Робоча поїздка Президента до Донецької області (фото, відео)

Глава держави на Донеччині відвідав місце бою за 10-й блок-пост та вшанував пам’ять загиблих українських героїв

На Донеччені вшанував пам'ять загиблих у 2014 році оборонців 10-го блок-посту. На цьому місці в степах Донеччини у боротьбі з російським агресором Україна втратила перших сімох своїх синів. Вічна пам'ять героям!

Gepostet von Петро Порошенко am Montag, 6. Mai 2019

 

Під час робочої поїздки до Донецької області Президент України Петро Порошенко відвідав місце бою за 10-й блок-пост та вшанував пам’ять українських воїнів, які загинули обороняючи його. Семеро військових героїчно загинули в боях проти російських агресорів в липні 2014 року.

Глава держави поклав квіти до пам’ятника загиблим оборонцям блок-посту №10. Бій за 10-й блокпост був першим боєм, в якому противник використав важку бронетехніку для «лобової» атаки, а також кулемети та снайперів.

10-й блокпост був виставлений силами АТО наприкінці червня 2014 року майже в тилу російсько-окупаційних військ між селами Перша Новоселівка та Уманське Ясиноватського району Донецької області. Блокпост був виставлений з метою перерізати комунікацію угруповання ДНР, збільшити присутність українських військ на Донбасі та відтягнути від Слов’янська танки противника.

4 липня 2014 року біля села Новоселівка відбувся танковий бій в якому загинуло 7 військовослужбовців 93 окремої механізованої бригади. 10-й блокпост протримався 2 доби.

Джерело

 

Президент присвоїв почесне звання «Заслужений вчитель України» вчительці української мови та літератури з Авдіївки Марії Марченко

Донбас – це Україна. Урок української мови в одній зі шкіл прифронтової Авдіївки викладає легендарна вчителька Марія Марченко. На одній з авдіївських дев'ятиповерхівок, зруйнованих агресором, створений мурал з її портретом.

Gepostet von Петро Порошенко am Montag, 6. Mai 2019

 

Президент України Петро Порошенко присвоїв почесне звання «Заслужений вчитель України» вчительці української мови та літератури загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 Авдіївки Марії Марченко. Глава держави вручив відзнаку Марії Марченко під час відвідання школи, де вона працює, в ході робочої поїздки до Донецької області.

Петро Порошенко зайшов на урок української мови, який проводила пані Марія і запитав у учнів чи згодні вони із тим, що їхня вчителька Марія Григорівна удостоєна звання «Заслужений вчитель України». Діти відповіли Президенту «так».

Почесне о звання «Заслужений вчитель України» Глава держави присвоїв Марії Марченко за значний особистий внесок у розвиток національної освіти, навчання і виховання учнівської молоді, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм.

«Спасибі вам за те, що стільки років Ви віддали за те, щоб українська мова тут запанувала – на сході, східному кордоні нашої держави у Донецькій області», – сказав Петро Порошенко.

Він особливо відзначив освітню реформу та всі зміни, які відбулись у галузі за останні п’ять років. Зокрема, Президент нагадав про ухвалення закон про освіту, реалізацію програми «Нова українська школа», а також прийнятий закон про функціонування та захист державної мови.

Глава держави також відзначив вихованців Марії Григорівни. «Це вже справжні громадяни України. Думаю, що після ваших уроків вони вже навіть краще за Президента знають українську мову», – сказав він.

Президент зазначив, що йому приємно було бачити при в’їзді у Авдіївку напис: «Авдіївка – це Україна».

Президент оглянув мурал, створений на честь Марії Григорівни на стіні одного з будинків міста. Президент зауважив, що сьогодні відвідав один із уроків пані Марії у дев’ятому класі: «Вона дуже пишається, що саме з її класу є велика кількість переможців всеукраїнських олімпіад з української мови, президенти поки що шкіл, але хто знає, що буде в майбутньому».

Авдіївка

Мурал, створений на честь вчительки української мови та літератури з Авдіївки Марії Марченко, назавжди закарбувався у моїй пам’яті.У 2016 році художники створювали його із ризиком для життя – у бронежилетах, у перервах між обстрілами. Дуже важливо було закінчити цю роботу – зображення вчителя української мови тут, у оновленій Авдіївці. Авдіївці, яка стала чистою, яка зараз надійно забезпечена електроенергією, газом, водою. Кожен може дізнатися через що пройшла Авдіївка, поглянувши на будівлі, на яких видно сліди від куль і снарядів, а подекуди не залишилося жодного вікна. Тут, на відстані 900 метрів знаходиться вже всесвітньовідома «промка». І, на жаль, і зараз ще залітають з «промки» сюди окремі постріли, бо «промка» перебуває під вогнем російських бойовиків.Авдіївка – це Україна. Донбас – це Україна. Ми робитимемо все можливе, щоб не просто зупинити російського агресора, а відвоювати кожен клаптик української землі.

Gepostet von Петро Порошенко am Montag, 6. Mai 2019

 

Петро Порошенко зазначив, що цей мурал назавжди закарбувався у його пам’яті, бо у 2016 році художники створювали його із ризиком для життя – у бронежилетах, в перервах між обстрілами.

«Дуже важливо було закінчити цю роботу – зображення вчителя української мови тут, у оновленій Авдіївці. Авдіївці, яка стала чистою, яка сьогодні надійно забезпечена електроенергією, газом, водою. Все це робиться з підконтрольної території і є гарантом того, щоб 25-тисячна Авдіївка була надійно захищена», – підкреслив Глава держави, додавши, що кожен може дізнатися через що пройшла Авдіївка, просто поглянувши на сусідні будівлі, де ще видно сліди від куль, снарядів.

«Дім, де майже не залишилось жодного вікна… І тут, на відстані 900 метрів знаходиться вже всесвітньовідома «промка» (промислова зона – ред.). І, на жаль, і зараз ще залітають з «промки» сюди окремі постріли, і зараз «промка» перебуває під вогнем російських бойовиків», – сказав Президент.

«Але Авдіївка – це Україна. Так написано на в’їзді в місто. І Донецьк, Донбас – це Україна. І ми точно будемо робити все можливе для того, щоб не просто зберегти, зупинити російського агресора, а відвоювати кожен клаптик української землі», – сказав Петро Порошенко.

Джерело

 

Глава держави присвоїв почесні найменування трьом військовим частинам ЗСУ

Сьогодні я на Донеччині висловлюю пошану і глибоку подяку воїнам-піхотинцям та усім нашим захисникам. Від співвітчизників, від держави і від себе особисто дякую за ваші сумлінне виконання конституційного обов’язку, відвагу, героїзм та самопожертву.Перебуваючи на передовій, ще і ще раз наголошую, що гарантом збереження української державності та усіх перетворень в країні є нові Збройні Сили. Вони, народившись в полум’ї війни з російським агресором, за останні роки суттєво зміцніли та загартувалися. І мені не соромно дивитися в очі українським воїнам. Та є про що звітувати перед народом за те, що зроблено за час моєї діяльності на посаді Президента України і Верховного Головнокомандувача. Армія відновила боєздатність, набула бойового досвіду, покращила забезпеченість.Помічники порахували, що за 5 років я здійснив 38 робочих поїздок на Схід, із них на першу лінію – 25. Відчуваю гордість, що мав честь бути Верховним Головнокомандуючим наших воїнів, гордість, що Україна має таких синів. Слава нашим воїнам і Слава Україні!

Gepostet von Петро Порошенко am Montag, 6. Mai 2019

 

Президент України, Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко підписав Указ «Про присвоєння почесних найменувань військовим частинам Збройних Сил України». Відповідний Указ було оголошено під час зустрічі Глави держави з військовослужбовцями операції Об’єднаних сил з нагоди Дня піхоти в ході робочої поїздки до Донецької області.

Глава держави постановив перейменувати три військові частини ЗСУ з метою відновлення історичних традицій національного війська щодо назв військових частин, а також зважаючи на зразкове виконання ними поставлених завдань, високі показники в бойовій підготовці.

Петро Порошенко вручив 57-й окремій мотопіхотній бригаді, воїни якої у цей час виконують завдання на передових позиціях боротьби з російським агресором, бойовий прапор із стрічкою з відповідним почесним найменуванням.

«Недарма наша зустріч відбувається сьогодні саме в День піхоти. Піхоти, якій потрібно приділити максимальну увагу. Якщо раніше першими пріоритетами у нас були десантно-штурмові війська, Сили спеціального призначення, морська піхота, гірсько-штурмові бригади, я твердо переконаний, що сьогодні такі бригади як 93-я і 57-а потребують моєї особливої уваги», – сказав Глава держави.

«Я хочу подякувати вам за блискуче виконання бойових завдань. Ви справжня еліта Збройних Сил України», – підкреслив Президент.

За словами Петро Порошенко, важливо відроджувати національні традиції у Збройних Силах. «З метою відновлення історичних традицій національного війська та зважаючи на зразкове виконання поставлених завдань, підписав Указ щодо присвоєння почесних найменувань 57-й окремій мотопіхотній бригаді – імені кошового отамана Костя Гордієнка. 58-й окремій мотопіхотній бригаді – імені гетьмана Івана Виговського та 26-й артилерійській бригаді – імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича», – повідомив він.

Відповідно до Указу 57 окремій мотопіхотній бригаді присвоєно найменування «імені кошового отамана Костя Гордієнка». Кость Гордієнко був кошовим отаманом Запорізької та Олешківської Січі. На сьогоднішній день там же знаходиться і пункт постійної дислокації підрозділів бригади. Отаман був сподвижником гетьмана Пилипа Орлика. У 1709 році відкрито виступив проти московської окупації України та разом із запорізькими козаками підтримав Гетьмана Івана Мазепу у боротьбі з окупантами.

58 окремій мотопіхотній бригаді присвоєно найменування «імені гетьмана Івана Виговського» – українського військового, політичного і державного діяча, гетьмана Війська Запорізького. У битві під Конотопом, де на сьогодні знаходиться пункт постійної дислокації підрозділів бригади, 9 липня 1659 року вщент розбив стотисячну Московську армію.

26 артилерійській бригаді присвоєно почесне найменування «імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича» – офіцера-артилериста, який на початку Української революції 1917-1919 років сформував та очолив артилерійський підрозділ у складі Корпусу Січових Стрільців. Брав активну участь в запеклих боях з червоногвардійськими частинами, які рвалися до Києва, а в березні 1918 року визволяв місто від російсько-більшовицької окупації. У 1919 році, будучи командиром гарматної бригади Січових Стрільців Дієвої армії УНР, брав активну участь у всіх бойових операціях Армії УНР. Роман Дашкевич вважається одним із засновників сучасної української артилерії.

Також Президент вручив державні нагороди військовослужбовцям за вагомий особистий внесок у зміцнення обороноздатності Української держави, мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, зразкове виконання військового обов’язку та з нагоди Дня піхоти.

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №192/2019
Про присвоєння почесних найменувань військовим частинам Збройних Сил України

Джерело

 

Мені не соромно дивитися в очі українським воїнам та є про що звітувати перед українським народом – Президент в Авдіївці

Президент України, Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко заявив, що найважливішим завданням для нього на початку і впродовж всієї каденції було відновлення українського війська, щоб армія могла протистояти агресору.

«Моїм найважливішим завданням на посаді Президента України було зробити все можливе для того, щоб змінити ту критичну ситуацію в якій опинилися Збройні Сили України на початку російської агресії. І хочу наголосити, що мені не соромно дивитися в очі вам, українським воїнам. Та є про що звітувати перед українським народом. Звітувати за те, що зроблено за час моєї діяльності на посаді Президента України і Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України», – сказав Петро Порошенко під час спілкування з військовослужбовцями ООС у Авдіївці.

«Армія повністю відновила боєздатність, набула унікального бойового досвіду, наростила оперативні спроможності, покращила технічну оснащеність та забезпеченість. Ми навчилися рішуче відбивати атаки російського агресора. І наші війська демонструють вміння налагоджувати ефективну систему управління та взаємодії», – констатував він.

Президент нагадав, що рік тому відбулось переформатування Антитерористичної операції у операцію Об’єднаних сил. І хоч подання до Верховної Ради закону про деокупацію Донбасу тоді мало низку критичних зауважень, саме цей документ «надає нові сили, нову спроможність і нові можливості для Збройних Сил».

За його словами, Збройні Сили України у тісній взаємодії з іншими складовими сектору безпеки і оборони держави дають жорстку відсіч агресору. «Спільними зусиллями ми наростили систему органів військового управління, сформували командування Десантно-штурмових військ, командування Сил спеціальних операцій, Об’єднаний оперативний штаб, які вже набули спроможностей з управління підпорядкованими військами. Сформовано низку нових бойових бригад і військових частин оперативного, тилового та технічного забезпечення», – додав Президент.

«На потенційно загрозливих напрямках створено і проведено нарощування відповідних угруповань військ, що дозволило забезпечити готовність до відбиття агресії не лише зі Сходу, але й з будь-яких інших напрямків. З урахуванням наявних сил і засобів, нарощено систему протиповітряної оборони держави. Збільшено авіаційний парк та бойовий склад зенітно-ракетних військ. Наша авіація міцнішає та набуває більшої майстерності», – також підкреслив Глава держави.

Крім того, на нових місцях дислокації відновлюються Військово-Морські Сили, сформовані Морське командування і командування морської піхоти, які набувають нових спроможностей.

«Чисельність військовослужбовців за контрактом досягла 85% загальної чисельності Збройних Сил. Кількість резервістів зросла і зараз становить 200 тисяч військовослужбовців», – наголосив Петро Порошенко.

Він також нагадав, що за його дорученням Міністерством оборони України зараз реалізується програма будівництва гуртожитків поліпшеного планування для військовослужбовців-контрактників у військових містечках місць постійної дислокації бойових військових частин.

Джерело

 

Президент доручив вчергове підвищити рівень доплат військовим на першій лінії ООС

Президент України, Верховний Головнокомандувач Збройних Сил Петро Порошенко доручив Міністру оборони Степану Полтораку підвищити розмір доплат військовослужбовців підрозділів, які перебувають на першій лінії оборони.

«Я прийняв рішення, що ми робимо подальше збільшення доплат, грошового утримання бійцям підрозділів, які перебувають на першій лінії операції Об’єднаних сил. Пане Міністр оборони України, даю доручення, щоб ми ще підняли доплати за перебування на «передку», на першій лінії, і доручаю прийняти рішення про збільшення доплати на 5 тисяч гривень, до суми 17000 грн.», – повідомив Петро Порошенко під час спілкування з військовослужбовцями ООС у Авдіївці.

За словами Глави держави, відтепер грошове забезпечення складатиме мінімум 10300 – 10400 грн. Крім того, 12000 грн., які є зараз, і плюс 5000 грн. – буде 17000 грн. «Це доплата і ми виходимо на суму, яка перевищує 27000 грн. на кожного військовослужбовця», – підкреслив Президент.

«Як ми і наголошували, що український воїн на першій лінії буде отримувати майже 1000 грн. в день, і понад 1 тис. доларів на місяць», – додав він.

Петро Порошенко нагадав про свою розмову на початку російської агресії з мобілізованим снайпером 3-го полку спецпризначення з Кіровограду, коли військовий повідомив, що отримував 600 грн. на місяць. «Сьогодні – 27000 грн. Це та відстань і ті пріоритети, які Україна пройшла під моїм керівництвом. Дякуючи керівництву Збройних Сил, дякуючи українській Верховній Раді, дякуючи українському Уряду, які на виконання рішень Ради безпеки і оборони, приймали відповідні рішення», – підкреслив Глава держави.

Він зазначив: «І це дуже потужна і сильна мотивація разом з патріотизмом для того, щоб ворог знав, що на нього чекає у випадку наступу».

Верховний Головнокомандувач також наголосив, що йому по особливому приємно проводити зустріч з українськими воїнами, перебуваючи на позиціях однієї з славетних військових частин Збройних Сил – 93 механізованої бригади «Холодний Яр».

«Також тут присутній особовий склад інших військових частин та підрозділів Збройних Сил, які сьогодні мужньо виконують завдання в операції Об’єднаних сил на різних ділянках фронту. За час виконання завдань на сході особовий склад бригад набув високих професійних якостей, змужнів та став вагомим стримуючим фактором для наступальних планів російсько-терористичних загарбників», – наголосив він.

Джерело

 

Гарантом збереження української державності та усіх перетворень в країні є нові Збройні Сили України – Президент

Президент України, Верховний Головнокомандувач Петро Порошенко наголошує, що саме нові Збройні Сили України в нинішніх умовах є гарантом тих перетворень, які відбувалися і відбуваються в нашій державі.

«Перебуваючи разом з вами тут, в Авдіївці, ще і ще раз наголошую, що гарантом збереження української державності та усіх перетворень в країні є нові Збройні Сили України. Вони, народившись в полум’ї війни з російським агресором, за останні роки дуже суттєво наростилися, зміцнилися і загартувалися», – сказав Глава держави під час спілкування з військовослужбовцями ООС у Донецькій області.

«Сьогодні у ваших руках – могутня зброя. Знаю, що ви добре її опанували та вмієте майстерно застосовувати. Ворог має чітко знати, що будь-які намагання розхитати наші рубежі будуть приречені на невдачу, незважаючи на будь-які його спроби. Бо ми можемо спертися на героїзм, мужність, стійкість та набутий в боях високий професіоналізм українського військовослужбовця», – наголосив Верховний Головнокомандувач.

Він зазначив, що у свідомості українців військовослужбовець Збройних Сил України – не просто захисник, він є символом впевненості в наших силах та прикладом самовідданого ставлення до виконання своїх обов’язків, взірцем стійкості.

«Сьогодні, вдивляючись у ваші обличчя, я відчуваю гордість за те, що маю честь бути вашим Верховним Головнокомандуючим, гордість за те, що Україна має таких синів і доньок як ви», – заявив Петро Порошенко.

Президент зазначив, що День піхоти, яка є основою будь-якого війська, сьогодні вперше відзначається на державному рівні. «Загартовані в боях із російським агресором, ви щоденно демонструєте стійкість, непереможний характер, відвагу та героїзм. І саме на піхоту війна покладає найбільші навантаження. А на долю бійців-піхотинців лягає найважчий тягар бойових дій та військового побуту», – сказав він.

«Сьогодні я тут для того, щоби висловити велику пошану і глибоку подяку всім воїнам-піхотинцям, усім справжнім нашим захисникам… Подяку від усіх ваших співвітчизників, подяку від держави Україна і подяку від себе особисто за ваше сумлінне виконання конституційного обов’язку, за вашу відвагу і героїзм, за вашу самопожертву», – додав Глава держави.

Він повідомив, що на командному пункті заслухав доповідь Командувача Об’єднаних сил щодо ситуації в районі проведення ООС. «Ми всі чітко усвідомлюємо, що Росія жодним чином не відмовилася від своїх агресивних намірів, а наша держава, на жаль, продовжує перебувати в небезпеці. І за цих неймовірно складних умов воїни Збройних Сил героїчно і стійко виконують бойові завдання, утримуючи визначені рубежі», – додав Петро Порошенко, зауваживши, що, на жаль, щоденно ми платимо за це непомірно високу ціну – життям та здоров’ям наших українських героїв.

«Всього за час російської агресії на Донбасі ми втратили 2973 українських воїна з усіх силових відомств», – сказав Верховний головнокомандувач. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять українських воїнів і цивільних, які загинули у війні з російським агресором.

Президент зазначив, що за п’ять років здійснив майже 40 робочих поїздок на схід, із них – 25 на лінію фронту. «Сьогодні, напевно, цей мій візит останній як Президента. Я як Президент хочу подякувати кожному воїну і вклонитися за вашу велику ратну справу. Україна знає вас як героїв, мужніх, самовідданих, відданих країні та народові. Ви завжди готові бути попереду, там, де найважче. Як справжні сини своєї Вітчизни ви добровільно виступили на її захист, і від її імені я щиро дякую вам за це», – сказав Глава держави, звертаючись до військових.

Свого наступника на посаді Президента Петро Порошенко закликав «не повторювати помилок його попередників і належним чином дбати про Збройні Сили України». «Бо сильна армія за будь-яких обставин захистить Україну», – наголосив він.

«Вірю, що спільними з вами зусиллями ми повернемо мир та спокій на усю територію Української держави і наші діти будуть жити в незалежній, щасливій та заможній європейській країні», – звернувся Глава держави до воїнів і в цей святковий день побажав їм та їх рідним і близьким міцного здоров’я, щастя і успіхів.

Джерело

 

Глава держави про ефективність ООС: Українські воїни продемонстрували героїзм, високий професіоналізм і самовідданість у відсічі агресії

Зустріч з офіцерським складом ЗСУ у місті Часів Яр на Донеччині

Gepostet von Петро Порошенко am Montag, 6. Mai 2019

 

Президент України, Верховний Головнокомандувач Збройних Сил Петро Порошенко переконаний у ефективності рішення щодо зміни формату антитерористичної операції на сході України на операцію Об’єднаних сил.

Під час спілкування із офіцерським складом ЗСУ Глава держави нагадав, що ООС триває вже більше року у повній відповідності із законом про особливості державної політики із забезпечення суверенітету і територіальної цілісності України на території Луганської і Донецької областей. «Цим законом був змінений формат проведення операції з антитерористичної. Життя і цей рік яскраво продемонстрували правильність рішення», – сказав Петро Порошенко.

За словами Президента, за цей час в рамках проведення операції Об’єднаних сил, не порушуючи Мінських домовленостей, було звільнено 24 квадратних кілометра української землі, зокрема три населених пункти – хутір Вільний, Південне, Шуми.

«Українські воїни продемонстрували рішучість, відвагу, героїзм, високий професіоналізм і самовідданість у відсічі агресії. І була доведена ефективність дій Збройних Сил України в полосі проведення операції Об’єднаних сил», – наголосив Верховний Головнокомандувач.

Він також відзначив постійні заходи з підвищення бойової підготовки і військового вишколу, які здійснювались цього року. «В цілому частини української армії і інших силових структур, які діють на лінії зіткнення сьогодні, добре оснащені, добре нагодовані, озброєні і успішні в досягненні поставлених цілей», – констатував Петро Порошенко.

Глава держави також зауважив, що водночас, окрім суто військових завдань, формат ООС передбачає проведення правоохоронних, цивільно-гуманітарних та інших комплексних проектів щодо відновлення комплексної інфраструктури і створення умов для відновлення ефективного подальшого мирного життя мешканців регіону.

«І мені приємно, що і в минулий, і в цей приїзд, спілкуючись в населених пунктах, які розташовані вздовж лінії зіткнення, ми чітко спостерігаємо покращення ставлення місцевих мешканців до військовослужбовців Збройних Сил України. Коли вони відзначають високу дисципліну, зовнішній вигляд, готовність завжди прийти на допомогу при наданні медичної допомоги, інших позицій», – сказав Президент.

«Я гордий тим, що таким чином зараз сприймають українського воїна. Поки є український воїн – є мир. Якщо Росія активізує свої дії, то є ефективний і надійний захист», – підкреслив Петро Порошенко.

Окремо Президент відзначив роботу по розмінуванню і законодавче забезпечення цієї діяльності. «В цьому контексті хотів би подякувати своєму Уповноваженому по Донбасу, Першому заступнику Голови Верховної Ради України Ірині Геращенко. Було зроблено не тільки законодавче забезпечення розмінування, а також і законодавче забезпечення всієї діяльності Збройних Сил України», – сказав Глава держави.

Він також нагадав, що в рамках ініціативи «Допомога Схід» до лікувальних закладів Донецької і Луганської областей лише медичного майна було передано на суму в майже шість мільйонів гривень. У цьому контексті Петро Порошенко відзначив ефективну взаємодію командування Об’єднаних сил з Військово-цивільною адміністрацією Донецької області.

Джерело

 

 

 

Автори