росія не може знайти покупців на мільйони барелів дизеля
Про це повідомляє Bloomberg.
Російські нафтові компанії мають проблеми з експортом дизельного палива, яке з лютого потрапило під європейське ембарго і «стелю цін» від країн G7.
Незважаючи на знижки, що досягають третини від світових цін, дизель російського походження збирається в танкерах, що дрейфують в океані в очікуванні покупців.
На 5 березня такого «зайвого» дизеля було 4,4 млн. барелів. За місяць нерозпродані обсяги в танкерах підскочили більш ніж у чотири рази і досягли рекорду за весь час спостережень.
Якщо нерозпродані обсяги продовжать зростати, швидше за все, експорт дизеля доведеться скорочувати, одночасно скорочуючи його виробництво.
За оцінкою експертів, починаючи з другого кварталу, російські НПЗ доведеться зупиняти – скорочення переробки нафти складе до 1 млн барелів на добу.