Петро Порошенко зустрівся з українською громадою Канади (фото)

Президент Петро Порошенко на зустрічі з українською громадою Канади відзначив, що під час сьогоднішній переговорів обговорювалось питання лібералізації візового режиму.

«Адже щирість дружби між Україною та Канадою підкріплені глибокими історичними коріннями та родинними зв’язками. Ми запропонували канадській стороні конкретний алгоритм дій для позитивного просування на цьому шляху. Переконаний, що це сприятиме не лише підтриманню родинних контактів, але й розширенню українсько-канадської економічної та культурної співпраці», – розповів Глава держави.

Він додав: «Ми домовилися про те, щоб значно скоротити кількість відмов при отриманні віз. Щоб візи були на термін дії паспорту. Поки що, на перший етап». Президент нагадав, що в 2005 році Україна вирішила відкрити свої двері, запропонувавши безвіз для громадян Канади.

Президент також розповів, що ухвалено рішення про відкриття Генерального консульства України в місті Едмонтон.

Глава держави нагадав, що в цьому році запрацював безвізовий режим для українців в країни Європейського Союзу. «Як і ви, вважаю неприйнятним, що питання зближення наших народів довгі роки не вирішувалось. І я маю для вас одну надзвичайно важливу і приємну новину – про заснування Генерального консульства України в місті Едмонтон», – повідомив Президент, додавши, що це буде повноцінне українське консульство.

Глава держави підкреслив, що незважаючи на те, що в часи економії важлива кожна копійка, було визначено найбільш пріоритетні напрями використання коштів українських платників податків і ухвалено рішення заснувати консульство.

За словами Президента, під час переговорів Прем’єр-міністр Джастін Трюдо пообіцяв забезпечити повне сприяння для реалізації цього рішення.

Джерело

 

Президент Петро Порошенко у Торонто під час зустрічі з українською громадою Канади подякував закордонним українцям та вручив державні нагороди.

«Хотів би підкреслити, що ви – сила, яка відстоює інтереси нашої держави за межами України. Без вашої підтримки Україні було б значно складніше протистояти викликам сьогодення», – наголосив Глава держави.

Орденом «За заслуги» ІІІ ступеня відзначено Ігоря (Іана) Ігнатовича, медалями «Хрест Івана Мазепи» – президента Торонтського відділу Конгресу українців Канади Тараса Багрія, Голову Альбертської Ради Конгресу українців Канади Олесю Луців-Андрійович,  Джона Голюка, керівника Ініціативи «Ukraine Appeal» Конгресу українців Канади, Девіда Дутчака, члена Дорадчої Ради з питань відносин між Україною та Саскачеваном, Ореста Стеціва, Голову Ліги українців Канади. «І пані Ренату Роман, Голову організаційного комітету Конгресу українців Канади із забезпечення участі української команди у міжнародних змаганнях «Ігри Нескорених», яка провела неймовірну роботу», – додав Президент.

Глава держави зауважив, що вчинки присутніх найкраще засвідчують те, як глибоко вони вболівають за долю Української держави.  «Нинішня підтримка Канади – це є, в тому числі і ваша велика заслуга. Сьогодні ми спільно боремося за єдину велику справу – незалежність та процвітання нашої держави і народу», – підкреслив Президент.

Джерело