Петро Порошенко взяв участь у програмі «Головна тема. Вибір» на ТРК «Україна» (фото, відео)

 

Президент про нову українську армію: Якщо Росія вирішить продовжити наступ на Україну – вона заплатить незрівнянно вищу ціну, ніж у 2014 році

Президент Петро Порошенко підкреслив важливість подальшої розбудови української армії та запевнив в готовності нашого війська ефективно протистояти російському агресору. «Бо саме українська армія є гарантом суверенітету, територіальної цілісності та незалежності нашої держави», – наголосив Президент під час ефіру на телеканалі «Україна».

Відповідаючи на питання чи готова Українська армія до можливого вторгнення 80-тисячного російського військового угрупування, яке сконцентровано на кордонах з Україною, Президент наголосив: «Якщо, не дай Боже зараз, хтось спробує або вирішить перевірити на міцність українську армію і Українську державу, навіть якщо це буде Російська Федерація, яка прийме рішення продовжити наступ, або ті десятки дивізій приймуть рішення перетнути кордон – ціна, яку Росія заплатить за цю авантюру, буде незрівнянно вища, ніж ціна, яка була в 2014 році».

«Якби ж в 2014 році у нас була така армія, як зараз, коли тоді я як Верховний Головнокомандувач відразу після виборів вимушений був займатися не тільки бронежилетами, яких не було на озброєнні, не тільки шоломами, наколінниками чи налокітниками, розгрузками. Але змушений був займатися штанами, шкарпетками, і вибачте, білизною, теплим одягом, якого не було», – зауважив Петро Порошенко.

Президент додав: «Склади були абсолютно пусті. Армія була розкрадена, розпродана, знищена».

«І порівняйте, як виглядає українська армія зараз», – сказав Президент та запросив знімальну групу телеканалу спільно з ним відвідати передові позиції української армії.

Джерело

 

Маємо скористатися можливостями припинення дії Договору про дальність ракет для зміцнення власного оборонного потенціалу – Президент

Президент Петро Порошенко в ефірі телеканалу «Україна» наголосив на важливості створення нової української ракетної програми. За його словами, в контексті припинення дії міжнародного Договору про ракети малої та середньої дальності, умови якого порушила Росія, «важливо чітко розуміти поточну ситуацію, яка склалася в Україні і в світі».

«Україна суворо дотримувалася усіх зобов’язань і обмежень по Договору про ракети середньої і малої дальності, які Україна брала на себе», – підкреслив Президент.

«Ви пам’ятаєте, що Україна добровільно відмовилася від третього за потужністю в світі ядерного арсеналу. Звичайно, що історія не терпить умовних нахилів, але, я думаю, що ніхто не сумнівається, що якщо б у нас зараз була ядерна зброя, ніхто б не наважився зараз напасти на Україну», – заявив Петро Порошенко.

При цьому він наголосив, що не варто «перекладати з хворої голови на здорову». «Причина, за якою була припинена дія Договору про ракети – це була Росія, яка в порушення Договору почала випробування, спочатку таємно. А потім, коли пред’явили це, вимушена була визнати випробування нових ракет, яке було заборонено відповідно до Договору», – сказав Президент та підкреслив, що це є офіційна позиція Сполучених Штатів Америки, яка була представлена світові з переконливими доказами.

«США кажуть: це було б безвідповідально, якщо Росія не дотримується цього Договору, а ми робимо вигляд, що нічого не відбувається. Ми з розумінням до цього поставилися. Вони прийняли рішення і оголосили світові, що вони виходять з Договору, але якщо Росія повернеться, вони готові повернутися», – сказав Президент.

«Україна, в даному випадку, не виходила з цього договору, але де-факто, якщо Договір припинено, Україна має використати ці можливості для того щоб збільшити свій оборонний потенціал», – наголосив Президент.

Глава держави зазначив, що наша країна володіє ракетними технологіями, відповідним виробництвом, науковим потенціалом. «І ми дуже швидко наростили і радіус дії наших ракет, збільшивши його, і точність наших ракет, покращивши її», – додав він.

«Я наголошую, як Президент і як Верховний Головнокомандувач ЗСУ – ми не збираємось ні на кого нападати, ми не збираємось застосовувати ракетні технології як інструменти нападу. Але відповідальність агресора, якщо агресія буде продовжена і будуть нанесені удари по Україні, то збільшення радіусу дії і потужності, звичайно ж підвищить ціну, яку агресор заплатить за свої авантюрні та безвідповідальні рішення», – сказав Петро Порошенко.

При цьому він підкреслив, що народ України повністю підтримує модернізацію української армії та вдосконалення озброєння наших Збройних Сил, в тому числі і ракетні технології.

Джерело

 

Росія вже платить надзвичайно високу ціну за анексію Криму і агресію на Донбасі – Президент про мотивацію Путіна припинити війну

Президент Петро Порошенко переконаний, що одразу після виборів будуть активізовані перемовини для врегулювання ситуації на сході України політико-дипломатичним шляхом.

«Політико-дипломатичний шлях – це означає абсолютно чіткий план, який презентований і під яким стоїть підпис Путіна. Називається план – Мінські домовленості. Реалізація цього плану – є дорожня карта… Ці пропозиції були схвалені нашими партнерами з Європейського Союзу в обличчі Німеччини і Франції, зі Сполучених Штатів Америки. І він передбачає абсолютно чіткі кроки», – сказав Глава держави в ефірі телеканалу «Україна».

Петро Порошенко нагадав, що основною вимогою цього плану є забезпечення безпекового компоненту: роззброєння незаконних військових формувань; виведення іноземних російських військ з української території; виведення важкої техніки і артилерії; повернення українського суверенітету на українську землю і контроль над неконтрольованою ділянкою українсько-російського кордону. «Дуже багато деталей, але це є чіткий план. І головне – він погоджений», – зауважив він.

«І Путін не йде на це зараз лише тому, що дуже сподівається, що йому вдасться підірвати Україну зсередини. Ми не дамо йому для цього жодного шансу. І одразу ж після президентських виборів, політико-дипломатичним шляхом ми поставимо питання в ООН щодо миротворчого контингенту, ми негайно в Нормандському форматі відновимо переговори і імплементуємо безпековий компонент», – наголосив Президент та додав, лише після імплементації безпекового компоненту буде втілена політична частина домовленості щодо Донбасу.

Глава держави особливо підкреслив, що питання завершення війни і досягнення миру в Україні залежить від припинення агресивних дій Росії. «Ключ від миру знаходиться не в Києві, бо це не наші війська знаходяться на російській території. Ключ від миру знаходиться не у Брюсселі і не у Вашингтоні. Ключ від миру знаходиться у Кремлі», – констатував Петро Порошенко.

За його словами, нам вдалося мобілізувати світову коаліцію на підтримку України, яка була створена після початку агресії. Він також підкреслив, що «не існує людини, яка б прагнула миру більше, ніж український Президент і не існує країни, яка б прагнула миру більше, ніж Україна».

Президент також виловив впевненість, що після виборів Мінські домовленості запрацюють так, як цього прагне Україна, бо до їх виконання Росію спонукає висока ціна, яку вона платить за свою агресію та збитки, що несе через дію санкцій. «Росія платить зараз надзвичайно високу ціну і ця ціна буде лише збільшуватись. І Путін має абсолютно сильну мотивацію для того, щоб припинити війну, забрати свої війська, відновити український контроль над неконтрольованою ділянкою кордону і принести довгоочікуваний мир», – сказав Петро Порошенко.

«У Путіна немає іншого виходу. Росія зараз платить надзвичайно високу ціну за санкції і за свою авантюру з анексією Криму і за агресію на Донбасі. За оцінками агентства Bloomberg Росія втратила 150 млрд доларів лише через агресію. Росія втратила 10% свого ВВП. Різко впав рівень життя росіян, зросли ціни, зросло ПДВ і решта компонентів на сьогоднішній день переконливо свідчать – Росія не зможе і не буде продовжувати цю лінію, бо ціна для Росії є занадто високою», – додав він.

Джерело

 

Світ визнав Росію агресором – Петро Порошенко про чітку позицію міжнародної коаліції на підтримку України

Президент Петро Порошенко наголосив на чіткій світовій підтримці України в її боротьбі за суверенітет та територіальну цілісність. Світова коаліція однозначно визнає Росію агресором і засуджує її агресивні дії, підкреслив Петро Порошенко в ефірі телеканалу «Україна».

Глава держави зазначив, що світова спільнота демонструє спільну позицію щодо підтримки України і підтримки його позиції, і з боку керівництва США, Євросоюзу та інших держав. Він нагадав, що це було продемонстровано і під час останнього його візиту у Брюссель, де керівництво інституцій ЄС дало чіткий меседж: «Україна, українці – ми з вами і ви можете точно розраховувати на нашу підтримку, в тому числі ніхто і ніколи не визнає ні незаконну анексію Криму, ні агресію проти нашої держави на Донбасі. Саме так і буде».

Президент підкреслив, що Росія визнала себе стороною конфлікту в той момент, коли Путін підписав Мінські домовленості і взяв на себе абсолютно чіткі зобов’язання за ними.

Глава держави також підкреслив, що важливо не те – визнає Росія себе стороною конфлікту чи ні. «Проблема в тому, що світ визнав Росію агресором – це є і документи Європарламенту, і рішення ООН, Великої Сімки, міжнародних фінансових інституцій», – наголосив Петро Порошенко.

Він додав: «Я теж впевнений, що наприклад гітлерівська Німеччина у війні проти Польщі не визнавала себе агресором. Але проблема в тому, що історія, світ сьогодні чітко засвідчує – у нас сьогодні є позови України в міжнародні суди, включно з судом ООН, там зараз в документах зазначено: Росія є країною-агресором. І сьогодні ні в кого в світі сумнівів відносно агресора Росії не залишається», – констатував він.

Петро Порошенко не підтримав думку деяких експертів, що зазначені кроки є малоефективними: «Яка є альтернатива? Якщо хтось вважає, що Україна самотужки має відкрити наступальну операцію в Криму і на Донбасі, заплативши за це сотні тисяч, якщо не мільйони життів, можливо втративши світову підтримку – покажіть мені цього експерта. Чому він не в армії?».

Президент також підкреслив, що політико-дипломатичний шлях – це позиція держави і світу. Він зауважив також, що санкції проти РФ – це не відповідальність Росії. «Санкції – це мотивації Росії бути за столом переговорів. Санкції – це прискорення рішень щодо виконання Мінських домовленостей, обов’язків, які Росія взяла на себе. І на сьогоднішній день весь світ каже, що це Росія не виконує їх. Спостерігачі СММ ОБСЄ чітко наголошують», – сказав він.

Разом з тим Глава держави зауважив, що створена за 5 років світова коаліція, напрацьована позиція щодо політико-дипломатичного шляху, незалежна моніторингова місія ОБСЄ, чітка позиція Сполучених Штатів та НАТО, аж ніяк не означає, що не потрібно будувати свою армію. «Бо саме українська армія є гарантом суверенітету, територіальної цілісності і незалежності нашої держави. Аж ніяк ніякий не меморандум», – підкреслив Петро Порошенко.

Президент також закликав українців не дати себе обдурити. Він підкреслив, що Україна ніколи не мала ніяких територіальних претензій до будь-кого із своїх сусідів. Українських військ немає на російській землі. Але при цьому Росія, у час, коли Україна мала позаблоковий статус, підло, підступно, незаконно анексувала Крим. «При чому це було рішення Путіна. Рішення, де він звернувся до Ради Федерації щодо застосування збройних сил Російської Федерації за межами Росії. Після цього, починаючи з квітня, травня, червня відбулася агресія проти нашої держави на Сході. Відбулося вторгнення регулярних військ Російської Федерації на українську землю», – сказав він.

Глава держави нагадав, що Україна заплатила надзвичайно високу ціну за це, адже 2956 українських воїнів віддали своє життя, захищаючи українську землю від російської агресії, а більше 10 тисяч цивільних було вбито як наслідок агресії, в тому числі і проти мирного населення.

Джерело

 

Все залежить від нас – Президент впевнений в майбутньому членстві України в НАТО

Президент Петро Порошенко висловив впевненість в майбутньому членстві України в Північноатлантичному альянсі та наголосив, що все залежить від українців. Про це Глава держави заявив в ефірі телеканалу «Україна».

При цьому він навів приклад успіху України в питанні євроінтеграції: підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та отримання безвізового режиму для українців для поїздок до країн ЄС. Петро Порошенко згадав недовіру та скепсис щодо Угоди про асоціацію та безвізові подорожі до ЄС для українців, які тиражувалися деякими експертами у 2014 році.

«Коли ми ставили амбітні завдання і робили низку реформ, скептики казали, що це (Угода про асоціацію та безвізовий режим з ЄС – ред.) неможливо. Хочу нагадати, що коли обговорювалося питання безвізу, казали, що в Європі криза мігрантів. Це самогубство для керівника будь-якої європейської країни зараз для України в поточних умовах надати безвіз. Я сказав, це є питання цінностей і питання віри. І це є питання потужних реформ, які ми маємо провести для того, щоб вибороти це», – нагадав Президент.

Петро Порошенко зауважив, що серед певних українських депутатів також існував спротив. «Сьогодні вже існує враження: а як може бути інакше? Так само це стосується всіх реформ, які ми започаткували, починаючи від децентралізації, і закінчуючи новою українською школою», – наголосив він.

«Сьогодні, коли мова йде про членство в НАТО. Україні не просто треба його надати, або підтвердити, бо Україна має відповідно до Бухарестського саміту НАТО перспективи членства в цій організації, а ще й значним чином прискорити», – підкреслив Петро Порошенко. Він зазначив, що під час засідань Північноатлантичної Ради і Комісії Україна-НАТО керівники держав та урядів 24 країн-членів НАТО одностайно підтримували цю позицію.

«Сьогодні левова частина цих речей залежить від України. Україна має відповідати критеріям членства. Робиться це в рамках програми, зараз співпраці, а в майбутньому – документі, який називається План дій щодо членства. І вже в грудні 2019 року на саміті НАТО в Лондоні Україна і я поставлю питання про те, щоб Україні був негайно наданий План дій щодо членства в НАТО», – повідомив Глава держави.

Президент також наголосив, що «НАТО це не те, чим лякали в часи Радянського Союзу українців». «НАТО – це безпека кордонів, бо ніколи за всю історію існування НАТО не було зовнішнього нападу на країну-члена Альянсу. НАТО – це відсутність внутрішніх конфліктів всередині союзу. Це повернення наших хлопців додому, бо НАТО працює за принципом «один за всіх і всі за одного». Це можливість скоротити з поточних 6% бюджет оборони і безпеки… НАТО – це безпека на вулицях. Бо членство в Альянсі – це і реформування сектору безпеки», – сказав Петро Порошенко.

При цьому Президент додав, що програма вступу до НАТО та приєднання до Європейського Союзу майже тотожні, окрім напрямків щодо реформування сектору безпеки. Він також підкреслив, що ЄС – це також демократія, верховенство права і високий рівень життя людей, на відміну від ситуації на територіях, які перебувають під впливом Росії. «Це і є головною мотивацією для України», – підсумував Глава держави.

«Давайте чесно говорити українцям. Ми зараз називаємо, що Україна зможе напрацювати критерії щодо членства в НАТО. Це питання як повітря – питання життя і смерті. Після російської агресії, віддайте належне, була зруйнована Росією вся повоєнна глобальна система безпеки, яка базувалася на Раді Безпеки ООН: коли країна, яка є постійним членом Радбезу ООН і має право вето, і є агресором. В світі зараз не існує жодного іншого механізму захисту національних інтересів і безпеки держави, крім НАТО, яке довело свою ефективність», – наголосив Порошенко.

Президент нагадав, що «такі саме експерти з «диванної сотні» під прапором «все – кінець, все – пропало» нам казали, що не буде ніякого безвізу і Угоди про асоціацію». «Вони так казали про кожну реформу, яку ми робили. Все залежить від нас. Неможливо бути Президентом країни, яка реформується під час війни, і не бути оптимістом. Тому, друзі, відкидайте цих експертів-песимістів», – додав він.

«Україна здатна отримати План дій щодо членства (ПДЧ) в НАТО до 2023 року. І в ПДЧ буде записано перелік кроків і дата», – наголосив Президент.

Джерело

 

Зроблю все можливе, щоб вибір українців був захищений – Президент

Президент Петро Порошенко в ефірі телеканалу «Україна» наголосив, що зробить все можливе, щоб захистити вибір українців і вільне, чесне і прозоре проведення президентських виборів.

«Я як Президент наголошую, що вибори мають бути вільними. Волевиявлення громадян має бути захищеним. Вибори мають бути справедливими. І якщо десь хтось і якось буде через провокації або напряму буде знайдений конкретний факт підкупу, коли за голос, за голосування заплатили, то має бути невідворотна кримінальна відповідальність. Позиція Президента – ми будемо твердо захищати волевиявлення громадян», – наголосив Петро Порошенко.

Президент зауважив, що правоохоронці в рамках кримінальних справ вже затримували людей і арештовували кошти, які незаконно використовувалися у виборчій кампанії деякими кандидатами. «Буду це підтримувати незалежно від того, до якої політичної сили належать ті, хто спробують дискредитувати довіру світу, дискредитувати довіру українців до виборів», – зазначив Глава держави.

Президент також окремо звернув увагу, що існує загроза з боку сусідньої країни, з Кремля, коли екстремісти, ультрарадикали намагаються залякати людей і зірвати вибори. «Дуже вони хочуть, щоб пролилася кров, щоб була порушена монополія влади на застосування сили. І розуміючи, що їх проросійські представники вибори не виграють, вони можуть спрямувати свої зусилля на зрив виборів. Наголошую, що буде абсолютно жорстка і чітка вимога до правоохоронних органів – захистити вибори, зупинити екстремістів, не дати можливості пролитися крові. І хочу запевнити наших українських громадян, що я як Президент буду докладати максимум зусиль для захисту конституційних прав і свобод громадян», – сказав Петро Порошенко.

«Буду робити все, що від мене залежить, щоб він (день виборів – ред.) пройшов спокійно, щоб вибір українців був захищений», – наголосив Петро Порошенко. Він зазначив, що загрози об’єктивно існують, бо Путін не полишає своїх намірів розшматувати країну – його мета була, створення Малоросії, Новоросії і розділення України навпіл. «Це, безумовно, категорично неприйнятно для нас», – підкреслив Президент.

«Зберегти єдність українського народу, зберегти довіру українських громадян до результатів голосування, зберегти і не дати можливість зсередини підірвати стабільність, дестабілізувати ситуацію, бо це буде поразка всіх українців і виграш Путіна. Переконаний, що ми цього не допустимо», – резюмував Президент.

Джерело

 

Президент: Боротьба з бідністю стає питанням національної безпеки держави

«На сьогоднішній день, крім оборони держави і ви знаєте, що наша команда зробила для оборони, крім зовнішньої політики і ви знаєте, що ми зробили, питання подолання бідності, боротьби з бідністю стає, якщо хочете питанням національної безпеки держави. А це вже пряма компетенція Президента», – наголосив Президент Петро Порошенко в ефірі телеканалу «Україна».

«Ми розуміємо, що на сьогоднішній день ті, хто найбільше постраждав від російської агресії – це пенсіонери. Бо мінімальна заробітна плата зростає, середня заробітна плата зростає, соціальні виплати зростають. Пенсійні виплати підвищуються повільніше. Саме тому, в 2017 році було прийнято рішення про проведення щорічних індексацій. Це наш перший постріл у боротьбі з бідністю», – підкреслив він.

Водночас Глава держави зауважив, що зрозуміло, що цього замало і особливо для тих, хто отримує мінімальну пенсію, а це ті, хто має стаж, але працювали санітарками, прибиральницями і отримували найнижчі зарплати.

Президент нагадав, що проведення індексації та виплата компенсацій таким категоріям пенсіонерів стала можливою за рахунок коштів, які надійшли до бюджету Пенсійного фонду від розмитнення так званих євроблях. «Ця сума склала 13,6 млрд грн. Це означає, що кожен пенсіонер, який отримує мінімальну пенсію, отримає 2410 грн.», – зазначив він.

«Ми на сьогоднішній день будемо продовжувати пріоритети пенсіонерів при реалізації соціальної політики», – підкреслив Петро Порошенко. Він додав, що економічне зростання в Україні дозволяє з оптимізмом дивитись на вирішення цього питання.

«Зростання економіки буде відображатись не просто в цифрах, індексах, рейтингах, а точно має відображатись на кишені українців», – підкреслив Президент.

Глава держави також зазначив, що проведено монетизацію субсидій і вже люди почали отримувати субсидії живими грошима. За його словами, це дає можливість громадянам заощаджувати на споживанні послуг, а різницю від сплачених коштів за газ залишати собі.

За його словами, також будуть підвищені виплати багатодітним родинам на кожну третю і наступну дитину. Відповідне рішення було прийнято Кабінетом міністрів, зауважив він.

Петро Порошенко зазначив, що опоненти звинувачують його у підкупі виборців, називаючи так підвищення виплат пенсіонерам, багатодітним родинам і військовим. Він також зазначив, що не збирається припиняти підвищення соціальних виплат та підвищувати соціальні стандарти життя. «Це позиції, по яким ми компромісу шукати ні з ким не будемо», – підкреслив Президент.

Глава держави нагадав, що перші п’ять років ми захищали країну від банкрутства і дефолту: «Ми відвели загрозу дефолту, ми зберегли контрольований дефіцит бюджету, стабілізували банківську систему. Ми створили надійний економічний фундамент для економічного прориву».

Джерело

 

Усі відео