Нацполіція затримала групу, яка спеціалізувалася на розпалюванні міжнаціональної ворожнечі (фото, відео, презентація)

Міністр внутрішніх справ заявив, що правоохоронці затримали зловмисників, які намагалися втягнути Україну в міжнародні конфлікти.  Їх впіймали вчора, 1 жовтня, на місці злочину. Про це Арсен Аваков сказав сьогодні, 2 жовтня, під час зустрічі з іноземними послами.

«Злочинна група з кількох людей, жителів Черкаської області розроблялася спеціальною групою карного розшуку під безпосереднім керівництвом Сергія Князєва та В’ячеслава Аброськіна. Доведено ряд незаперечних фактів участі цієї групи у восьми злочинах скоєних у 2016-2017 роках, а на дев’ятому їх затримали.  Злочинні дії були спрямовані на розпалювання ксенофобії, релігійної нетерпимості і міжнародних конфліктів. Вчора при затримані у них вилучили і гранати, і газові балони», – сказав Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ розповів, що завдяки фіксації на місці злочинів зразків, аналізів ДНК та свідчень після затримання, довели вину злочинців у дев’яти випадках.«Сплюндрована синагога в Чернівцях 19 листопада 2016 (ч.4, ст. 296 КК України – Хуліганство), свиняча голова на могилі рабе Нахмана в Умані 21 грудня 2016 ( ч.3 ст.161 КК України – Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії), граната в посольстві США у Києві 8 червня 2017 (ч.4 ст.296 КК України – Хуліганство), спроба підпалу синагоги у Львові 30 червня 2017 (ч.1 ст. 296 КК України – Хуліганство), вибуховий пристрій у посольстві Польщі в Луцьку 10 липня 2017 (ч.4, ст. 296 КК України – Хуліганство), граната на Грушевського та підірваний пам’ятник учасникам бойових дій у Києві 24 серпня 2017 (ч.4, ст. 296 КК України – Хуліганство), вибух в Умані 21 вересня 2017 (ч.4, ст. 296 КК України – Хуліганство), теракт на Закарпатті на місці пам’ятника угорцям на Верецькому перевалі – дев’ять випадків злочинів, які мали на меті ще більше дестабілізувати ситуацію в країні», – зазначив Арсен Аваков.

Очільник МВС сказав, що звинувачені входять в так звану ОЗУ «Торпеди», і давно знаходяться в зоні уваги правоохоронців і звинувачувалися по ряду інших злочинів.

«Затримані виконавці та їх керівники – входять до групи впливу в минулому народних депутатів від Партії Регіонів у Черкаській області – Володимира Олійника та Сергія Тулуба», – сказав Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ подякував всім оперативникам, які працювали над цим завданням.

Своєю чергою, голова Національної поліції Сергій Князєв розповів подробиці затримання на місці злочину.

«Минулої доби працівники Нацполіції зашкодили підриву дуже цінного пам’ятника для угорського народу на Закарпатті. Саме під час підготовки до вчинення теракту злочинці були затримані. Зараз йдуть активні слідчі дії, обшуки, допити», – сказав Сергій Князєв.

Перший заступник голови Національної поліції В’ячеслав Аброськін наголосив, що за всі злочини виконавці отримували грошову винагороду.

«До складу групи входили жителі Одеської, Черкаської та Київської областей. Лідер цього угрупування має відношення до кримінального світу. Перед ними ставили конкретні завдання і за це виплачували  кошти. Наприклад, за осквернення святого для іудеїв місця в Умані,  виконавці отримали по 500 доларів»,  – сказав В’ячеслав Аброськін.

Заступник голови Нацполіції підкреслив, що всі ці люди брали участь в антимайдані.

 

 

Джерело

Поділитися:
Share

Share