Президент зустрівся з воїнами-афганцями (фото)

Ваше військове братерство служить яскравим прикладом для теперішнього покоління захисників України – Президент

Президент Петро Порошенко взяв участь в урочистому зібрані присвяченому Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав та з нагоди відзначення 29-ї річниці виведення військ з Республіки Афганістан, яке відбулося в Центральному будинку офіцерів.

Президент нагадав історію останніх п’ятдесяти років, коли в різних куточках планети спалахували війни та воєнні конфлікти різної інтенсивності. «Вони точилися далеко за межами бездержавної на той час України, та у більшості з них брали участь і наші співвітчизники-українці. На догоду імперським амбіціям колишнього СРСР наші земляки втрачали свої життя й здоров’я. Усвідомлення цього наприкінці восьмидесятих стало, до речі, одним із дуже потужних каталізаторів руху за відновлення нашої української незалежності. В цих процесах взяли активну участь воїни-афганці», – сказав Петро Порошенко.

Президент нагадав, що двадцять дев’ять років тому закінчилася радянська кампанія в Афганістані, але наслідки того втручання, ця давня ісламська країна відчуває й понині. Після того була російська агресія проти Молдови, події в Баку, агресія проти Грузії, зараз – агресія проти України, події в Сирії. Глава держави зазначив, що «в них – вся агресивна сутність Москви».

«Для нас, українців, найважчим підсумком афганської війни стали загибель сотень наших побратимів, солдат і офіцерів, зламані долі молодих людей, гіркота споминів про бої та втрати», – сказав Петро Порошенко та нагадав сподівання того часу, коли «українське суспільство з нетерпінням чекало своїх синів та доньок додому, закінчення тієї війни, повернення додому своїх синів, чоловіків, братів, які мріяли про мирну працю і щасливу долю».

«160 тисяч українців пройшли те пекло. І загартувалися в ньому. Там народилося бойове братерство. Майже кожен четвертий серед загиблих був українцем – понад 3300 осіб. Пам’ять про події тих років, безповоротні втрати, «афганські поховання» в містах та селах, страшне горе матерів, дружин і дітей, воно назавжди залишаться в серцях українців», – сказав Президент.

«Так, то була чужа війна, але ламала вона наші долі. Воїни-українці чітко дотримувалися букви й духу присяги, і тільки військові повною мірою розуміють, що насправді це значить. Ви діяли так, як мусили діяти. Робили те, чого не мали можливості не робити. І ваша мужність, сміливість, ваше військове братерство служать яскравим прикладом і для теперішнього покоління захисників України – нашої, справжньої, рідної матері-Вітчизни», – сказав Петро Порошенко.

Президент підкреслив: «Часу не підвладно викреслити з пам’яті героїчні подвиги, приклади відваги та бойового братерства десятків тисяч синів і доньок України». Він запевнив усіх присутніх, що як Президент України та Верховний Головнокомандувач ЗСУ завжди підтримуватиме ініціативи громадського руху ветеранів бойових дій, спрямовані на збереження традицій військового братерства та консолідацію суспільства.

З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав Президент нагородив ветеранів-афганців державними нагородами.

Джерело

 

Вдячний всім, хто, змінивши цивільний одяг на військову форму, став на захист української землі – Президент

Українські воїни-афганці з першого дня вийшли на Майдан, протестуючи разом з українським народом свавілля режиму, першими у найтяжчі місяці війни стали на захист України від російської агресії. І по нині перебувають на передньому краї боротьби з агресором. Про це сказав Президент Петро Порошенко на урочистому зібрані, присвяченому Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав та з нагоди відзначення 29-ї річниці виведення військ з Республіки Афганістан.

«Сьогодні в цій залі присутні багато з тих, хто з першого дня вийшов на Майдан. І був там пліч-о-пліч з українським народом. Це був протест проти свавілля режиму. Особливо тоді всіх вразила організованість і рішучість ветеранів-афганців, які зіграли важливу роль у тому, що наш Майдан вистояв, і Революція Гідності також перемогла значною мірою дякуючи вашим зусиллям», – звернувся до присутніх Петро Порошенко.

Президент особливо відзначив важливість і надзвичайну цінність застосування бойового досвіду афганців для українського війська: «Особливо, це відбувалось на моїх очах, в перші, найтяжчі місяці війни, у захисті України від російської агресії». «І по сьогодні сотні загартованих у боях ветеранів перебувають на передньому краї боротьби з агресором, виконуючи надважливі завдання у складі Збройних Сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Служби безпеки України та інших силових підрозділів», – додав він.

«Ми завжди будемо пам’ятати, що багато з ветеранів-афганців віддали життя, захищаючи зараз Вітчизну зі зброєю в руках», – наголосив Глава держави.

Президент нагадав про героїчного командира «афганської» сотні Самооборони Майдану старшого сержанта Олега Міхнюка, який під час Революції Гідності був постійно на Майдані. За мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності нашої країни, Глава держави присвоїв Олегу Міхнюку високе звання Героя України посмертно.

«Низький уклін воїнам та їхнім родинам від мені, як Президента, Верховного Головнокомандувача, від усього українського народу за подвиг та самопожертву», – зазначив він.

Присутні вшанували хвилиною мовчання світлу пам’ять полеглих.

«Я щиро вдячний всім, хто, вже не вперше, змінивши цивільний одяг на військову форму, зайняв абсолютно чітку активну громадянську позицію, став на захист української землі, на захист української держави. Ваш бойовий досвід необхідний державі – нашій рідній, українській, яку ми нікому на віддамо», – підкреслив Петро Порошенко.

Глава держави наголосив: «Ми пишаємося самопожертвою усіх, хто добровільно і без жодних вагань в перші дні стали до зброї, щоб захистити державу, приєдналися до загальнонаціонального волонтерського руху». За його словами, це було особливо важливо у перші дні, у перші місяці, коли не було боєздатної армії.

«Я ще раз наголошую – прямо з Майдану, сотні воїнів-афганців пішли до лав Збройних Сил України, до лав Національної гвардії, що створювалась тоді. Були кістяком новостворених підрозділів. А ті, хто за віком не мав можливості брати безпосередню участь у бойових діях, приєдналися до волонтерського руху і зараз продовжують залишатися надійними бойовими наставниками для молоді», – сказав Президент та додав що «молодь у нас зараз така, що сама кого хочеш навчить».

Президент також відзначив, що нині в Україну приїжджають іноземні радники і вони позитивно відгукуються про сучасний стан Збройних Сил. «Якщо в перші місяці вони приїжджали до нас передавати нам досвід, то на сьогоднішній день такою ж мірою вони приїжджають до нас вчитися. Вчитися в українських воїнів, як потрібно бити агресора», – констатував він.

Джерело