Петро Порошенко зустрівся з Франсуа Олландом (фото, відео)

Президент України вручив орден Свободи колишньому Президенту Франції Франсуа ОлландуМаю честь вручити François Hollande високу державну нагороду України – Орден Свободи. Ця найвища державна відзнака символізує нашу безмежну вдячність за ту принципову позицію, яку Франсуа Олланд виявив підтримуючи наш суверенітет, територіальну цілісність та незалежність.Cпогади Франсуа Олланда про Мінський процес у 2015 році в книзі «Уроки влади» (Les leçons du pouvoir) добре відображають цю складну і відповідальну місію. Після виходу українського перекладу ми будемо дуже раді зробити презентацію цієї книги за участі пана Олланда.

Gepostet von Петро Порошенко am Montag, 1. Oktober 2018

 

Президент України Петро Порошенко відзначив високою державною нагородою України – орденом Свободи – колишнього Президента Французької Республіки Франсуа Олланда.

Глава держави нагородив Франсуа Олланда за визначний особистий внесок у підтримку суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України, а також у справі протидії розгортання агресії на Донбасі та деокупації Криму.

«Для мене велика приємність і велика честь відзначити найвищою державною нагородою України великого друга України, великого мого друга – людину, яка відіграла величезну роль в захисті суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України, в захисті цінностей демократії і свободи», – сказав Петро Порошенко під час вручення нагороди.

Президент України подякував колишньому Президенту Франції за його ініціативу разом з Канцлером Німеччини створити Нормандський формат, який відкрив шлях до дипломатичних переговорів для досягнення миру на Донбасі.

«Ця найвища державна відзнака символізує нашу безмежну вдячність за ту принципову позицію, яку Ви виявили підтримуючи наш суверенітет, територіальну цілісність та незалежність», – звернувся Президент України до Франсуа Олланда.

«Мудре прислів’я говорить: «Друзі пізнаються в біді». Ви виявилися одним з тих справжніх друзів, на яких може покластися український народ, які в найважчі часи пліч-о-пліч стали з нами на захист цінностей свободи і демократії», – додав Петро Порошенко.

Президент зазначив, що спогади Президента Франції, які викладені в його мемуарах “Уроки влади”, вже стали популярними у Франції, і найближчим часом будуть видані українською мовою та запросив Франсуа Олланда взяти участь в презентації книги його спогадів в Україні. В свою чергу, Президент Франції подарував Президенту України свою книгу з побажаннями від автора.

Джерело

 

Президент подякував Франсуа Олланду за роль у Нормандських переговорах та запровадженні санкцій проти РФ

Петро Порошенко зустрівся з Франсуа Олландом (фото, відео)

Президент України Петро Порошенко подякував колишньому Президенту Франції Франсуа Олланду за роль у запровадженні санкцій проти Російської Федерації.

Глава держави привітав колишнього Президента Франції в Києві, нагадавши, що востаннє Франсуа Олланд був в Україні разом з Канцлером Німеччини Ангелою Меркель в складні для країни часи, на початку 2015 року.

Глава Української держави подякував, що в саме в Нормандії був ініційований Нормандський формат, який дозволив спільними зусиллями створити світову коаліцію і забезпечити єдність Європейського Союзу на підтримку України в протидії російській агресії. Він також подякував за рішення Франсуа Олланда зупинити бізнес із постачання кораблів типу «Містраль» РФ у зв’язку з незаконною анексією Криму і агресією проти України на Сході. Президент нагадав і про багатогодинні переговори у Мінську.

Глава Української держави зазначив: «Починаючи від нашого спільного маршу по Парижу після терористичної атаки на Шарлі Ебдо, коли весь світ продемонстрував солідарність з Парижем, з Францією, з французьким народом, і закінчуючи вашим блискучим виступом на раді Європейського Союзу, закликаючи колег прийняти і продовжувати санкції проти Російської Федерації аж до повного виконання Росією Мінських угод – мені особливо приємно, що ви представляли не тільки велику Францію і знаменитий французький народ, але ви з Ангелою (Меркель – ред.) представляли весь Європейський Союз, який був об’єднаний під вашим блискучим лідерством».

У свою чергу, Франсуа Олланд зауважив, що із започаткуванням Нормандського формату відбулося багато зустрічей і телефонних розмов. «З огляду на ту роль, яку мені судилося зіграти в укладенні цих домовленостей, я і досі відчуваю велику відповідальність за впровадження тих угод», – зазначив колишній Президент Франції. Він наголосив, що підтримує всі зусилля і будь-яку політику, яка спрямована на доведення і втілення в життя Мінських угод. «По-перше, Європейський Союз має і надалі підтримувати Україну. По-друге, тиск на Росію варто зберігати, включаючи санкції, які накладені», – підкреслив він.

Франсуа Олланд зауважив, що за його рішення по «Містралям» критикували всередині Франції. «Але це був необхідний сигнал, який я мусив тобі надіслати аби поставити Росію перед необхідністю бути відповідальною. Ми не могли підтримати країну в час, коли вона вдається до агресії», – наголосив колишній Президент Франції.

Джерело

 

Ексклюзвине Інтерв’ю Франсуа Олланда “Прямому”

Поділитися:
Share

Share