Петро Порошенко провів зустріч з керівництвом авіакомпанії Ryanair (фото, відео)

Президент України Петро Порошенко провів зустріч з Головним комерційним директором авіакомпанії Ryanair Девідом О’Брайеном та директором з розробки маршрутів авіакомпанії Ryanair Кейт Шеррі.

«Думаю, що дуже символічно, коли ми вдруге за рік зустрічаємося із всесвітньо відомою компанією Ryanair. Хочу наголосити, що з часу нашої попередньої зустрічі у березні цього року ми пройшли великий шлях і сьогодні вже Ryanair літає з «Борисполя» у 12 напрямках. Сьогодні Ryanair зі Львова літає у п’яти напрямках», – зазначив Петро Порошенко.

Такі компанії як Ryanair примушують інші компанії покращувати сервіс і знижувати ціни – це те, чого я хотів досягнути.Ryanair дав можливість людям літати в різні країни світу. Мета компанії – 1 млн пасажирів за рік. Уже сьогодні ми маємо більше 550 тис з Борисполя і більше 250 тис зі Львова, тому цифра 1 млн – цілком реальна. За 3-5 років лише Ryanair зможе перевезти 10% населення України.Це – механізм нашої інтеграції в ЄС. Наші спільні зусилля зроблять Європу доступнішою для України.

Gepostet von Петро Порошенко am Dienstag, 20. November 2018

 

За словами Президента, Міністр інфраструктури Володимир Омелян повідомив йому, що сьогодні квиток до Львова в авіакомпанії Ryanair можна купити за 5 євро. «Я особисто зайшов на сайт, спробував купити – там є лише за 9,99, але це теж непогано. І я запрошую українців за 9,99 євро, за 300 гривень таким чином, літати до Лондона», – зауважив він.

Президент нагадав, що обіцяв, коли минулого року було запроваджено безвізовий режим для українців з країнами Євросоюзу, зробити все можливе для приходу в Україну лоукостерів. «Коли на сьогоднішній день (приходять- ред.) такі компанії, як Ryanair, всесвітньовідомий, найбільший в світі лоукостер, вони заставляють інші авіакомпанії і знижувати ціни, і підвищувати рівень сервісу. Це конкуренція. Це саме те, чого я хотів добитися в Україні», – зазначив Президент.

Глава держави наголосив, що зміни, які відбулися поточного року, дуже знакові. «На ринок України прийшли дуже багато компаній, такі як Bayer, IKEA, PepsiCo, яка розпочала нове виробництво і новий розвиток. Сотні мільйонів доларів інвестицій заходять у 2018 році», – зазначив Президент, додавши, що 71 місце України у рейтингу Doing business є яскравим підтвердженням того, що відбувся можливо найбільший прогрес, найбільший стрибок за останні чотири роки.

«Отже, я знаю, що у ваших планах сьогодні є збільшення присутності Ryanair і пропоную подумати Ryanair про те, щоб в Україні зробити хаб… IT-хаб для того, щоб подивитися і збільшити рівень сервісів, які будуть мати можливість отримати літаки компанії Ryanair», – зазначив Петро Порошенко. Він також додав, що входження авіакомпанії Ryanair на український ринок – це є підтримка України.

В свою чергу, Головний комерційний директор авіакомпанії Ryanair Девід О’Брайен подякував Президенту України за зустріч та пообіцяв, що вже сьогодні буде знижено ціну на квиток до Лондона до 5 євро.

Девід О’Брайен повідомив, що результатом минулої зустрічі із Главою держави стало запровадження компанією Ryanair посади Головного технологічного директора, разом із лабораторією з програмного забезпечення. Такі лабораторії вже діють в Мадриді, Дубліні та Польщі і він висловив сподівання, що саме в Україні розпочне роботу четвертий офіс цієї лабораторії.

Головний комерційний директор авіакомпанії Ryanair також повідомив про рішення компанії збільшити кількість рейсів до Києва та висловив сподівання, що кількість пасажирів зросте до 1 млн вже найближчим часом. В планах компанії збільшити перевезення в Україні до 5 млн пасажирів в найближчі 3-5 років. При цьому він повідомив, що перепони для зростання обсягів пасажиро-перевезення не в Україні, а в протекціоністській політиці певних європейських країн, зокрема Німеччини, Франції, Італії, Бельгії. «Після того, як будуть зняті ці перепони, ми зможемо збільшити кількість рейсів та пасажирів до України», – висловив сподівання Девід О’Брайен. При цьому він повідомив про рішення компанії інвестувати 1,5 млрд доларів в український напрямок, що дасть можливість збільшити парк літаків і використовувати Україну як базу для міжнародних рейсів авіакомпанії.

Глава держави наголосив на важливості чіткого розуміння результатів співпраці України з компанією Ryanair. «Завжди, коли такий лоукостер як Ryanair приходить на ринок, (відбувається – ред.) збільшення кількості пасажирів – це нові пасажири, це ті, хто раніше не мав можливості скористатися авіатранспортом», – зауважив він.

 

Президент також зауважив, що сьогодні було озвучено про те, що мета авіакомпанії Ryanair – це 1 млн пасажирів за рік. «Вже сьогодні ми маємо більше 550 тис. з «Борисполя», і більше 250 тис. зі Львова. Тож цифра 1 млн є цілком реальною», – додав Петро Порошенко.

За його словами, за 3-5 років лише авіакомпанія Ryanair зможе перевезти 10% населення України. «Амбіційні плани, які я повністю підтримую. Ще раз наголошую, що це етап, механізм посилення нашої інтеграції в Євросоюз», – зазначив Президент. Він також зауважив, що більшість рейсів, які здійснює авіакомпанія Ryanair, відбуваються саме до міст країн ЄС.

«Доступні квитки є яскравою демонстрацією того, що краще один раз побачити Євросоюз, краще один раз переконатися в перевагах європейського напрямку, яким зараз розвивається Україна, ніж сто раз почути російську пропаганду про те, як там все погано», – сказав Глава держави.

Президент подякував керівництву авіакомпанії Ryanair за інтенсивний розвиток співпраці, а також за підтримання високого рівня конкуренції, що змушує замислюватись авіакомпанії з Німеччини, Польщі, Великобританії над зниженням цін на квитки, підвищенням сервісів для того, щоб конкурувати з Ryanair за українського громадянина. «Це саме те, чого я хочу», – додав він.

«Я впевнений в тому, що наші спільні зусилля призведуть до того, що Європа для українців стане набагато доступнішою. Це правильне рішення», – підкреслив він.

Глава держави також запропонував до наступної зустрічі з керівництвом авіакомпанії Ryanair запланувати наступні кроки співпраці, зокрема додаткові напрямки польотів, зниження цін та збільшення пасажиропотоку.

Джерело

Автори