Російські книжки, як і ракети, мають вбивчу силу

Микола Княжицький

20 липня минув місяць, як закон про заборону російської видавничої продукції лежить на підписі у президента.

В той час, коли захисники України щодня кладуть життя за нашу свободу, президент досі не знайшов часу підписати закон, який звільняє український книжковий ринок від «русского міра».

Закон, який ухвалений 306 голосами Верховною Радою (0 голосів проти, 0 – утрималось).
Закон, підписати який президента публічно закликали провідні українські письменники, видавці, книгорозповсюджувачі, громадські організації й тисячі українців.

Закон, який мав бути підписаний до 5 липня, після чого, відповідно до Конституції, на нього не може бути накладене вето, він «вважається схваленим Президентом України і має бути підписаний та офіційно оприлюднений».

Президенту час визначитися – на чиєму він боці? Української культури, Конституції, парламенту, уряду і суспільства чи лобістів російських інтересів, які заважають йому виконати конституційний обов’язок.

#ГетьКнижковийРусскійМір
#ПрезидентеПідпишиЗакон

Скопіюйте, будь-ласка, цей текст, поставте на своїй сторінці разом із картинкою і закличте те саме зробити інших.


Володимир В’ятрович

Президент терміново має підписати закон, який забороняє російську мову в книговидавництві та імпорт книжок із білорусі і росії. Про це заявив народний депутат з фракції «Європейська Солідарність», очільник Інституту національної пам’яті (2014-2019) Володимир В’ятрович.

«Понад місяць тому парламент проголосував закон, яким повністю заборонено імпорт в Україну російських книжок і книжок з білорусі, заборону видання в Україні книжок, авторами яких є громадяни російської федерації, видання в Україні перекладної літератури українською мовою або мовами народів Європейського Союзу, так само не можна видавати російські переклади. Закон, який підтримала абсолютна більшість 306 депутатів, який розроблявся разом з міністерством культури. Раптом чинником, який почав гальмувати подальше просування цього закону, його підписання, стало саме міністерство культури, пан Ткаченко», – сказав він.

«У результаті ми дійшли до того, що термін, який передбачено Конституцією для накладання вето президентом, минув, вже минув термін, коли закон мав бути підписаний – 2 тижні тому. Але поки що нічого не відбувається. Тому громадськість б’є на сполох. Я навіть не бачу економічних інтересів когось блокувати його. Не вірю, що є хтось в українській владі, хто може в теперішній час війни отримувати якийсь зиск від того, щоб лобіювати російський інтерес на книжковому ринку», – наголосив В’ятрович.

«Я переконаний, що йдеться скоріш про ідейну позицію тієї людини, яка гальмує підписання цього закону і, на жаль, ця людина швидше за все має вплив на президента Зеленського, який з дивних, для мене непояснених поки що причин не підписує надзвичайно важливий закон. Він вписується в контекст інших законів, які були ухвалені після початку повномасштабної агресії, які обмежують росіян в їх інформаційних інструментах боротьби в Україні. Цей закон абсолютно співмірний із законами, які забороняють гастролі російських виконавців, використання їх фонограм, які підтримують український книжковий ринок і шоу-бізнес. Жодних підстав не підписувати цей закон я не бачу», – зазначив депутат.

«Це прикро, бо ми як суспільство і держава докладаємо максимум зусиль, щоб збивати російські ракети, захищати Україну від їх вбивчої сили. Але російські книжки так само мають вбивчу силу. Вони теж вбивають, нищать українське суспільство і українців. Єдине, що потрібно, щоб створити протиповітряну оборону на інформаційному фронті – це підпис президента», – сказав В’ятрович.

«Ми вимагаємо від Заходу – допоможіть нам, але самі не робимо достатньо, щоб захистити себе, зокрема в інформаційному полі. Це в наших руках, у нас є всі ресурси. Давайте їх використовувати», – резюмував він.

Джерело

Автори