Чого хочуть порохоботи?

Дмитро “Калинчук” Вовнянко

Мені в коменти пишуть багато гидоти. Пишуть, і що я не воюю (ну так, зараз не воюю сам – всього лише готую фахівців для фронту), і що я підтримую Порошенка виключно за гроші (саме тому актив ЄвроСолдіарності масово пішов на фронт, на відміну від…) тощо й тощо.

Але час від часу виринає оце. Питання рівня крику. “Чого ви хочете взагалі? Ну от чого? Навіщо вся оця ваша незгода з владою?”. Навіщо? Гаразд, я відповім.

Ми хочемо демократичної країни. Де президент – це лише тимчасово обраний людьми менеджер, а не ідол, навколо якого вже будують культ особи. Чи ви гадаєте, я повірю, що всі оці портрети Зеленського, гердани з Зеленським, свічки у формі Зеленського і подібний мотлох а-ля Зеленський – просто воля і натхнення людей? Та не смішіть. Пропозицію формує попит, а попит формує моноЗЕмарафон, до якого не додумався навіть Кучма під час конфлікту на Тузлі, коли від війни Україна стояла в кроці. Вже хто-хто, а він міг цілковито.

Ми хочемо демократичної країни, де існує свобода слова, а не так, що все національне телебачення заганяють в єдиний мономарафон, але водночас опозиційні телеканали замість долучити до мономарафону намагаються вирубити з кабельних мереж.

Ми хочемо України, де чиновників, запідозрених у корупції, відстороняють від посад, а не відмазують. За Порошенка звільнили Злочевського, звільнили Гладковського, було багато іншого. А Резніков з яйцями по 17? Його відмазувала вся ЗЕботва в єдиному пориві, мовляв, виключно на ньому (а не на відомствах країн Заходу) лежить забезпечення армії технікою (тобто Хаймарси беремо, а фільтри для Хаймарсів купують волонтери), і тому говорити про корупцію в МО – то російське ІПСО. До Резнікова так само відмазували Татарова, Юрченка, Трухіна, брата Єрмака тощо.

Ми хочемо, аби влада створювала умови для розвитку національних брендів, а не перетворювала Україну на ринок для брендів іноземних. Я бачив, як за Порошенка армія отримувала форму українського виробництва, українські берці на мембрані, українські сухпайки, українській військові вантажівки (МАЗ-Богдан) тощо. І я бачив, як за Зеленського українських виробників просто гробили – за політичними мотивами в тому числі.

І ще. Ми хочемо жити у вільній країні. Тому виправляти ситуацію в Україні ми хочемо демократичним шляхом. Саме тому під час війни ми, порохоботи, воюємо, а не влаштовуємо “Майдани-3”, “редути” та “міхомайданчики”, як влаштовували Порошенкові окремі представники чинної влади. Поки триває війна, ніяких протестів порохоботи не влаштовують. Нам не до того.

Ми захищаємо нашу країну.

Але ми все бачимо і чуємо. Ми вголос говоримо про помилки і злочини влади. Ми не приховуємо – ми поставимо владі багато запитань.

Після війни. Обов’язково поставимо.