Порошенко пропонує план дій проти росії (відео)

Петро Порошенко у своєму відеозверненні запропонував з 1 червня чіткий план дій, як зупинити росію, якщо путін не погоджується на 30-денне перемир’я.


Петро Порошенко

Мільйони українців в Україні та світі, затамувавши подих, чекали результатів зустрічі коаліції охочих у Києві, переговорів у Стамбулі та вчорашніх телефонних розмов лідерів Європи з Трампом.

Чи привела човниково-телефонна дипломатія до прориву? Як ми й передбачали, на жаль, ні.

Але чи можна взагалі очікувати, що путін погодиться на припинення війни?

Я не раз наголошував, що путін має знати, що якщо він не погодиться на мирні ініціативи, то заплатить за це величезну ціну, зокрема, відчує пекельні санкції. Це і є «план Б», про який говорив президент Трамп. І саме це має стати спільною позицією США, ЄС та України.

Отже, якщо путін не погоджується на 30-денне перемир’я, то з 1 червня пропоную застосувати проти росії такий план:

По-перше, ухвалити 18-й пакет санкцій ЄС, синхронізувавши його з пекельними санкціями США, проти російських нафтопродуктів та енергетики з пониженням рівня ціни. Також запровадити вторинні санкції до 500% проти тих, хто купує російську нафту і посилити тиск на тіньовий флот Московії. І санкції проти банківської системи росії, що забезпечать її параліч.

Москва повинна перестати отримувати надходження від експорту нафти. Усе це потрібно для того, щоб путін не міг фінансувати війну і був змушений повернутися до переговорів на умовах Заходу та України.

По-друге, різко наростити поставки зброї Україні.

По-третє, ухвалити в Конгресі США синхронний з ЄС пакет фінансової допомоги на основі законопроекту Ліндсі Грема.

Тепер обговорімо, що може і має зробити українська влада:

▪️ Повернутися до ініційованої фракцією «Європейська Солідарність» постанови Верховної Ради України з закликом до Конгресу США ухвалити двопартійну резолюцію на підтримку України та надання нам необхідної зброї.

Ми ж ратифікували «ресурсну угоду»? Ратифікували. Влада казала, що елементом домовленості є надання нам зброї? Казала. Це той момент, коли зволікати немає сенсу та шкідливо.

Росію треба не запрошувати до миру, а примушувати до миру.

▪️ Зробити все від нас залежне для обмеження російського експорту, зокрема роботи сумнозвісного нафтопроводу «Дружба».

▪️ Коли ми кажемо про «мир через силу», то маємо на увазі силу української армії. Отже, мусимо різко збільшити фінансування ЗСУ, зокрема ПДФО безпосередньо бригадам і закупівлю озброєнь, перерозподілити видатки ДСТЗІ, ганебного телемарафону та Енергоатому. Усе це треба зробити до 1 червня.

▪️ Усі, хто може, мають задіяти підтримку партнерів як на урядовому, так і на парламентському рівні. Бо через провал роботи 5-6 менеджерів маємо мало не зрив усіх переговорних процесів.

▪️ Відновити єдність. Для початку Зеленський повинен принаймні провести зустріч із керівниками проукраїнських парламентських фракцій для об’єднання у протистоянні агресору. А не зачищати опозицію, готуючись до виборів.

Ми хочемо почути від Глави держави про всі останні події. Яка ситуація на переговорному треку? Що відбувається на фронті? Які є потреби наших військових? Яке його бачення подальших кроків на шляху до припинення війни і встановлення миру?

Ми не маємо про все дізнаватися з медіа. Потрібна чесна і відверта дискусія всередині парламенту, з ключовими політичними силами країни.

Час змінювати підходи, які не дають успіхів. Розраховуємо, що цього разу наш заклик буде почуто.

Автор