«Захоплення» Рижівки. Що відбувалося насправді

Олександр Коваленко / Інформаційний спротив

По Рижівці та Сумській області…

Якийсь російський дон опублікував відео, на якому, як він заявив, зафіксовані бої в селі, яке за підсумком браві каДирівці “асвабадили”…

Що тут скажеш? Мабуть, цьому дону давно не було чим поділитися у своїх соцмережах, а тому він наказав героїчним борцунам зі світлофорами, парканами та бордюрами захопити абсолютно порожнє село на кордоні з росією. Причому не просто в 500 метрах або навіть 100 метрах від кордону, а по суті є агломерацією з російським Тьоткіним.

За фактом село з 2022 року у сірій зоні, українських військових і місцевих мешканців там практично немає. У свою чергу, це село вхідні ворота в Тьоткіне, а російське Тьоткіне – вхідні ворота в Рижівку.

Загалом, не сталося нічого феноменального, оскільки російські ДРГ заходили до Рижівки не один раз, після чого отримували там від наших контрдиверсантів… загалом, отримували, і село знову опинялося у сірій зоні. Але тоді це все проходило без пафосу та піару рівня дону.

Щодо самої ситуації в Сумській області, то російське командування не відмовилося від планів відкриття ще одного фронту, але поки не визначилося, де саме і чи потрібно, з урахуванням гострої нестачі сил та коштів на двох харківських майданчиках з утилізації РОВ, які вже посилили не лише підрозділами 6 ОВА та 1 ТА зі складу групи військ «Захід», але й підрозділами 83-ї ОДШБр з Краматорського напряму та 155-й ОБр МП з Курахівського, а віз і нині там же… Причому цей віз СОУ продавлюють на північ.

І якщо РОВ відкриватимуть новий фронт у Сумській області, то це аж ніяк не буде Рижівка, затиснута руслами річки Сейм та її притокою Вір. Ось ідеальна позиція для “великого” наступу в Сумській області… Чи?

Заради піару меншими засобами вони й справді можуть спробувати розвинути цей перформанс у напрямку Ахтинського і Голишевського, тобто не виходячи за межі сірої зони і не зближаючись з нашими оборонними рубежами, але надаючи цим діям гіпертрофовано підвищену увагу.

Тобто наступ у районі Великої Писарівки для росіян вилився б у великі втрати, і в напрямку від Суджі на Юнаківку вони потрапили б у м’ясорубку, а тут захоплюй села в сірій зоні і розповідай про епічні перемоги. Поки не під’їдуть контрдиверсійні підрозділи і не випихнуть героїчних донів у їхні аули… Якщо тільки похмурі генії з набережної Фрунзе не вирішили використовувати Рижівку як відволікаючий маневр. Ну да, ну да…

Загалом, не втрачаємо пильності.

Джерело

 

Колаж: Інформатор

Автор