На горі Піп Іван триває відновлення обсерваторії (фото)

На горі Піп Іван завершився перший етап відновлення Астрономічно-метеорологічної обсерваторії – реконструйовано рятувальний пост, який відтепер працюватиме цілий рік. Надалі триватиме відбудова інших приміщень обсерваторії, які використовуватимуть для наукових досліджень.

«Без оновлення рятувального пункту ми не могли приступити до відновлення решти приміщень. Натепер створені усі належні умови для роботи гірських рятувальників, які цілодобово чергуватимуть тут цілий рік. Рятувальний пункт також дозволить підвищити рівень безпеки серед туристів у Карпатах», – розповів заступник Міністра освіти і науки Роман Греба під час відкриття посту рятувальників.

Наступним кроком стане відновлення метеорологічного центру обсерваторії. Наразі в будівлі створюють та укріплюють перекриття між поверхами, ремонтують дах тощо. Усі приміщення обсерваторії також планують обладнати блискавкозахистом, щоб забезпечити належні умови для встановлення наукового устаткування.

Нагадаємо, що проект з відновлення обсерваторії реалізується ПНУ імені Василя Стефаника спільно з Варшавським університетом. Після реконструкції студенти обох вишів зможуть там проходити практику й проводити наукові експерименти.

Джерело

Усі відео