Петро Порошенко дав інтерв’ю телеканалу France 24 (відео)

 

На Сході України реальна гаряча війна через російську агресію – Президент в інтерв’ю телеканалу France 24Президент Петро Порошенко наголошує, що на Сході України не заморожений конфлікт, як дехто намагається це зобразити, а справжня війна через агресію Росії проти України, від якої й далі гинуть українські військові та цивільні громадяни.

«Це спільна позиція всіх країн, які дали нам гарантії безпеки. Перше – це не заморожений конфлікт», – зазначив Президент в інтерв’ю телеканалу France 24.

«Це реальна гаряча війна через російську агресію на Сході моєї країни. Це суверенна українська територія, і Росія туди направляє війська, щоб вбивати українців», – підкреслив Глава держави, нагадавши про жертви серед військових та цивільного населення на Донбасі.

Щодо ініціативи із запровадження миротворчої місії під егідою ООН Петро Порошенко підкреслив, що основне її завдання – зупинити бойові дії та забезпечити виведення військ агресора з території України.

«Миротворці не мають повертати український суверенітет, ми можемо зробити це через політичний процес. Вони мають повернути мир на цю землю, зупинити вбивства. Присутність миротворців під мандатом РБ ООН зможе допомогти нам вивести російські війська з цієї території, вивести російські танки, артилерію», – сказав Президент.

Водночас, Глава держави констатував, що запровадження місії не відбувається через блокування цього питання саме Росією попри те, що вона є одним із підписантів Будапештського меморандуму та виступала гарантом безпеки України.

«Цього не відбувається. І Росія повинна пояснити всьому світові, чому вони проти. Миротворці – міжнародні сили, об’єктивне джерело інформації – прийдуть туди, захищатимуть місцеве населення і створять політичні та безпекові передумови для імплементації Мінських угод. В нас є гарантії безпеки з боку Росії у Будапештському меморандумі, в нас є підпис Росії під Мінськими угодами, ми маємо російську відповідальність. Це дуже важливо», – сказав він.

Петро Порошенко особливо наголосив, що врешті Російську Федерацію стали визнавати агресором не лише на словах, а й в документах. «Росія – агресор. І це вперше продемонстровано в документах цього Саміту НАТО, що агресивні дії Росії призвели до цієї ситуації. І це спільне розуміння, що це Росія і це агресія», – підкреслив Президент.

Джерело

 

Президент сподівається на позитивне вирішення питання зі звільнення заручників та політичних в’язнів, які утримуються в Росії – інтерв’ю телеканалу France 24

Президент Петро Порошенко сподівається на позитивне вирішення питання зі звільнення заручників та політичних в’язнів, які утримуються в Росії та на окупованих територіях на Донбасі. Про це Петро Порошенко сказав в інтерв’ю телеканалу France 24.

«Я налаштований оптимістично, бо всі лідери держав-членів, з якими я зустрівся, більше 15, в тому числі Президент (Франції – ред.) Макрон, знають імена політичних в’язнів в Росії. Сенцов, Сущенко, який був журналістом українського ЗМІ, акредитованого в Парижі. Його незаконно арештували у Москві. Президент Макрон та Перша леді знають його ім’я і наполягають на піднятті цього питання на зустрічі з Путіним», – наголосив Глава держави.

Водночас, Президент звернув увагу на те, що люди, котрих вимагає звільнити Росія, – реальні злочинці, а утримувані в Росії українські громадяни переслідуються за патріотизм та є політичними в’язнями. «В Росії вони арештовують, наприклад, Балуха лише за те, що він відмовився прийняти російський паспорт. Він лише вивісив український прапор в окупованому Криму. Ви можете уявити, що людей, які вивішують французький прапор, саджають у в’язницю на сім років?», – зазначив Петро Порошенко. Він також зауважив, що в Україні затримані та засуджені злочинці і терористи, щодо яких було незалежне рішення суду про терористичні дії.

Відповідаючи на уточнююче питання, чи піде Путін на поступки у цьому питанні, Петро Порошенко нагадав, що вже звільнено з полону проросійських терористів більше 3 тисяч заручників: «Звичайно, вони не потрібні Путіну. Це інструмент політичного тиску на Україну та українську владу. Тепер весь світ знає реальну ситуацію, і Путін не може пояснити, чому вони тримають у тюрмах в Москві, в окупованому Криму, в Сибіру українських героїв, які просто люблять Батьківщину», – сказав Президент.

Джерело

 

З текстом Заяви за підсумками зустрічі на вищому рівні на Самиті НАТО в Брюсселі 11 липня 2018 р. можна ознайомитись за посиланням нижче:

Поділитися:
Share

Share