Антропологічна прірва, що розділяє нас із запоребриком

В стрічці вчора для чогось бурхливо обурювались російським Макаревичем. Ну приїхав з гастролями поп-співак, ну то хай, він по захоплених територіях не швендяв, дотримував порядних звичаїв. Хай собі їздить. Ну виклав мандрівні нотатки, ну то й ок, нам яке діло? Це може цікавити в нас хіба що системних дослідників внутрішньої динаміки запоребрика. Бо крім сучасних розкладів засвідчує одну засадничу відмінність московитства від нас і від Вільного світу. Це надзвичайна столицецентричність. Оцей споконвічний поділ на столиці та глушину.

Читати далі

Олігархів порахували

Приймаються гучні рішення, але вони фасадні. Фігуранти санкційних списків РНБО очолюють колони на 9 травня і продовжують свою діяльність, так звані економічні санкції перетворюються на перерозподіл бізнесів і потоків від чужих олігархів до своїх. Зараз ми є свідками народження нових младоолігархів з числа слуг, як колись, в епоху Януковича зненацька вигулькнув Курченко. Але всі ці гучні рішення РНБО дійсно сприяли зростанню підупавшого рейтингу Зеленського, народ вперто помічає тільки фасад, не зазираючи всередину.

Читати далі

Фонд Порошенка передав чергову партію допомоги для мешканців Запорізької області (фото)

«Більше року в країні вирує епідемія. За цей час ми вкотре переконались, що проблеми коронавірусу цікавлять всіх, окрім влади. За цей рік Благодійний Фонд Порошенка став справжнім фондом боротьби з коронавірусом. Разом з благодійниками він підтримує українців у цей надважкий період. Тільки Запорізькій області Фонд Порошенка надав допомоги більше ніж на мільйон гривень», – коментує голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність», голова фракції «Європейська Солідарність» в Запорізькій обласній раді Ігор Артюшенко.

Читати далі

Кремлевская «дружба народов»

Товарищам, готовым убивать и умирать за “русский мир”, неплохо бы понять: с путинской точки зрения, не Россия вводит куда-нибудь войска для защиты русскоязычных – это русскоязычные существуют, чтобы у России был повод ввести войска. А там, где чисто практический имперский интерес уже более-менее защищен или, наоборот, защищен быть не может, или вообще отсутствует, там русскоязычные со всеми их правами могут идти лесом. Ну или пустыней, “какаяразница”. 

Читати далі

Безробітним геть не смішно

Шмигаль рапортує, що уряд Зеленського створив 600 000 робочих місць і перевиконав власну обіцянку по боротьбі з безробіттям. За даними Держстату, у 2020 році було втрачено 672 тисячі робочих місць у порівнянні з 2019 роком. За даними Державної служби зайнятості, рівень безробіття у 2020 році зріс з 8,1% до 9,3%. У січні 2021 року допомогу з безробіття отримували 481 тис українців – на 38% більше, ніж у січні 2020 року. За внутрішніми опитуваннями бізнес-асоціацій, реальні цифри можуть бути значно більшими і сягатимуть близько 1 млн втрачених робочих місць.

Читати далі

«Сьогодні неможливо розділити мистецтво і політику». Інтерв’ю з Малковичем до його шістдесятиріччя

10 травня Івану Малкович – українському поетові, видавцю, власнику і директору видавництва “А-ба-ба-га-ла-ма-га”, лауреату Національної премії імені Тараса Шевченка – виповнилося 60 років. Суспільне Культура зустрілося з Іваном Антоновичем, щоби привітати та записати інтерв’ю. Під час розмови Малкович зізнався, що має риси характеру, з якими тяжко жити; висловив міркування про роль культури у політичних процесах; та розказав про вихід нової книжки Ліни Костенко, яку було анонсовано.

Читати далі

Імітація дороги в НАТО

Зараз у слуг і в ОПі згадали про стару ідею надання Україні статусу Основного союзника США поза НАТО. Рівень висловлювань з цього приводу шокує непрофесіоналізмом, як і рівень усього, за що вони беруться, чи що говорять. Коли навіть на самому верху йдуть висловлювання на рівні “Джо, а пачєму ми єщьо нє в НАТА?”, то це явна ознака несерйозності підходу, лише пропагандистський трюк, зорієнтований на внутрішній ринок локшини на вухах, а не на результат. Вони навіть не знають, що Україна пройшла вже першу формальну частину процесу й має статус офіційного кандидата на отримання формального статусу… То що означає такий статус.

Читати далі

Монополізація замовлень по «Великому будівництву» – свідчення створення системної топ-корупції в Україні

51% коштів від «Укравтодору» отримали п’ять кампаній. Перша «десятка» освоїла 70% коштів «Укравтодору». Фактично, ми маємо повторення практики Партії регіонів зразка 2012 року, коли «регіональний» бізнес отримав монополію на будівництво об’єктів до Євро-2012. На сьогодні лідерами за вартістю виграних закупівель є товариства з обмеженою відповідальністю “Автомагістраль-південь”, “СУНП “Автострада”, “Техно-буд-центр”, “Онур конструкціон інтернешнл”, “Ростдорстрой” та “ПБС”. ПБС – це кампанія скандального власника Буковелю Шевченка, який представляє інтереси Коломойського, а кампанію “Автомагістраль-південь” пов’язують з міським головою Одеси Г. Трухановим.

Читати далі

СЗР України: Огляд терористичної активності та зон нестабільності у світі станом на 11.05.2021

Найбільш резонансні події минулої доби в огляді Служби зовнішньої розвідки України. На тлі виводу американських військ з Афганістану в країні сталася низка терористичних актів, які забрали життя багатьох людей. Слідча група ООН з притягнення до відповідальності за геноцид, злочини проти людяності та військові злочини ІД визнала дії терористичного угруповання “Ісламська держава” проти єзідів в Іраку геноцидом.

Читати далі
Усі відео