Куди росія може перекинути виведених із Карабаху «миротворців»

Олександр Коваленко / Інформаційний спротив

Після появи відео з виведенням з Карабаху російських “миротворців” одразу виникла низка питань щодо того, чи вирушать вони до зони БД в Україну, і яка їх чисельність, який потенціал для посилення тієї чи іншої локації.

Почнемо з цифр. Так званий “російський миротворчий контингент” (РМК) формувався на базі 15-ї окремої мотострілецької бригади 2 ЗВА Центрального військового округу (відомої своїми злочинами у Броварському районі Київської області) та становив штатно 1960 осіб.

Дані підрозділи не мають на озброєнні важкої техніки типу ОБТ, натомість мають повну штатну комплектацію з ББМ, переважно БТР-82А – 90 одиниць. Крім ББМ підрозділи повністю укомплектовано автомобільною та спеціальною технікою – близько 400 одиниць.

Тобто в питаннях комплектації технікою, механізованої компоненти тут більш, ніж достатньо, що вкрай рідко для підрозділу РОВ у зоні БД в Україні.

Також підрозділи РМК були сформовані з кадрових військових, що значно відрізняє їх від складу більшості формувань РОВ, які зараз формуються з кого завгодно, але є нюанс. У кадровиків немає досвіду бойових дій, який є в “кого завгодно”. Загалом, для двох тисяч щасливчиків з РМК перебування в Карабаху було відпусткою, а тепер їх із гранично високою ймовірністю закинуть у пекло.

Звичайно, 2 тисячі тіл не зроблять особливої погоди у зоні БД, але в тій зоні, де вони з’являться, певний тиск все ж таки підвищиться. З урахуванням того, де оперує 15-а ОМСБр, це може бути район Авдіївки або Лиманський напрямок. Хоча з урахуванням зростання важливості для командування РОВ наступу на Часів Яр не виключена поява цих тіл і в даній локації.

Джерело

Автор