Порошенко в Брюсселі. День другий (фото, відео)
Іванна Климпуш-Цинцадзе: Критично важливо усвідомити, наскільки нагальною є допомога Україні зараз
Завершилося засідання Міжпарламентської Ради Україна-НАТО. Українська делегація, попри внутрішні розбіжності, виступила, як завжди, єдиним фронтом із чіткою позицією.
Ми цінуємо двосторонні угоди про надання допомоги Україні, перша з яких уже підписана з Великою Британією. Але розраховуємо, що жодна з цих угод не буде замінником реальних гарантій безпеки, які може надати лише повноправне членство в НАТО. Сподіваюся, що всі разом ми використаємо час, який залишився до Вашингтонського саміту Альянсу, щоб знайти формулу для запуску процесу запрошення України до НАТО.
Нам усім потрібно дійти згоди, що результатом цієї війни має бути стратегічна поразка росії. Коли будемо поділяти це спільне усвідомлення, тоді нам вдасться зупинити руйнівні імперські плани росії.
Для цього потрібне спільне з партнерами виробництво і закупівля зброї. Критично важливо усвідомити, наскільки нагальною є допомога Україні зараз. Усі стривожені зволіканням із рішенням США щодо військової допомоги. Важливо, щоб американське лідерство у вільному світі було відновлено.
Розраховуємо на рішення про багаторічну та багатосторонню допомогу, які би надіслали росії чіткий сигнал, що вона не може розраховувати на втому Заходу, що їй вдасться пересидіти Захід.
Порошенко в Брюсселі закликав ЄНП забезпечити ухвалення 1 лютого пакету допомоги Україні на 50 млрд євро
Петро Порошенко у Брюсселі під час виступу на Політичній асамблеї Європейської народної партії закликав представників найбільшої політичної групи Європарламенту зробити все, аби якнайшвидше ухвалити рішення про допомогу Україні на 50 млрд євро. Під час зустрічі з Президентом ЄНП Манфредом Вебером Порошенко також звернувся до партнерів, щоб забезпечити схвалення багаторічної фінансової допомоги на засіданні Європейської Ради, використання можливостей Європейського фонду миру для потреб ЗСУ та коштів із заморожених російських активів для відновлення України.
«Було б надзвичайно важливо мати 1 лютого, у четвер рішення про пакет у 50 мільярдів євро. Жодні європейські скептики не можуть зупинити потужну команду ЄНП. Я дійсно тримаю кулаки та готовий робити все можливе. Необхідно надати Україні стабільну фінансову допомогу для підтримки економіки військового часу. Ще одна дуже важлива річ – посилення санкцій проти росії», – наголошує Порошенко.
«Зараз наближаються вибори до Європарламенту. Чому це так важливо для нас, українців? Бо для нас це питання виживання. Це питання збереження нашої країни. Забезпечити перемогу ЄНП на виборах, не дозволити популістам зруйнувати Європу і вбити Україну. Вибори загалом проведуть понад 70 країн, 4,2 мільярда людей. Вся Європа. І нам потрібно, щоб гострою темою протягом більшої частини виборів була війна в Україні, розвʼязана росією проти свободи, проти демократії, проти нашої держави і проти демократичного процесу на всьому континенті та в усьому світі», – сказав Порошенко.
П’ятий Президент також переконаний: розширення Євросоюзу означатиме зміцнення Євросоюзу. «Потужний голос ЄНП тут надзвичайно важливий, і ми вдячні за сильну політичну підтримку родини ЄНП для надання Україні статусу кандидата. Без ЄНП, без Урсули фон дер Ляєн, без Європейської Комісії, без Європейського парламенту цього просто не може статися», – зазначив Порошенко.
«Знаєте, скільки українців зараз мріють, підтримують, голосують за членство в Європейському Союзі? Більше 90%. Ми найбільш єврооптимістична нація на континенті. Я заклав це в українську Конституцію і, повірте, у кожного з нас Європейський Союз у серці. Так само, як у всіх вас», – констатує Порошенко.
Європейська народна партія – це найбільше політичне об’єднання Євросоюзу, яке включає 84 партії та партнерів з 44 країн, Президента Європейської Комісії, Президента Європарламенту, 12 глав держав та урядів ЄС і 3 країн, що не входять до ЄС, 9 членів Єврокомісії та найбільшу групу у Європейському парламенті.
«Європейська Солідарність» офіційно увійшла до Європейської народної партії у 2019 році, а співпраця з ЄНП розпочалася ще у 2014-му. 13 лютого 2023 року Петро Порошенко повідомив, що партія «Європейська Солідарність» виконала необхідні умови для отримання статусу Асоційованого члена Європейської народної партії. «Європейська Солідарність» офіційно отримала статус асоційованого члена Європейської народної партії 10 березня 2023 року.
Порошенко після розмови з Урсулою фон дер Ляєн: Є обережний оптимізм щодо 50 млрд євро для України
Петро Порошенко в Брюсселі зустрівся із Президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн. Як повідомив п’ятий Президент у соцмережах, головна тема всіх його розмов з європейцями – фінансова допомога Україні на 50 млрд євро, яку треба терміново ухвалити.
«Дякую Президентці Європейської комісії Урсулі фон дер Ляєн за відверту та серйозну розмову про довгострокову підтримку України та наше європейське майбутнє. Попереду найскладніший рік і для України, і для світу. Мусимо обʼєднати зусилля заради спільної перемоги та міцної обʼєднаної Європи. Після зустрічі з обережним оптимізмом очікую на позитивні результати засідання Європейської Ради 1 лютого щодо пакета багаторічної допомоги на 50 мільярдів євро для України», – написав Порошенко.
«Наголосив на важливості якнайшвидшого початку вступних переговорів та схвалення Механізму підтримки України на 2024–2027 роки розміром 50 млрд євро. Бо членство в ЄС — це те, що українці вибороли на полі бою, а фінансова підтримка допоможе не лише Україні, а й самому ЄС, який сьогодні оберігають наші воїни від російської навали», – переконаний Порошенко.
«Ми обговорили процес реформування Європейського Союзу у контексті майбутнього розширення. Також відзначив важливість збереження єдності серед держав-членів ЄС у питанні підтримки України і необхідність налагодження конструктивних відносин із Будапештом та Братиславою. Запросив Мароша Шевчовича здійснити візит в Україну», – пише п’ятий Президент.
Раніше під час виступу на Політичній асамблеї ЄНП Петро Порошенко також закликав європейських партнерів терміново ухвалити рішення про виділення фінансової допомоги для України. Порошенко обговорив питання схвалення Механізму підтримки України на 2024–2027 роки і з Президентом ЄНП Манфредом Вебером.
Іванна Климпуш-Цинцадзе: Фінансова допомога Євросоюзу буде залежати від реформ в Україні
Голова Комітету з питань інтеграції України з Євросоюзом, народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність» Іванна Климпуш-Цинцадзе, яка перебуває у Брюсселі, повідомила, що Україна має шанс отримати 1 лютого рішення Євроради про допомогу на 50 млрд євро. Климпуш-Цинцадзе також наголосила, що ця допомога буде залежати від перебігу реформ в Україні.
«Разом із Петром Порошенком мали сьогодні кілька надважливих зустрічей — зокрема, з Віцепрезидентом Європейської комісії Марошем Шефчовичем та з Єврокомісаром з питань сусідства та розширення ЄС Олівером Варгеї. Очевидно, що йшлося про наші очікування щодо затвердження механізму фінансової підтримки України на 50 млрд євро. Колеги зі стриманим оптимізмом оцінюють можливість ухвалення рішення 1-го лютого», – пише депутатка.
«Одночасно обоє колег наголошували на відмінності надання нових траншів фінансової допомоги Україні. Ця фінансова підтримка буде узалежнюватися від того, як Українська держава, – Уряд, Верховна Рада будуть виконувати план України, на основі якого і буде надаватися подальша фінансова допомога в рамках нового механізму», – пояснює Голова комітету.
«Це означає, що всі частини законодавчої і виконавчої влади в Україні мають усвідомлювати, що це додаткова відповідальність, додаткові високі очікування з боку наших партнерів, що попри війну Україна буде продовжувати реформуватися відповідно до заявлених планів і узгоджених з Європейським Союзом, до членства в якому ми прагнемо», – пише Климпуш-Цинцадзе.
«В ході розмови з єврокомісаром Варгеї обговорили також те, що ще чекає Єврокомісія від України, щоби зробити оцінку і запропонувати рамку для перемовин з Україною для міжурядової конференції країн-членів Європейського Союзу. Україна наразі почала підготовчий етап для проведення Європейською Комісією оцінки українського законодавства на відповідність права ЄС. Це тривалий і масштабний процес. Важливо, щоби в цьому процесі обидві сторони максимально відповідально і грунтовно ставилися до своїх завдань», – зазначає народна депутатка.
«У контексті довиконання вимог Євросоюзу важливо зараз опрацювати до другого читання законопроєкт про лобізм. Від України також чекають довиконання умов із забезпечення прав нацменшин, а також реального прогресу в розслідуванні корупційних злочинів. Надіюся щиро, що нам усе вдасться!», – резюмує Іванна Климпуш-Цинцадзе.