Уряд ухвалив рішення створити комісію #МаскиШоуСтоп з представників бізнесу та правозахисників

У ході сьогоднішнього засідання Кабінет міністрів підтримав розроблену Міністерством юстиції на доручення Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана постанову «Про утворення Міжвідомчої комісії з питань забезпечення дотримання правоохоронними органами прав та законних інтересів осіб», відповідно до закону #МаскиШоуСтоп. Про це повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

«Розроблена постанова запускає роботу міжвідомчої комісії, яка стане ефективним механізмом моніторингу і контролю за діяльністю правоохоронних органів у питаннях їхньої комунікації з бізнесом», – зазначив очільник Мін’юсту.

Він зазначив, що комісія буде постійно діючим дорадчим органом при Кабінеті Міністрів і вноситиме обов’язкові до виконання рекомендації щодо справ, у яких фіксуються порушення інтересів українського бізнесу. Комісію очолить Прем’єр-міністр, а до її складу увійдуть правозахисники, представники бізнес-асоціацій та адвокатської спільноти.

«Комісія складатиметься з представників бізнесу, бізнес-асоціацій та правозахисників. У ній не буде силовиків. Правоохоронці лише будуть викликатися на засідання комісії, надаватимуть інформацію та звітуватимуть за конкретними справами», – наголосив Міністр юстиції.

За його словами, новостворений орган розглядатиме звернення представників бізнесу, узагальнюватиме таку інформацію для підготовки відповідних законодавчих змін чи кадрових рішень та готувати обов’язкові до виконання рекомендації конкретним правоохоронним органам щодо усунення системних порушень з боку відповідних структур відносно бізнесу.

«Комісія проводитиме роботу в публічному режимі з запрошенням журналістів. Вона вирішуватиме існуючі та виявлятиме потенційні проблеми у цій сфері», – додав Павло Петренко.

Нагадаємо: 7 грудня вступив в дію закон #МаскиШоуСтоп, покликаний припинити свавілля силовиків та ліквідувати таке ганебне явище як проведення безпідставних масок-шоу на підприємствах.

Серед новацій закону:

  • Обов’язкова звуко- та відео фіксація обшуку та судового процесу, на якому було прийнято рішення про такий обшук.
  • Заборона вилучати документи та техніку.
  • Забезпечення право адвоката долучитися до процесу обшуку на будь-якій стадій у будь-який момент.
  • Заборона повторно відкривати одні і ті самі справи.
  • Надано повноваження Кабінету Міністрів України утворити комісію, основним завданням якої є забезпечення захисту прав осіб від неправомірних дій правоохоронних органів.

Маски шоу стоп

Джерело