Гірше не буде?

Тамара Горіха Зерня

Виборців багатьох європейських країн, а також американських виборців ріднить із українськими одне дуже поширене, комфортне і дуже хибне уявлення.

“Гірше не буде”.

Наші точно так голосували у 2019 році зі впевненістю, що доступний їм базовий рівень комфорту, рівень компетенції влади – це гарантований мінімум. Незрозуміло тільки, хто його гарантував.

І незалежно від їхнього вибору життя все одно ставатиме кращим. Тому що така природа суспільства, еволюція і все таке – ми будемо багатіти, заробляти і рухатися вгору по кривій.

Хто їм це вклав у голови, звідки взялося таке уявлення? Та багато хто насправді, починаючи зі шкільних уроків історії та літератури.

Я не дивуюся американцям, у них найбільше потрясіння минулого століття – це сухий закон і економічна депресія.

Але наші, як же так? У наших же родинні перекази збереглися про перехід від ситого, стабільного життя до голоду у межах одного покоління, та що там покоління – за якихось п’ять-сім років. У нас же досі руїни по всій Україні, залишки колишніх палаців і маєтків, які були розтрощені в нуль всього лише після зміни влади.

Маючи війну під вікнами, маючи російську армаду на кордоні, наші все одно проголосували за веселого коміка просто тому, що було нудно. Захотілося, щоб стало веселіше. Так, ніби ми могли собі це дозволити.

А у світі зараз відбувається рівно те саме. Як нерозумні діти, люди думають, що вони можуть гратися з вогнем і ставити експерименти в реальному часі. А що буде, якщо натиснути цю кнопку? Тю, чого ви панікуєте, гірше ж точно не буде…

Я думаю, що буде погано і для Штатів, і для Європи, і для екології та безпеки в усьому світі. Може бути, що золоту еру людства ми вже пережили, просто не помітили, що це була вона.

Автор