвався російський військовий бронеавтомобіль,  загинув один військовослужбовець, троє поранені.

Читати далі
Усі відео