Санкції на часі. 03.08.2024

Володимир Омелян

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій станом на 03.08.2024.

1. росія вже ніколи не відновить валові обсяги та виторг від експорту вуглеводнів.

– Якщо 2021 року росія виручила від експорту нафти, газу та вугілля $315 млрд, то за прогнозами, вже до 2030 року виручка знизиться більш ніж удвічі – до $146 млрд.
– Це (до 2050 року) до п’яти разів зменшить майбутній внесок ПЕК у ВВП країни. Таким чином, ПЕК втратить колишню роль «локомотива» економіки росії.

2. російськи літаки продовжують стикатися з проблемами під час польотів.

– Ще в одного літака російської авіакомпанії відмовив двигун під час рейсу.
– Пасажирський літак Boeing 737, який виконував рейс із Анталії до Санкт-Петербурга, здійснив вимушену посадку через відмову двигуна.
– Несправність виявилася за чотири хвилини після зльоту, коли літак із 145 пасажирами на борту був на висоті 2600 метрів.
– Екіпаж доповів про ситуацію диспетчерам і ухвалив рішення повернутися в аеропорт вильоту в Анталії, де здійснив посадку за 40 хвилин.

3. Угорщина відмовилася міняти російську нафту на постачання з інших країн.

– Уряд Угорщини відхилив пропозицію Хорватії скористатися її трубопроводом як альтернативою імпорту нафти з росії.
– Євросоюз вимагає від Угорщини та Словаччини якнайшвидше знайти заміну нафти з росії, але Будапешт не робить для цього жодних кроків.
– У середу прем’єр-міністр Хорватії Андрій Пленкович надіслав до Єврокомісії (ЄК) листа, повідомивши про «незавантаженість» нафтопроводу, який проходить через країну, починаючи на узбережжі Адріатичного моря.
– Інфраструктура для імпорту нафти перевершує потреби Хорватії й може забезпечити країни, які не мають виходу до моря, достатньою кількістю сировини, яка може «зменшити або повністю ліквідувати їхню залежність від російської нафти».
– Пропозицію Пленковича зустріла запекла відповідь міністра закордонних справ Угорщини Петера Сійярто. Він написав у Facebook, що вона є частиною узгодженої з ЄК атаки на Будапешт.
– Сійярто звинуватив Хорватію в тому, що вона «не є надійною транзитною країною», з початку війни в Україні підвищила плату за транзит до рівня, який у п’ять разів перевищує середньоринковий, не інвестує у розширення потужностей і не дає угорській нафтогазовій компанії укладати довгострокові контракти.
– Сійярто зробив висновок: Угорщина разом зі Словаччиною та Чехією отримали дозвіл від ЄС продовжувати закуповувати російську нафту, незважаючи на введене в союзі ембарго.
– Вони не мали можливості швидко замінити її поставками з інших джерел, але вони повинні це зробити найближчими роками.

4. Підземні сховища газу у Європі заповнені на 85,12 відсотка.

– Загалом у сховищах знаходиться понад 92 млрд куб м газу, що є рекордом для цієї пори року.
– Закачування газу склало майже 250 млн куб м, а ось відбір склав 20 млн куб м газу.
– В Австрії заповненість ПСГ склала понад 86,85 відсотка, у Франції — майже 77,4 відсотка, у Німеччині — майже 89,4 відсотка, а в Італії — 87,8 відсотка.
– Потужність регазифікації зрідженого газу в Європі завантажено на 35 відсотків. Середня ціна на газ у липні становила $365 за тис куб м.

5. Морський експорт російської сирої нафти марки Urals з портів Приморськ, Усть-Луга та Новоросійськ у липні скоротився майже до 1,8 млн барелів на день, що стало мінімумом за 19 місяців.

– Світові постачання нафти минулого місяця скоротилися приблизно на 586 тис. барелів на добу.
– Зниження зафіксували не лише в росії, а й у Бразилії, Венесуелі та Катарі.
– Його вдалося частково компенсувати за рахунок збільшення експорту з Саудівської Аравії (5,8 млн барелів) та США (4,4 млн). Ірак експортував 3,4 млн., стільки ж — країни Західної Африки.

6. Австрійська енергетична група OMV більше не має критичної залежності від російського газу і зможе забезпечити своїх клієнтів паливом у випадку припинення газового транзиту через Україну. Про це заявив генеральний директор OMV Альфред Штерн.

“Ми вже більш як два роки працюємо над диверсифікацією наших джерел газу і транспортних маршрутів, щоб більше не залежати від постачання від “Газпрому”. Ми можемо забезпечити всіх наших контрактних клієнтів, навіть якщо російський газ не надходитиме. У OMV вже немає цієї залежності”, – запевнив очільник компанії.
– Штерн додав, що OMV “значно скоротила” обсяги газу, які австрійська компанія купує у російського “Газпрому” порівняно з тими, що були до повномасштабного вторгнення рф в Україну.

7. Російські опозиціонери, які були звільнені під час обміну, в першу чергу, хвилюються про санкції.

– Західні країни мають «протягнути руку» російським громадянам і послабити обмеження, щоб допомогти їм побачити світ і здобути освіту, заявив колишній глава «Відкритої Росії» Андрій Пивоваров на прес-конференції в Бонні після обміну засудженими. Він закликав не асоціювати всіх росіян з політикою, яку проводить влада країни.
– Владимир Кара-Мурза також заявив: «Що часто санкції західних країн спрямовані не проти режиму, а проти всіх російських громадян. І вкрай непродуктивно. Я маю намір саме цьому напрямку величезну увагу. Санкції мають бути проти режиму, а не проти людей. На Заході деякі ці поняття чомусь плутають».
«Дивно читати західних чиновників, що все в країні за режим та за військовий конфлікт. Дуже дивно читати. Ми маємо нагадувати, що режим і росія — це різні речі. На цьому я і сконцентруюсь», зазначив Кара-Мурза.
«Не можна ізолювати росію. Не може бути миру та безпеки в Європі, без росії, без найбільшої країни Європи. У росії все може змінитись за три дні. Історія це доводить», – вважає Володимир Кара-Мурза.

8. Сьогодні вночі Сили оборони України завдали ударів по аеродрому Морозовськ і низці нафтобаз у рф.

– У Морозовську зафіксовано влучання в склади з боєприпасами, де зберігалися, зокрема, і керовані авіаційні бомби.
– Інформація щодо ураження засобів ППО та авіаційної техніки ворога уточнюється.
– Завдання було виконано силами і засобами Служби безпеки України та Головного управління розвідки Міністерства оборони України у взаємодії зі Збройними Силами України.
– Також Сили оборони атакували низку нафтобаз і об’єктів зберігання паливно-мастильних матеріалів російських окупантів в Бєлгородській, Курській та Ростовській областях.
– Наявна інформація щодо влучання та подальшого загоряння щонайменше двох резервуарів із нафтопродуктами.

 

Фото: DeepStateUA

Автор