Філія рпц досі безкарно діє в Україні

Сьогодні гуманітарний комітет парламенту розглянув стан виконання закону
«Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій», більше знаного як закон про заборону РПЦ.
На жаль, уряд ухвалив ключові підзаконні акти для реалізації закону не в листопаді 2024, як був зобов’язаний, а лише щойно у травні. А постанову, яка регулює питання оренди релігійними організаціями державного й комунального майна, не ухвалено й досі.
Весь цей час філія створеної ще Сталіним і контрольованої російськими спецслужбами московської церковної структури безкарно діє на території України, маючи в користуванні найбільшу мережу культових споруд, у тому числі тисячі об’єктів державної та комунальної власності.
Державна служба з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) 20 травня розпочала офіційне дослідження на предмет афілійованості Київської митрополії так званої УПЦ з забороненою в Україні Російською православною церквою. Сподіваюся, результати цього дослідження знімуть нарешті всі сумніви щодо того, що «УПЦ» є структурою московської церкви. І запустять ланцюгову реакцію досліджень зв’язків із московською церквою єпархій, громад і монастирів Московського патріархату по всій Україні.
Важливо, щоб таким серйозним і багатоплановим питанням як нейтралізація російської церкви в Україні займалися не лише ДЕСС і СБУ, а і загалом виконавча влада, місцеві адміністрації й правоохоронні органи.
Перш за все, це потрібно для швидкого звільнення від структур московського патріархату храмів та інших споруд, які належать державі й місцевим громадам, а також для сприяння переходу православних із московського патріархату до помісної Православної Церкви України.
Комітет вирішив надіслати уряду звернення з закликом пришвидшити ухвалення всіх необхідних нормативних актів, а також забезпечити активну протидію російській дезінформації про релігійну ситуацію в Україні. Перш за все, мова йде про США, де агенти впливу Москви активно поширюють брехню про «переслідування християнства» в Україні. Безумовно, з українського боку як дипломати й політики, так і представники релігійних організацій мають системно протидіяти цій кампанії дезінформації.
Крім того, комітет вирішив провести окреме засідання для розгляду ситуації з раптовим звільненням керівників національних музеїв-заповідників «Києво-Печерська Лавра» й «Софія Київська». Бо те, що відбувається і як це відбувається, є ненормальним.