Держприкордонслужба вивчає фінський досвід інтегрованого управління кордонами

Учора Адміністрацію Держприкордонслужби спільно з експертами Консультативної місії ЄС з допомоги в реформуванні цивільного сектору безпеки (EUAM) відвідала делегація представників основних суб’єктів інтегрованого управління кордонами Фінської Республіки на чолі з керівником Митної служби Фінляндії Антті Хартікайненом.

Зустріч було присвячено ключовим аспектам впровадження інтегрованого управління кордонами та обміну досвідом з цього питання, розгляд яких передбачається на міжвідомчому семінарі 17 серпня, організованого за підтримки Консультативної місії ЄС.

Перший заступник Голови Держприкордонслужби Василь Серватюк поінформував європейських колег про обстановку на державному кордоні, стан реформування прикордонного відомства, а також окреслив основні напрями двостороннього співробітництва на перспективу.

Керівник фінської Митної служби Антті Хартікайнен підкреслив, що розвиток співробітництва і координації є актуальним з огляду на сучасну безпекову ситуацію в ЄС, і Україні  будуть запропоновані кращі європейські практики, у провадженні яких Фінляндія готова надати посильну допомогу.

Очікується, що фінський досвід стане у нагоді для подальшого впровадження інтегрованого управління кордонами в Україні.

Джерело

Автори