Петро Порошенко на безпековій конференції у Швеції (фото, відео)

Порошенко на безпековій конференції у Вісбі закликав НАТО почати вступні переговори з Україною

 

Петро Порошенко під час виступу на міжнародній безпековій конференції у Вісбі на острові Ґотланд (Швеція) закликав НАТО почати вступні переговори з Україною. Він зазначив, що зараз Україна є «безпековою парасолькою» для Європи і НАТО, і їй потрібна швидка та рішуча підтримка союзників. Порошенко також зауважив, що будь-які інші варіанти «безпекових гарантій» грають на користь путіна.

«Досить говорити про «гарантії безпеки», це абсолютно шкідливий меседж. Коли я став президентом у 2014 році, я взяв групу своїх радників, щоб з’ясувати, як ми можемо використати гарантії безпеки з Будапештського меморандуму. Ніяк! Це лише сигнал про те, як допомогти путіну уникнути членства України в НАТО», – вважає Порошенко.

«Нам потрібне членство в НАТО. Зеленський зазначив, що це було послання для всього світу і сигнал для українського народу – у нас більше немає іншої альтернативи», – наголосив п’ятий Президент. Порошенко також нагадав, що рівень підтримки членства в Альянсі серед українців перевищує 75%.

«Нам більше не потрібен План дій щодо членства, нам потрібен початок переговорів щодо членства. Я не вірю в Бухарестську декларацію про відкритість дверей до НАТО. Двері в НАТО для нас закриті. І це несправедливо по відношенню до українського народу, до народів Європи, до народів держав-членів НАТО, тому що тепер Україна є «парасолькою» для НАТО», – констатує Порошенко.

П’ятий Президент закликав союзників по НАТО брати приклад з країн Балтії, які демонструють однозначну підтримку євроатлантичних прагнень України.

«А щодо скептиків – якщо ви не можете сказати «так», будь ласка, мовчіть. Ми робимо все можливе, щоб перед самітом у Вільнюсі ми могли заручитися одностайною підтримкою держав-членів Альянсу», – сказав Порошенко.

«Вільнюс – це дуже щасливе місто для України, тому що у Вільнюсі ми мали завершити ініціативу Східного партнерства щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Цього не відбулося, і тому почалася Революція гідності. Але я зателефонував президенту Литви і попросив привезти мені ручку з Вільнюського саміту Східного партнерства в листопаді 2014 року. І в перший же тиждень, коли мене обрали президентом, я підписав цією ручкою Угоду про асоціацію з Європейським Союзом», – нагадав п’ятий Президент.

«Будь ласка, збережіть ручки до наступного саміту НАТО. Я залишаюся оптимістом – Україна буде в НАТО. Україна буде найкращою армією Європи. Нам потрібна ваша єдність і солідарність з Україною», – резюмував Порошенко.

Джерело

 

«Формула Перемоги»: Порошенко запропонував західним союзникам 5 ключових елементів, щоб перемогти путіна

 

Петро Порошенко запропонував західним союзникам «формулу Перемоги» України і всього цивілізованого світу.

Під час промови на міжнародній безпековій конференції у Вісбі на острові Ґотланд (Швеція) «Порядок і безлад на Сході Європи» Порошенко закликав дати Україні потужну зброю, запровадити ембарго на російські енергоносії та прискорити членство України в ЄС і НАТО.

«Немає кращого способу врятувати світ, ніж допомогти Україні прямо зараз. Що нам потрібно, щоб виграти цю війну? Підтримуючи ідеї президента Зеленського щодо «Формули миру», хочу запропонувати нашу «Формулу Перемоги», – сказав Порошенко.

За його словами, є 5 ключових елементів для перемоги України. 

«Більше зброї Україні! Важке озброєння стандартів НАТО, бронетехніка, танки, реактивні винищувачі, ракетні системи та системи ППО. Повне та системне переозброєння Збройних Сил України на озброєння стандартів НАТО. Ця ініціатива також сприятиме розвитку військової промисловості західних країн», – вважає Порошенко.

«Більше санкцій проти росії та її союзників – Білорусі, Ірану, Сирії. Путінська ескалація не залишає іншого вибору, як посилити економічний тиск. Якщо зараз не час для повного ембарго на енергетичні ресурси та торгівлю з росією, то коли настане такий час? За 6 місяців агресії проти України росія щодня отримувала 900 мільйонів доларів США за експорт своїх енергоресурсів. Близько 85 мільярдів доларів США заплатив ЄС. Ваші гроші за газ витрачаються не на підвищення добробуту простих росіян. Вони витрачаються на війну, на ракети, танки, вбивства українців і підготовку до війни із Заходом. Не інвестуйте у війну!», – емоційно закликав п’ятий Президент.

Порошенко наголошує: спроба анексії українських територій має стати приводом для жорстких санкцій в енергетичній сфері, а також повного відключення російських банків від SWIFT, у тому числі Газпромбанку. «Більше того, повне ігнорування росією Статуту ООН має призвести як мінімум до позбавлення права вето в Раді Безпеки ООН», – наголосив Петро Порошенко.

«Третє: настав час Глобальної антипутінської коаліції. Ми маємо визнати, що поки путін буде при владі в росії, доти росія буде воювати з Україною та з демократичним світом. Настав час визнати росію державою-спонсором тероризму.

Час переходити до офіційного оформлення зустрічей у Рамштайні в коаліцію, філософія якої базуватиметься на «Баварській формулі» Групи Семи – підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно. Депутінізація потрібна не тільки росії. Світ потребує депутінізації. У тому числі через міжнародний трибунал за те, що вони зробили Україні та світовому порядку. І шляхом вигнання росії з ООН – так само, як СРСР був викинутий з Ліги Націй», – пояснює Порошенко.

Четвертий елемент – це збільшення фінансово-економічної підтримки України. «Війна, яку веде росія, є і військовою, й ідеологічною. Це війна між двома баченнями – між демократією та автократією. Переможе Україна – переможе демократія. Не лише в нашому регіоні, а й загалом. Нам потрібно відновити нашу економіку, промисловість, підтримати людей. Через війну українському бюджету щомісяця не вистачає 5 мільярдів доларів. Ми називаємо це «План Маршала 2.0 для України», – наголосив Порошенко.

Він також закликав прискорити членство України в ЄС та НАТО. «Жодна інша гарантія безпеки не зрівняється з членством в НАТО або не замінить його. Якщо ми хочемо довготривалого миру, безпеки та стабільності для всіх – почнемо з миру, безпеки та стабільності в першу чергу для України. Це станеться лише після того, як Україна стане повноправним членом як ЄС, так і НАТО», – зазначив Порошенко.

«Я вітаю подання Україною заявки на вступ до НАТО. Це правильне та стратегічне рішення, яке я так довго відстоював. Воно має бути якомога швидше розглянуте, і я розраховую на сприяння з боку наших партнерів в НАТО у цьому процесі. Немає часу вагатися – час діяти», – закликав Петро Порошенко.

Джерело

 

Петро Порошенко під час зустрічі з Куртом Волкером закликав США підтримати заявку України в НАТО

Петро Порошенко, який бере участь у міжнародній безпековій конференції у Вісбі на острові Ґотланд (Швеція), обговорив із американським дипломатом, Спеціальним представником Державного департаменту США питань України у 2017—2019 роках Куртом Волкером спільні кроки України і західних союзників для перемоги над російським агресором.

«Під час конференції «Порядок і безлад на Сході Європи» у Вісбі на шведському острові Ґотланд зустрівся з давнім американським другом Куртом Волкером. Сьогодні як ніколи важливо зберегти та посилити двопартійну підтримку України з боку США, зміцнювати відносини довіри та партнерства між Києвом і Вашингтоном, ефективно використовувати американську військову допомогу та координувати спільні дії із відсічі російським загарбницьким планам», – повідомив Порошенко у Facebook.

«Закликав Вашингтон підтримати заявку України щодо членства у Північноатлантичному Альянсі, що у повній мірі відповідає інтересам НАТО та посиленню безпеки у трансатлантичному просторі. Подякував американській стороні за чітке та жорстке засудження рішень путінського режиму, спрямованих на ескалацію конфлікту»,  – зазначає п’ятий Президент.

«Обговорили подальші можливі сценарії поведінки Кремля після спроби анексії українських територій та спільні кроки України і західних союзників для реалізації «формули Перемоги», зокрема щодо надання важкої зброї та відновлення економіки нашої держави», – резюмує Порошенко.

Джерело

 

Порошенко: Мобілізація в росії – це результат військового успіху ЗСУ

 

Петро Порошенко під час промови на міжнародному безпековому форумі у Вісбі (Швеція) наголосив, що путін був змушений оголосити мобілізацію через значні втрати живої сили в України.

«Мобілізація в росії – це яскраве підтвердження військового успіху України у цій війні. 200 000 російських військових ми знищили попри всі меседжі російської пропаганди. Це – 60 000 російських солдатів, убитих в Україні, разом із пораненими, зниклими безвісти, ув’язненими. Це – ціна, яку росіяни вже заплатили», – наголосив Порошенко.

«путін зрозумів, що може програти свою загарбницьку війну в Україні, почав у це вірити і тому захотів змінити свою тактику. Цей призов підтверджує, що путіну не вистачає живої військової сили, і ця жива сила не є професійною. Його армія втратила надто багато в Україні. Наші найкращі воїни досягають такого успіху з «другою армією в світі», і ми пишаємося ними», – зазначив п’ятий Президент.

Петро Порошенко під час промови на конференції запропонував союзникам України «формулу Перемоги» над агресором. Вона зокрема передбачає надання Україні потужної зброї включно з винищувачами і танками, повне ембарго на російські енергоносії, «План Маршалла» для відбудови української економіки та прискорене членство України в ЄС і НАТО.

Джерело

 

Петро Порошенко на зустрічі з Карлом Більдтом закликав шведських партнерів підтримати вступ України до ЄС і НАТО

Петро Порошенко під час міжнародної безпекової конференції у Вісбі на острові Ґотланд провів зустріч із впливовим шведським політиком та дипломатом Карлом Більдтом. Як повідомив Порошенко у Facebook, на зустрічі обговорили підтримку України на шляху до членства в ЄС і НАТО, а також посилення санкцій проти росії у відповідь на спроби анексії українських територій та воєнні злочини.

«Був радий зустрічі із справжнім другом України Карлом Більдтом, який вірить в нашу державу і підтримує її розвиток фактично з першого дня нашої незалежності. Як завжди, мали багато тем для обговорення, але, в першу чергу, про нашу спільну Перемогу та спільне майбутнє в Євросоюзі та Північноатлантичному альянсі», – пише Порошенко.

«Необхідно забезпечити потужну єдину та консолідовану відповідь демократичного світу на ескалацію російської агресії, на чергові спроби анексії українських територій, на ядерний шантаж, на цинічні масові вбивства українських громадян», – наголошує п’ятий Президент.

«Ключем до вирішення цих проблем є посилення санкційного тиску та знищення путінського режиму, всебічна військова та фінансова підтримка України, вступ нашої держави до ЄС та НАТО. Закликав шведську політичну та експертну еліту до активного лобіювання якнайшвидшої реалізації цих кроків», – резюмує Порошенко.

Джерело

 

Порошенко під час зустрічі з американським експертом Девідом Кремером: важливо зміцнювати міжнародну солідарність з Україною і внутрішню єдність

Петро Порошенко у Швеції під час міжнародної безпекової конфереції обговорив із відомим американським експертом Девідом Кремером перспективи реалізації «формули Перемоги» України. Як відомо, п’ятий Президент під час своєї промови запропонував 5 ключових елементів, щоб перемогти путіна.

«Серед головного: внаслідок російського вторгнення та самовідданої боротьби українського народу за незалежність та територіальну цілісність питання про цивілізаційну приналежність та майбутню геополітичну роль України зняті і наша держава вже розглядається як невід’ємна частина західного демократичного світу», – пише Порошенко у Facebook.

«Обговорили перспективи реалізації «формули Перемоги» України та можливі сценарії подальшого розвитку подій на фронтах, зокрема у контексті останніх спроб анексії росією тимчасово окупованих українських територій та рішення щодо подання заявки на членство в НАТО», – зазначає Петро Порошенко.

«Наголосили, що зараз важливо зміцнювати і міжнародну солідарність з Україною, і внутрішню єдність всередині нашої держави, і продовжувати впровадження всеохоплюючих реформ, спрямованих на членство України в ЄС та НАТО», – повідомив Порошенко.

Джерело

 

Порошенко у Швеції: Україна заплатила дуже високу ціну за право перебувати в НАТО, ми не приймемо жодних недійсних гарантій

 

Петро Порошенко, який взяв участь у міжнародній безпековій конференції у шведському Вісбі, закликав союзників надати Україні членство в НАТО за прикладом Швеції та Фінляндії. Про це він розповів журналістам за підсумками конференції. Порошенко також зазначив, що українські Збройні сили потребують потужної сучасної зброї, і саме це є найкоротшою дорогою до миру.

«Високий рівень представництва, починаючи від американських учасників і завершуючи балтійськими, скандинавськими країнами, представниками Європарламенту, національних парламентів, Секретаріату НАТО і багатьма іншими, диктує нам необхідність на всіх фронтах просувати українське питання», – пояснив Порошенко.

«Україна потребує більше зброї. І сьогодні ми говорили у Швеції конкретно про можливо найкращу у світі артилерійську установку ARCHER, яка зникає з позицій вже за 20 секунд після перших 6-10 пострілів. Про гранатомети Carl Gustaf, про системи радіоелектронної боротьби і багато інших позицій», – повідомив Порошенко.

«Більше зброї для Збройних сил України – швидший мир через перемогу українського війська. І ця перемога буде не тільки перемогою українського війська, а перемогою всього Західного світу. Бо путін у своєму виступі майже не згадував Україну. А 99% уваги приділяв Західному світу, англосаксам, США. Тому це не просто допомога Україні, а спільна інвестиція у спільну перемогу», – пояснює Порошенко.

П’ятий Президент зазначив, що необхідно негайно усунути будь-які перешкоди щодо майбутнього членства України в НАТО. «Жодної альтернативи у світі не існує. Якщо раніше хтось думав, що 5 стаття Північноатлантичної угоди є «парасолькою», яка захищає Західний світ, то сьогодні – і я намагався це донести – якраз Україна є тією «парасолькою» над НАТО, яка має врятувати світ від божевільного путіна. І ніякі повторення Бухарестського саміту або Будапештського меморандуму, коли нам дають недійсні гарантії або кажуть, що двері НАТО відкриті, а насправді тримають їх на замку, ми не приймемо», – наголошує Порошенко.

«Україна заплатила дуже високу ціну за своє право перебувати у НАТО. І шлях до миру йде через поразку росії. Щоб останній російський солдат покинув українську територію. Спільна європейська стратегія депутінізації Європи та світу полягає у членстві України в НАТО», – вважає Порошенко.

«Якщо раніше мова йшла про План дій щодо членства, я у своєму виступі на цій конференції сказав: все, припиняйте розмови про ПДЧ, ми йдемо технологією, якою йшли країна, яка приймає нас сьогодні – Швеція, а також Фінляндія», – пояснює Порошенко.

«Ми одразу ж, бажано на Вільнюському саміті або може навіть і раніше, маємо ставити питання про повноцінне, повномасштабне членство України в НАТО. І ми переможемо, тому що немає нації, яка достойна цього більше, ніж ми, українці. І немає нації, яка заплатити за це таку ціну, ніж ми, українці», – резюмує Порошенко.

Джерело

 

Порошенко обговорив із помічником Генсека НАТО з питань оборонних закупівель українську заявку на членство в Альянсі та постачання зброї для ЗСУ

Петро Порошенко під час міжнародної безпекової конференції у Вісбі на острові Готланд (Швеція) обговорив прискорення членства України в НАТО з помічником Генерального секретаря НАТО Камілем Грандом.

«Продовжуємо робити все задля наближення Перемоги України. Під час розмови з помічником Генерального секретаря НАТО з питань оборонних інвестицій Камілем Грандом висловив вдячність за єдність та солідарність західних союзників з Україною у відсічі російським окупаційним військам», – повідомив п’ятий Президент у Facebook.

«Закликав західних партнерів збільшити обсяги та номенклатуру поставок важких озброєнь, танків, літаків, протиповітряної та протиракетної оборони для прискорення контрнаступальних дій Збройних Сил України і звільнення тимчасово окупованих територій», – пише Порошенко.

«Окремо обговорили перспективи розгляду заявки України на членство в НАТО та підготовку до наступного Вільнюського саміту НАТО», – зазначив Порошенко.

Прискорене членство України в НАТО є однією з 5 складових «Формули Перемоги», яку запропонував Порошенко на конференції у Вісбі. Вона також включає в себе надання Україні потужної зброї включно з винищувачами і танками, повне ембарго на російські енергоносії, «План Маршалла» для відбудови української економіки та прискорене членство України в ЄС.

Джерело

Автори