Петро Порошенко в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV (фото, відео)

Звільнення Криму має бути першим пріоритетом української влади – Президент

 

Президент Петро Порошенко наголошує, що Росія продовжує платити високу ціну за незаконну анексію Криму і першим пріоритетом української влади залишається звільнення півострова.

«Сьогодні трагічна річниця, яка має об’єднати українців, концентрувати зусилля для припинення незаконної анексії Криму, припинення окупації і відновлення суверенітету і територіальної цілісності України, в тому числі і суверенітету Криму», – сказав Глава держави в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV.

«Стосовно того, що хтось там з кимось каші не зварить – я не збирають ані каші варити, ані на рибалку бігати як деякі кандидати», – також зауважив Глава держави, відповідаючи на питання ведучого щодо заяви російського президента Путіна, який заявив що з Петром Порошенком «каші не звариш».

«Я наголошую, що ми мобілізували світову підтримку України щодо невизнання незаконної анексії Криму, щодо застосування санкцій проти Російської Федерації для мотивації Росії політико-дипломатичним шляхом: перше – звільнити Крим; друге – звільнити незаконно утримуваних військовополонених українських військових моряків; повернути військове майно», – наголосив Президент.

Глава держави додав: «Інакше за це Росія платить дуже високу ціну. Ніхто в світі не вірить що РФ легко переносить санкції». За його словами, сьогодні дев’ять мільярдерів заявили про те, що санкції для них є руйнівними. За даним агентства Bloomberg, Росія втратила через незаконну анексію мінімум 150 млрд доларів і 10% ВВП Росії.

Він сказав: «Це означає, що одразу після президентських виборів першим пріоритетом Президента України буде питання Криму».

Президент також підкреслив, що сьогодні високий представник Європейського Союзу Федеріка Могеріні завила, що ЄС ніколи не визнає анексію Криу і продовжує політику санкцій. «Сьогодні Росія заплатить ту ціну за незаконну анексію. Сьогодні весь світ починаючи від США і закінчуючи Австралією прийняли рішення про посилення санкцій. І це є результатом роботи нашої дипломатичної команди», – сказав Петро Порошенко.

«Отже, перший пріоритет буде негайна активізація міжнародної співпраці щодо звільнення Криму політико-дипломатичним шляхом. Це має бути першим пріоритетом української влади», – підкреслив Президент.

Також Глава держави нагадав, що рівно п`ять років тому був в Криму і на власні очі бачив захоплене регулярними військами збройних сил Російської Федерації приміщення Верховної ради Криму. «Я покладаю відповідальність за вбивство кримських татар на російські війська. Я твердо переконаний, що в цьому брав безпосередню участь і так званий прем`єр Криму Аксьонов, підтвердивши сьогодні, виклавши явку з повинною, що він кожен свій крок погоджував з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним», – сказав він.

«Росія вимушена буде приймати позицію міжнародного співтовариства, бо плата за невиконання рішень ООН, за невиконання рішень щодо взятих на себе міжнародних зобов’язань для Росії буде зростати. І впевнений, що це призведе до звільнення Криму політико-дипломатичним шляхом», – сказав Петро Порошенко.

Джерело

 

Санкції проти Росії продовжуються не самі собою – Президент про жорстку позицію України у відстоюванні відновлення суверенітету

«Не потрібно, щоб складалось враження, що санкції автоматично продовжуються самі собою. Санкції продовжуються, оскільки Україна здатна займати позицію консолідації суспільства і вимоги до Російської Федерації щодо відновлення нашого суверенітету», – сказав Президент Петро Порошенко в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV.

Глава держави зазначив, що наступного разу санкції мають бути продовжені в червні. «І яке рішення буде приймати і Рада ЄС, і США буде залежати від того, наскільки консолідована Україна, наскільки українська влада буде діяти рішуче, щоб захищати свій суверенітет», – зауважив Петро Порошенко.

Він додав, що кожного разу російська пропаганда розповідає, що санкції продовжують в останнє. «І кожен раз дипломатичні успіхи української влади забезпечують консолідацію всього світу», – сказав Президент.

«Сьогодні саме від позиції України, яка стала реальним суб’єктом зовнішньої політики, і позиція, яку ми зайняли від самого початку – «нічого про Україну без України». І сьогодні думка України є точно вирішальною», – підкреслив Глава держави.

Президент також зауважив, що і він, і українські дипломати, за участі з боку Меджлісу кримськотатарського народу, спільними зусиллями сформували платформу, яка запропонована щодо звільнення Криму і містить велику кількість компонентів. «Перше – це розширення санаційного компоненту проти Російської Федерацією у зв’язку із окупацією Криму. Друга позиція – це «азовський пакет» санкцій щодо негайної деокупації Керченської протоки і Азовського моря, відновлення свободи судноплавства», – повідомив він.

Також, за його словами, активно відпрацьовується позиція і координація зусилль щодо судових процесів, в тому числі в міжнародному суді ООН проти РФ у зв’язку з порушенням низки конвенцій ООН. Він зауважив, що координація цієї роботи на рівні української держави зроблена і буде розширена робота щодо відповідних позовів.

Джерело

 

Глава держави: Після президентських виборів продовжиться робота щодо запровадження миротворчої місії ООН на Донбасі

Президент Петро Порошенко під час участі в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV наголосив, що після президентських виборів в Україні президент Росії буде вимушений відновити переговори по реалізації Мінських домовленостей і робота щодо запровадження місії миротворців ООН на Донбасі буде активізована.

Петро Порошенко зазначив: «Ми маємо розуміти логіку Путіна. Путін неодноразово це стверджував. І сьогодні він намагається це підтвердити під час незаконного відвідання Криму… Твердження Путіна про те, що він готовий співпрацювати з будь-яким кандидатом на виборах Президента України, крім Петра Порошенка, є абсолютно чіткою позицією, що до виборів президента Путін буде ходити, молитися, просити і будь-що (робити – ред.), щоб в нас вибір українського народу залежав від пана Путіна, а не від українського народу». Глава держави наголосив, що його чітка відповідь – Путін цього не дочекається, адже Україна вже інша і українці будуть самі визначати свою долю.

«Одразу ж після виборів Президента, коли Путін вимушений буде забезпечити відновлення переговорів по реалізації Мінських домовленостей і відновлення переговорів про відновлення суверенітету України в Криму, перейти для обговорення в Раді Безпеки ООН питання запровадження місії миротворців – класичної і відповідно до стандартів ООН», – наголосив Президент. За його словами, левова частина країн-членів ООН, крім Російської Федерації, готові запроваджувати миротворчу місію як необхідний складовий компонент безпекового пакету для імплементації Мінських домовленостей.

Президент наголосив, що запуск миротворчої місії допоможе, щоб окупаційні війська РФ залишили Донбас, важку артилерію і техніку вивели за межі окупованих територій. «У нас на сьогоднішній день позиція роззброєння незаконних збройних формувань, так званих народних міліцій, поліцій і будь-чого іншого – будуть негайно роззброєнні блакитними шоломами ООН. І буде створений необхідний компонент для відновлення політичної діяльності українських партій на території окупованого Донбасу і ми зможемо починати політичний процес», – зазначив Глава держави.

Джерело

 

Законодавчі зміни щодо реформування «Укроборонпрому» мають бути невідкладно розглянуті Верховною Радою – Президент

Під час участі в програмі «Свобода слова» на телеканалі ICTV Президент Петро Порошенко підкреслив, що Верховна Рада України має розглянути законодавчі зміни щодо реформування «Укроборонопрому» як невідкладні. Відповідний законопроект вже готується новопризначеним заступником Секретаря РНБОУ полковником Сергієм Кривоносом і буде внесений до Парламенту Президентом України як невідкладний.

«Я довіряю полковнику Кривоносу. Я довіряю Збройним Силам. Він має повний мандат на достатньо серйозні кроки», – сказав Петро Порошенко та нагадав, що сферою відповідальності полковника є, в тому числі і реформування концерну «Укроборонпром». Президент також підкреслив, що РНБОУ вже прийняла рішення про повний аудит, який мають пройти підприємства «Укроборонпрому».

Президент висловив впевненість, що в парламенті існує підтримка реформ, які здатні зробити більш вікдритою його діяльність концерну. «Мова йде і про відкриття частини контрактів державного оборонного замволення, і щодо залучення іноземних наших партнерів до діяльності концерну», – додав Петро Порошенко.

Глава держави також повідомив, що найближчим часом будуть прийняті і кадрові рішення щодо складу Спостережної ради «Укроборонпрому» у зв’язку зі закінченням повноважень окремих членів цієї ради. «Я доручив полковнику Сергію Кривоносу підібрати відповідні пропозиції та організувати конкурси для того, щоб, в тому числі і з залученням наших міжнародних партнерів – країн-членів НАТО, з метою забезпечення довіри і прозорості укомплектувати нову Спостережну раду «Укроборонпрому». Для мене є абсолютно принциповим, якщо ми будемо мати можливість отримати новітнє обзроєння – воно буде в руках українських воїнів»,- підкреслив Петро Порошенко.

Глава держави також повідомив, що вже в середу візьме участь у випробуваннях сучасних ударних безпілотних літальних апаратів, які були отримані Україною на підставі його домовленості з Президентом Турецької Республіки Реджепом Таїпом Ердоганом. «Ці безпілотні літальні апарати значно збільшать бойові спроможності і Сил спеціальних операцій і наших бойових підрозділів для того, щоб дати відсіч агресору, мінімізуючи жертви серед мирного населення і серед військовослужбовців Збройних Сил України», – зазначив Президент.

Джерело

 

Глава держави: Україна здатна забезпечити порядок і захистити волевиявлення громадян

Президент Петро Порошенко під час участі в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV наголосив, що в Україні будуть спроби зірвати вибори Президента, однак українські правоохоронні органи здатні забезпечити порядок і захистити волевиявлення громадян.

«Принцип Римського права – кому це вигідно? Наголошую, що в зриві українських виборів як в 2014 році, так і в 2019 році зацікавлена одна людина – його прізвище Путін… На сьогоднішній день мені байдуже, кого він використовує всередині України, щоб добитися своєї цілі. Чи олігархів, в тому числі і біглих, з яким за його дорученням ФСБ РФ встановила відповідні контакти. Чи право- або ліворадикальні екстремістські угрупування», – відповів Глава держави на питання наскільки є серйозною загроза зриву виборів і що робиться для запобігання цьому.

«Ми маємо розуміти, що російські або кремлівські представники – вони не обов’язково одягнуті у найманця, обвішані гранатами чи є представниками «русского мира» з російським триколором через плече. Вони абсолютно легко, вийшовши на майдани, можуть кричати і «Слава Україні», і «Україна понад усе», і навіть «Смерть ворогам». Це абсолютно ніяк не позбавляє Путіна можливості їх використовувати», – наголосив Президент.

«Чи будуть спроби? Будуть. Але народ точно не підтримає позиції зриву виборів. На сьогоднішній день правоохоронна система здатна забезпечити порядок на українських вулицях і захистити волевиявлення. А ті, хто будуть загрожувати інтересам держави – держава має достатньо інструментів, щоб навести в країні порядок. І я як Президент і як гарант Конституції не просто зможу, а зобов’язаний захистити вибір українського народу», – резюмував він.

Джерело

Поділитися:
Share
Усі відео