Робоча поїздка Президента України до Львівської області (фото, відео)

ІТ-сектор як наш пріоритет має відчувати себе захищеним – Президент на ЛьвівщиніУ 2018 ми продали товарів до країн Євросоюзу більше, ніж будь-коли. Наш експорт досяг найбільшої позначки за всю нашу торговельну історію з ЄС. Львівська область – в числі найперших на цьому ринку. В її експорті частка країн ЄС становить 78,6% від усього обсягу, на 22% більше, ніж у 2017.Львівщина – той регіон, де нікого не треба агітувати за вступ до Євросоюзу і НАТО. За даними соціологічних опитувань тут за вступ до ЄС готові проголосувати 82%, до НАТО – 72%.На Раді регіонального розвитку у Львові говорили про здобуті досягнення та амбітні плани на майбутнє.

Gepostet von Петро Порошенко am Samstag, 23. Februar 2019

 

Президент Петро Порошенко має намір взяти участь в обговоренні ініціатив щодо діяльності ФОП, які сплачують єдиной податок, з метою не допустити утисків в роботі підприємців, зокрема ІТ-сектору, який працює за цією системою оподаткування. Про це Глава держави сказав під час виступу на Раді регіонального розвитку Львівщини в ході робочої поїздки до Львівської області.

«Принагідно хочу сказати, що пропозиція Міністерства соціальної політики внести поправки до Трудового кодексу, які могли би обмежити діяльність ФОПів на єдиному податку взагалі і в IT-галузі зокрема – це робоча ініціатива самого міністерства. Уряд це рішення не приймав. Президент його не бачив», – зазначив він.

За словами Глави держави, Міністерство як орган, який відповідає за наповнення Пенсійного фонду, має шукати шлях легалізації трудової зайнятості. «Але ми найближчим часом ретельно обговоримо модель, яку вони зараз запропонували. Вона ще не розглядалася на Кабміні. І в моїх планах взяти активну участь в обговоренні цього, для того щоб ІТ-сектор як наш пріоритет відчував себе захищеним. Це є моє президентське слово», – наголосив Петро Порошенко.

Глава держави підкреслив: «Це не означає, що цим не треба займатися. Але ми просто маємо знайти інші способи як виводити зарплати з тіні, як легалізувати зайнятість, як наповнювати Пенсійний фонд».

«Ми добилися чималого прогресу в тому, щоб реалізувати цю ініціативу, причому без утисків малого та середнього бізнесу. Такої лінії ми будемо дотримуватись і надалі», – також підкреслив він.

Петро Порошенко також зазначив, що однією з його головних ідей щодо змін в податковій сфері є впровадження податку на виведення капіталу. «Що це означає? Те, що ти вклав в Україну – без податків. Те, що ти виводиш як би ти це не називав – роялті чи дивіденди, виводиш з України – заплати», – пояснив він.

Президент переконаний, що це буде зачиним і потужним стимулом інвестицій, розвитку, створення робочих місць. «Я твердо переконаний, що це буде справжній прорив», – резюмував Глава держави.

Джерело

 

Президент: Наша стратегія – перетворити Україну на регіонального лідера, невід’ємну складову європейської цивілізації та безпеки

Львівщина – один із регіонів-лідерів за темпами розвитку. Тут за чотири роки вкладено понад 6,5 млрд грн в розвиток соціальної інфраструктури. А це більше шести тисяч об’єктів: 14 нових шкіл та 23 дошкільних навчальних закладів, 26 інклюзивно-ресурсних центрів та інші об’єкти, 43 нові амбулаторії із сучасними автомобілями і обладнанням.Також Львівщина – серед лідерів запровадження програми розвитку сільської медицини. Вона впроваджується не стільки за рахунок місцевих бюджетів, а за гроші, які Генпрокуратура конфіскувала у попередньої влади. Це 1,5 млрд $, спрямованих сьогодні, зокрема, на розвиток сільської медицини.Цей край – хаб можливостей, цікавий для інвесторів. У минулому році канадська компанія Brookfield розпочала будівництво у Львові Innovation District ІТ Park. Очікується, що в центрі отримають роботу 10 тис. спеціалістів IT галузей і 4 тис. працівників суміжних галузей.І це лише частина перелічених досягнень Львівської області. Разом рухаємося до спільної мети: зробити Україну великою країною вільних і заможних людей.

Gepostet von Петро Порошенко am Samstag, 23. Februar 2019

 

Під час виступу на Раді регіонального розвитку Львівщини Президент Петро Порошенко наголосив, що бачить своїм завданням перетворення України на регіонального лідера та важливу складову європейської системи безпеки.

«Наша стратегія – перетворити Україну на регіонального лідера. Наша стратегія на невід’ємну складову європейської цивілізації та наріжний її елемент – безпеку», – підкреслив Петро Порошенко.

Він нагадав, що брав участь у Мюнхенській безпековій конференції та виступав з доповіддю щодо ситуації на окупованих територіях України на Генеральній Асамблеї ООН в Нью-Йорку. «Чітко наголосили, що без безпеки України не може бути безпеки Європи», – зауважив Петро Порошенко.

Президент також зазначив, що ще одне підтвердження цьому було отримано, коли він з Головою Верховної Ради, за присутності Уряду, народних депутатів, українських військових, підписав зміни до Конституції Україні щодо закріплення стратегічного курсу нашої держави на членство в ЄС та НАТО. Він зауважив, що перед цим підписанням в українському Парламенті виступив Президент Європейської Ради Дональд Туск. «Наскільки велика віра в Україну звучала в його виступі», – зазначив Петро Порошенко, та додав, що Дональд Туск закликав нас не вірити тим, хто каже, повернення України в Європу неможливе.

«Ми просто маємо ставити перед собою великі цілі і тоді єдність нашого народу, впевненість у своїх силах і впевненість у правильності обраного шляху призведуть нас до перемоги», – зазначив Глава держави

Президент підкреслив: «Запорукою успіху буде чіткий план розвитку економіки, залучення інвестицій у галузі, які стануть потенційними точками прориву для економіки. Там, де у нас є потужні конкурентні переваги».

«Мова йде про агросектор, мова йде про IT-сектор, мова йде про промисловість і індустріалізацію, мова йде про інфраструктурні потужні проекти та мова йде про туризм. Інвестиції у ці сфери, я не маю жодного сумніву принесуть великі кошти… це дозволить створити нові робочі місця. І це дозволить так само, як і складова децентралізації, відчутно підвищити рівень життя людей», – зазначив Петро Порошенко.

Надзвичайно приємно сьогодні бути у Львові та поспілкуватися з представниками територіальних громад регіону

Gepostet von Петро Порошенко am Samstag, 23. Februar 2019

Джерело

 

Ми захистили країну від знищення та розшматування, і Україна рухається в ЄС і НАТО – Президент на Львівщині

Під час робочої поїздки до Львівської області Президент Петро Порошенко взяв участь у засіданні Ради регіонального розвитку Львівщини. Глава держави підкреслив, що Україна поступово рухається до Європейського Союзу та НАТО.

«Я хочу подякувати Львівщині, тому що Львівщина – це той регіон, де нікого не треба агітувати за вступ до Євросоюзу і за вступ до НАТО. За даними соціологічних опитувань тут за ЄС готові проголосувати 82%. Я ніколи не коментую результати соціологічних досліджень, але де вони на Львівщині знайшли ті 18%, які проти, я не можу зрозуміти. За НАТО готові проголосувати 72%. Але ми будемо проводити роз’яснювальну кампанію і теж дуже добре розуміємо ціну європейської і євроатлантичної інтеграції», – сказав Президент.

Глава держави зауважив, що для нього важливо нагадати саме на Львівщині – підписані і набули чинності зміни до Конституції, які визначають вступ України до ЄС і НАТО метою державної політики, обов’язковим для виконання змістом роботи всіх гілок влади.

При цьому Президент підкреслив, що відвести смертельну російську загрозу може лише поширення на Україну системи євроатлантичної безпеки. «Дуже добре, що сьогодні і зараз це розуміє абсолютна більшість українців. Але цей досвід дався дуже дорогою ціною», – сказав він.

За його словами, українську націю розбудила Революція Гідності: «Справжню незалежність, і я це стверджую напевне, Україна отримала у 2014 році. Коли необхідність незалежності кожен українець відчув серцем».

Президент особливо наголосив на героїзмі Героїв Небесної Сотні та кожного українського воїна, який зараз боронить Україну від російської агресії. Він підкреслив, що Росія розв’язала проти нас війну, аби змусити нас відмовитися від незалежності, повернути Україну до російської колонії.

«Метою Путіна, я це постійно і неодноразово наголошую, аж ніяк не був Крим, або Донбас, які не потрібні Путіну. Крим та Донбас були тими важелями впливу через які Путін намагався впливати на всю Україну», – наголосив він та додав, що саме для цього була розгорнута дискусія про «федералізацію», «Київ почуй Донбас», для того, щоб Путін давав нам дозвіл куди нам треба рухатись.

«За ці п’ять років я і моя команда – ви – переконливо довели, що ми у Путіна жодних дозволів питати не будемо. Вперше за роки існування України. Що лише український народ буде визначати куди йому рухатися. А Кремль не буде ставити Україні, а й Європі в цілому, своїх умов», – особливо підкреслив Петро Порошенко.

«Дуже розраховував у 2014 році Путін на нашу слабкість. Але він не знав головного – він не знав українського народу. Нехай погортає сторінки про Бандеру, про УПА. Там відповіді на всі наші успіхи зараза. Нехай вивчить їх. А як вивчить, нехай забирається геть з України. Він думав, що знає Україну, бо бачив лише політиків, які традиційно прибували до нього з Києва на напівзігнутих ногах. Вони кланялися і готові були укладати вигідні Кремлю угоди, чи то про газ, чи то про Крим. Чи на колінах просити в Путіна, що йому потрібно для того, щоб був мир», – зауважив він.

«Він бачив і знав лише тих, хто боявся в його присутності вимовити «Україна рухається в ЄС і НАТО, і ніхто нас не зупинить», – додав Петро Порошенко.

Президент підкреслив, що український народ поховав плани Путіна: «Ми захистили країну від знищення, від розшматування. Бо коли він зрозумів, що Західну Україну не переконати, він вирішив розколоти Україну по Дніпру, створивши на базі дев’яти областей «Новоросію»… Ми поховали проект розшматування, ми поховали проект багатовекторності, яким нас годували довгих 23 роки»

«Ми об’єднали країну. Ми подолали економічну кризу, яка була спричинена війною та російською економічною блокадою», – наголосив він.

 

Хороша транспортна мережа – основа розвитку туризму та збільшення інвестицій – Президент

Президент Петро Порошенко переконаний, що будівництво якісних доріг та розвиток транспортної інфраструктури забезпечать не лише розвиток туристичної галузі країни, а й збільшення надходжень інвестицій.

«Хороша транспортна мережа – основа розвитку туризму та збільшення інвестицій», – сказав Глава держави під час виступу на Раді регіонального розвитку Львівської області.

Як приклад Петро Порошенко згадав збільшення у 2018 році пасажиропотоку Львівського аеропорту. «Вже більше одного мільйона 300 тисяч пасажирів у Львові», – сказав він, висловивши думку, що коли будуть здійснені остаточні підрахунки, кінцева цифра буде більшою.

«Друзі мої, це є результат роботи. Це є лоукостери, які є у Львові, які у сам Львів йти не хотіли. Треба було забезпечити, щоб були аеропорти по всій Україні. Ми це зробили. Знаєте який ріст за один рік? На 40% більше пасажирів. Подивіться якими темпами ми рухаємося», – наголосив Президент.

Глава держави нагадав про відкриття новозбудованого Бескидського тунелю, що значно збільшило об’єми експорту. «Скільки нам казали, що це неможливо? Сьогодні через Бескидський тунель залізницею йде 60% українського експорту в країни Європи. Це другий за довжиною залізничний тунель в Україні, який може зараз вже пропускати 100 пар поїздів за добу. Економія часу, надійність перевезень», – констатував Петро Порошенко.

Крім того, у Львівській області здійснено ремонт доріг завдовжки 1744 кілометри. «В одному регіоні, у Львівській області –відремонтовано дороги і мости. Здається двадцять один міст було відремонтовано за цей час», – зауважив Президент. Він нагадав, що це стало можливим завдяки реалізації так званого митного експерименту, коли 50% коштів від перевиконання плану спрямовувалися саме на ремонт доріг.

«І в той час, поки інші області «розкачувалися», у Львівській області ремонт здійснювався. Саме тому Львівська область є лідером у дорожньому будівництві – і з усіма розрахувалися, і експеримент провели. Зараз вже створено дорожній фонд», – додав Петро Порошенко і нагадав, що у тому числі завдяки експерименту фінансування ремонту автошляхів в Україні з кожним роком зростало.

«Це було наступним чином: в 2014 році на будівництво доріг в Україні заплановано було 10 млрд, в 2015 – 20 млрд, в 2016 – 30 млрд, в 2017 – 40 млрд, у 2018 – 50 млрд, в 2019 – понад 55 млрд. 10 млрд і 55 млрд під час війни на будівництво доріг», – підкреслив Президент.

Він також зазначив, що ситуація з дорогами змінилася не лише на Львівщині. Глава держави підкреслив, що зараз дорога з Харкова до Слов’янська, так звана дорога війни, зроблена і заплановано будівництво дороги Бердянськ-Маріуполь і Мелітополь-Маріуполь, залучені кошти ЄС.

Говорячи про переваги Львівської області, Президент особливо акцентував на розвитку туризму і зазначив, що за минулий рік 3 мільйони туристів відвідали регіон.

«В Україні є абсолютно фантастичний напрямок, де кожен іноземний турист може відчути абсолютно фантастичні емоції і пережити новий досвід», – сказав Президент і висловив думку, що кожен, хто відвідає Україну хоча б раз, рекомендуватиме її відвідування іншим.

«Як тільки людина приїде і побачить Україну – вона точно є нашим агітатором, вона точно є нашим товаришем, вона точно є нашим провідником», – сказав Петро Порошенко.

Глава держави також висловив думку, що інші регіони країни мають вивчати досвід Львівщини щодо розвитку туристичної галузі. «Нехай їдуть з інших областей і вчаться у Львова, Львівської області, на Галичині як залучати туристів. Інвестиції у цій сфері, я не маю жодного сумніву, принесуть великі кошти», – сказав він.

Президент також особливо акцентував на тому, що розвивати слід не лише туризм у великих містах. «Туризм не може бути привілеєм лише міст-мільйонників. В Україні для туризму не може бути периферії, бо Україна вся красива. І райони Львівської області, і фантастичні міста, як і будь-яке місто України. Це дозволить створити нові робочі місця і це дозволить, так само як і складова децентралізації, відчутно підвищити рівень життя людей», – сказав Петро Порошенко.

Джерело

 

Щасливий, що сьогодні вже не існує місця, де родина не може влаштувати на навчання дитину з особливими потребами – Президент

Президент Петро Порошенко констатує, що розвитку інклюзивної освіти в державі нині приділяється значна увага, завдяки чому понад 15 тисяч дітей з особливими освітніми потребами можуть навчатися і спілкуватися зі своїми однолітками, а не вдома.

«Я дуже щасливий, що сьогодні вже не існує місця, де родина з особливими потребами не може влаштувати дитину. І я дуже радий, що за цей короткий термін уже більше 15 тисяч дітей вийшли з дому і прийшли до школи. 15 тисяч врятованих життів», – сказав Глава держави під час виступу на Раді регіонального розвитку Львівської області.

Петро Порошенко констатував, що в Україні більше 700 тисяч дітей з особливими потребами. «У нас 700 тисяч дітей в країні з особливими потребами. Вони до цього були замкнені в чотирьох стінах. Приречені. Бо не мали права виходити. А ще є близько двох мільйонів батьків, які стали заручниками цієї ситуації», – зазначив він.

Зараз для таких дітей створюються умови для навчання і спілкування у суспільстві на рівні з іншими. Зокрема, на Львівщині було відкрито 26 Інклюзивно-ресурсних центри, констатував Президент.

«Ми дали світло в кінці тунелю – прошу дуже, приходьте у школи для цього ми школу обладнали. Там на вас чекають, там вам раді», – сказав він.

«Це важливо, щоб не тільки діти з особливими потребами навчилися жити в звичайному світі, але щоб і звичайний світ навчився жити і ставитися до дітей з особливими потребами, бо це і є Європа. Бо без цього Європи немає», – підкреслив Глава держави.

Петро Порошенко зауважив, що ще 5 років тому не знав про інклюзію, але завдяки зусиллям його дружини Марини, яка зосередилась на роботі у цьому напрямку, вивчив і це питання. «Що таке інклюзія я не знав. Від слова зовсім. Думаю, що багато хто з вас теж не знав, тільки боїться в цьому зізнатися… Але ви подивіться як швидко ми вийшли на результат. Це ж фантастичні умови», – сказав він.

За словами Президента, на підтримку розвитку інклюзії в Україні його наштовхнула ситуація, яку він побачив у Львові в Українському католицькому університеті, де разом жили звичайні студенти і студенти з особливими потребами. «Навчалися просто жити разом. І навчилися», – зауважив Петро Порошенко.

Джерело

 

Я дякую за нашу єдність – Президент на Львівщині завітав до громади, яка перейшла до Православної Церкви України

Під час робочої поїздки на Львівщину Президент Петро Порошенко завітав до громади містечка Великі Мости та відвідав церкву Пресвятої Богородиці. Громада цього храму одна з перших добровільно перейшла від УПЦ МП до Православної Церкви України.

«Наша церква йде з вірою і любов’ю. І сьогодні до нашої церкви вже приєдналося більше парафій, ніж у деяких православних країнах світу їх існує. Тому, я щиро хочу подякувати вам за нашу єдність. За те, що ми разом і ми разом будуємо державу і разом її захищаємо. Ми разом не дозволяємо нікому руйнувати нашу єдність. Тому, що ми дуже добре вивчили уроки 100-річної давнини, коли у 1918-1921 роках Україна зникла з мапи світу, бо лідери держави не трималися єдності», – підкреслив Президент під час спілкування з громадою.

Глава держави повідомив, що вчора він повернувся з польського Любліна, де мав зустріч з українською громадою Польщі. «Вони зараз відчувають підтримку і держави, і підтримку Президента. І пишаються тим, що вони є українцями», – сказав Петро Порошенко.

Президент нагадав історію отримання автокефалії Православної Церкви Польщі, яка спромоглася її отримати в 1924 році. «А Україна тоді не отримала автокефалію, бо в 1924 році, коли Польща отримала автокефалію, України як держави вже не існувало, бо вже був Радянській Союз», – констатував Президент та закликав усіх українців береги єдність.

«Я сьогодні тут зі словами подяки. За те, що ви підтримуєте єдність, за те, що ми разом, за те, що ми разом любимо і боронимо Україну в ці не прості часи. Ми будуємо нову державу з молитвою і Божою допомогою», – сказав Петро Порошенко.

Предстоятель храму Пресвятої Богородиці отець Дмитро подякував Президентові за візит та наголосив, що перехід громади до Православної Церкви України відбувся мирно і добровільно.

«Ви перший Президент, який відвідав наш шахтарський галицький край. По промислу Божому ми заслужили. Дякую вам», – сказав отець Дмитро.

Джерело

 

Україна вистояла і захищає державний суверенітет завдяки і армії, і нашим капеланам – Президент у греко-католицькому соборі Святого Йосафата в Червонограді

Вдячний вірянам Церкви Йосафата у Червонограді на Львівщині за теплий прийом!

Gepostet von Петро Порошенко am Samstag, 23. Februar 2019

 

Під час робочої поїздки на Львівщину Президент Петро Порошенко разом із дружиною Мариною Порошенко відвідав греко-католицький храм – Собор Святого Йосафата, що в Червонограді.

Перед воротами храму Главу держави з дружиною зустрів настоятель храму отець Михайло, який є також і військовим капеланом.

«Я дуже дякую греко-католикам і Предстоятелю УГКЦ за їх молитву і підтримку, щоб в Україні був мир», – наголосив Петро Порошенко.

«Україна вистояла і збудувала потужну армію, яка здатна захистити державний суверенітет. В тому числі і не тільки тому, що у неї є зброя, вона одягнута та нагодована. А й тому, що ми, нарешті, маємо капеланів. На фронті атеїстів немає. Я бачу це на власні очі, коли буваю на фронті», – сказав Петро Порошенко.

«Навчити молитися – це є хрест капеланів», – додав Президент та подякував капеланам за їх службу та віру в Бога та Україну.

В свою чергу, отець Михайло звернувся до Глави держави та громади: «Президент прийшов до нашого храму як старозавітний біблійний муж, щоб отримати наснагу та помолитися і отримати Боже благословення, щоб знати що сказати людям. І я тішуся, що Президент знає, що і коли сказати – виступати не по писаному, а щоб кожного була видна мудрість».

Отець Михайло подякував Петру Порошенку за його складну, але дуже потрібну для захисту України роботу. Також він навів слова колишнього Міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського: «Петро Порошенко поховав історичну місію ката України Путіна».

Глава держави подякував за теплі слова священника. «Ці слова не тільки всечесного отця до Президента. Дуже важливо для мене, що це слово військового капелана до Верховного Головнокомандувача. Слова людини, яка в найважчі моменти 2014 року разом з добровольчими батальйонами благословляла добровольців і волонтерів на захист України. Він був пліч-о-пліч з ними і молився за Україну», – сказав Президент в храмі.

Джерело

 

Президент на Львівщині: Втратимо державу – біда прийде у кожен український дім

Вибух позитиву та щирості – так зустрічає Жовква на Львівщині.Дякую, мої дорогі!

Gepostet von Петро Порошенко am Samstag, 23. Februar 2019

 

Президент Петро Порошенко зазначає, що збереження єдності українців стане на заваді втраті державності. Він нагадав, що в історії Української держави були часи, коли українці не спромоглися захистити свою державність в 1918-1921 роках від більшовицької навали, яка завершилася окупацією та призвела до Голодомору та Великого терору, сталінських таборів та втрати незалежності на багато десятиліть. Про це Петро Порошенко сказав під час робочої поїздки на Львівщину.

«Саме на передовій, а я там буваю регулярно, розумієш: втратимо державу – біда прийде у кожен український дім. Захищаємо, відвойовуємо кожен будинок, бо знаємо: втрата навіть однієї української хати – це удар по всій державі. От так все взаємопов’язане», – сказав Президент.

«Українці завжди мріяли про комфортну власну домівку. «Садок вишневий коло хати» – цей образ походить із самих народних глибин. Тому й державу часто уявляємо собі як українську хату, наш український дім. Не дарма митрополит Андрей Шептицький написав книжку «Як будувати рідну хату». Тож, коли обговорюємо, якою має бути Україна, звертаємося до образу дому, бо для кожного з нас він зрозумілий та близький», – додав Петро Порошенко.

«2014 року в наш дім прийшла війна. З 2014 року наші воїни захищають всю Україну, але на передовій, чи як вони кажуть «на передку», кожен знає: у нього за спиною власний рідний дім… І родина, близькі люди, яких він захищає. А за лінією фронту теж наші домівки, в яких поки що хазяйнує російський окупант. І наш обов’язок – змусити окупанта піти з окупованих територій. Наш обов’язок звільнити нашу землю – натиском, або хитрістю», – сказав Президент.

Глава держави з дружиною під час перебування в Червонограді вшанували пам’ять загиблих шахтарів та поклали квіти до пам’ятника жертвам трагедій. Також президентське подружжя вшанувало пам’ять загиблих воїнів АТО та Героїв Небесної Сотні встановивши лампадки до пам’ятника героям.

Надзвичайно приємно сьогодні бути у Жовкві на Львівщині та поспілкуватися з його щирими та привітними мешканцями!

Gepostet von Петро Порошенко am Samstag, 23. Februar 2019

Джерело

Поділитися:
Share

Share