Підготовку найманців ПВК «Вагнер» здійснюють кадрові російські військові (брифінг, презентація)

Служба безпеки України встановила особи двадцяти шести російських офіцерів, які з 2014 року «відряджені» як інструктори з бойової підготовки до ПВК «Вагнер». Про це на брифінгу повідомив Голова СБУ Василь Грицак.

Задокументовані Службою російські військові забезпечували навчання «приватної армії Путіна» з тактичної, вогневої, інженерної і артилерійської підготовки, вишкіл екіпажів танків, БМП, БТР та ПВО. «Ми встановили особу підполковника ЗС РФ Олега Дем’яненка, який безпосередньо відповідає за підготовку так званої ротно-тактичної групи «Карпати», що складалася переважно із громадян України – учасників бандформувань на Донбасі», ‒ наголосив Голова СБУ. За його словами, ця група була сформована для проведення розвідувально-терористичної діяльності на території України. Служба встановила всіх учасників РТГр «Карпати» у складі п’ятдесяти шести осіб та найближчим часом оприлюднить їхні персональні дані.

Служба безпеки України має оперативну інформацію, що на парад у Москві 9-го травня запрошено керівництво спецпідрозділу російських спецслужб під назвою ПВК «Вагнер» та згадані інструктори відділу бойової підготовки. «Переконаний, що це спрямовано на підняття морального духу найманців після численних втрат, які вони зазнали у Сирії на початку цього року», ‒ підкреслив Василь Грицак.

На завершення Голова Служби подякував волонтерам з «Інформнапалму», «Інформаційного спротиву» та групи «ИХТАМНЕТ м-0209» за допомогу СБУ у «витягуванні на світло російських їхтамнетовських бісів» та документуванні їх злочинної діяльності на території України.

Презентація