Холодницький передав Луценку подання на нардепа Березкіна

Вчора, завдяки злагодженій роботі прокурорів САП та детективів НАБУ, за підозрою у вчиненні корупційних злочинів та заволодінні 20 млн. дол. США державного банку затримано та повідомлено про підозру низці посадових осіб АТ «ОЩАДБАНК» та підприємств групи «Креатив».

Досудовим слідством встановлено, що протягом вересня 2013-січня 2014 років бенефіціарні власники групи «Креатив», діючи за попередньою змовою з службовими особами ПрАТ «Креатив», службовими особами АТ «Ощадбанк», ТОВ «ЗМЖ», працівниками ПАТ «Креатив Груп» і ТОВ «Кредитне Брокерське Агентство», заволоділи грошовими коштами, отриманими ПрАТ «Креатив» в АТ «Ощадбанк» за договором кредитної лінії в сумі 20 млн. дол. США, що на момент вчинення злочину складало 160 млн. грн.

Сьогодні, з метою притягнення до кримінальної відповідальності усіх осіб, ймовірно причетних до вказаних злочинів, керівником САП Холодницьким Н.І. підписано та скеровано Генеральному прокуророві України подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та взяття під варту (арешт) народного депутата України Березкіна Станіслава Семеновича за ознаками злочинів, передбачених ч.3 ст.27, ч.5 ст.191, ч.3 ст.27, ч.3 ст.209 та ч.3 ст.27, ч.1 ст.366 КК України.

Джерело

 

23 жовтня 2018 року детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури затримали 10 осіб та повідомили їм про підозру у заволодінні 20 млн дол. США державного АТ «Ощадбанк». Серед підозрюваних — два чинні та один колишній посадовці «Ощадбанку» (100% акцій належать державі).

Зокрема, йдеться про:

  • колишню директорку департаменту корпоративного бізнесу держбанку (наразі — заступниця голови правління АТ «Ощадбанк»);
  • колишнього начальника управління проектного фінансування АТ «Ощадбанк» (звільнився у 2015 році з держбанку);
  • колишню начальницю відділу управління проектного фінансування АТ «Ощадбанк» (наразі — очільниця зазначенного управління держбанку).

Решта підозрюваних — колишні бенефіціари групи компаній «Креатив», низка екс-службових та посадових осіб підприємств, що входять до складу цього холдингу, та оцінювач.

Дії всіх підозрюваних кваліфіковано за ч.5 ст.191, ч.2 ст.364, ч.1 ст.366, ч.3 ст.209 Кримінального кодексу України.

За даними слідства, у період 2013 –2015 років посадові особи приватних підприємств, що входили до ПРАТ «Креатив», у змові з посадовими особами АТ «Ощадбанк» підробили документи з метою отримання в держбанку кредиту на суму 20 млн дол. США буцімто на купівлю насіння соняшника. Після отримання коштів тодішні власники «Креативу» вивели їх за кордон на рахунки компаній, зареєстрованих у Белізі та Швейцарії. А згодом цими ж грошима сплатили купівлю корпоративних прав компаній, що володіли цінною нерухомістю.

Детективи НАБУ мають докази, що, ухвалюючи рішення про надання кредиту, посадовці АТ «Ощадбанк» спирались на неперевірені, а подекуди і підроблені документи, частина з яких створювалась за їхньої ж участі.

В результаті корупційної схеми з «Ощадбанку» фактично вивели 20 млн дол США (160 млн грн в еквіваленті на момент вчинення злочину), що призвело до списання майнових прав та, як наслідок, до зменшення активів АТ «Ощадбанк» (збитків) на суму 133 млн грн через здійснення витрат на формування резерву за цим кредитом.

Наразі детективи здійснюють невідкладні слідчі дії, вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу.

Розслідування наведених фактів детективи НАБУ розпочали у травні 2016 року.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Джерело

 

Автор