Депутати Київради долучилися до написання Всеукраїнського диктанту (фото)

У День української писемності та мови депутати Київської міської ради взяли участь у написанні XVII Всеукраїнського диктанту національної єдності, який відбувся у Колонній залі мерії.

Голова фракції “Солідарність” у Київраді Андрій Странніков зізнається: диктанти не писав давно, тому вирішив перевірити власні знання. “Це в першу чергу для себе. Взагалі я за першою освітою філолог, тому свого часу диктантів писав багато, але вже тривалий час цього не робив. Лексика тут не складна, тому більше цікаво, як із пунктуацією”, – пояснив Странніков, зазначивши, що найкращим призом для нього буде мінімальна кількість помилок у тексті.

“Розмовою з мамою” називає диктант голова фракції “Свобода” у Київраді Юрій Сиротюк. Депутат тішиться, що колеги “проміняли обід на диктант” і долучилися до національного флешмобу. “Багато депутатів казали – от я боюся писати, бо будуть помилки. Не бійтеся робити помилки українською, бійтеся бути не українцями, забувати рідну мову і правильно писати чужою”, – заявив Сиротюк.Загалом свої навички граматики та пунктуації вирішили перевірили кілька десятків депутатів.

За словами керівника прес-служби Київради Наталії Пругар, напередодні проведення Всеукраїнського диктанту, депутати запропонували знайти можливість під час пленарного засідання долучитися до флешмобу.

Вона зазначила, що у Київраді майже немає депутатів, яким важко розмовляти українською. “В силу специфіки своєї роботи, можу відмітити позитивну тенденцію у Київській міській раді – наші депутати добре володіють рідною мовою, і мало роблять мовленнєвих помилок. Я знаю про окремих обранців, у яких були проблеми з українською, але нині вони займаються з викладачами і хочуть виправитися. Звісно, це лише вітається, оскільки ніколи не пізно вчитися. Рідну мову мають знати всі, особливо ті, хто працює в органах державної влади чи місцевого самоврядування”.

Для довідки. Щорічно у День української писемності та мови, 9 листопада, українці пишуть Всеукраїнський диктант національної єдності. Текст диктанту створений спеціально на замовлення Українського радіо, відповідно до всіх приписів і норм правопису, і складається з близько 150 слів. Цього року диктант пройшов під девізом “Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета”.

Джерело

Поділитися:
Share

Share