Національну стратегію доходів потрібно переробити

Антон Швець

Я вже неодноразово писав про Національну стратегію доходів. А точніше про її відсутність. Немає стратегії, є меморандум про наміри, пустий як барабан. Але під цей барабан нам видадуть розширення прав фіскалів, які й так можуть все, що завгодно. Простими словами: реформи пишуться лише на папері та для галочки, а гайки поступово закручуються.

Я не згодний на всі 100% з пропозиціями і зауваженнями, зазначеними в петиції, але тим не менш я вважаю, що стратегію потрібно ПЕРЕРОБИТИ. Бо вона повинна бути комплексною. Цю стратегію прийняли в свинячий голос перед Новим Роком, просто щоб відвзвітувати, що маяк МВФ виконано. Але по факту Нацстратегія не про зростання доходів, а про те, як виконати забаганки Гетманцева та Сокура, щоб вони й далі займалися корупцією в Податковій, а ми за все це сплачували.

Можливо, нам і треба щось робити зі спрощеною системою, але чи хтось оцінив, як це вплине на зайнятість населення? В нас не найпростіша ситуація з соціальної температурою, якщо дипломатично казати. Яким буде рух у тінь? Чи є у самозайнятих ресурс для маневрів? І загалом, якщо проблема в тому, що спрощену систему використовують для оптимізації, то, може, треба розібратися не з спрощеною системою, а з оптимізаторами? Але чогось оптимізаторів не чіпають.

Коротко про вимоги в петиції:

– прибрати пункт про наділення фіскалів повноваженнями судової та правоохоронної систем;
– направити Нацстратегію на зменшення дискреційних можливостей для фіскалів, а не навпаки (якщо їх збільшити, буде більше способів щось вкрасти);
– привести Нацстратегію у відповідність до міжнародних стандартів податкового обліку.

Нам потрібно, щоб економіка зросла, а не самоліквідувалася. Нам потрібна стратегія, а не список забаганок ощипувачів гусей. Та й ми не гуси.

Тому, поки є можливість щось змінювати, раджу це зробити. Там залишилось всього 6 тисяч голосів, думаю, впораємося. Даю посилання ще раз, переходьте, це займе буквально 5 хвилин вашого часу.

 

Колаж: Інформатор

 

Автор