Порошенко з Південного фронту: «Чуєте вибухи? Це працює наша арта» (фото, відео)

 

Петро Порошенко побував на передовій на південному напрямку і передав захисникам військове спорядження. «Ми не розкриваємо, де це, але робимо все для того, щоб краще оснастити тих, хто найближчим часом має відповідно до наказів перейти в контрнаступ», – говорить Порошенко.

«Ви чуєте вибухи. Це працює наша арта, РСЗО. Відповідає за знищення українських міст, сіл, селищ. Проїхав по селу – не залишилося жодної цілої хати. Прямо в стінах стирчать залишки ракет. Російські дрони намагаються робити коригування вогню. Активно присутні засоби радіоелектронної боротьби», – зауважує Порошенко.

Він наголошує: Збройні Сили України потребують нашої спільної підтримки – «щоб вони також мали дрони, щоб вони мали інформацію для артилерії. Щоб вони мали засоби радіоелектронної боротьби для того, щоб садити ворожі дрони. І для того, щоб вони мали ресурси і можливості для переходу у контрнаступ».

«Знову ніяких сенсацій, як зазвичай ми привозимо військові вантажі на фронт. Що привезли сьогодні? Наші військові попросили літню уніформу, і ми її сьогодні привезли. Ми привезли комунікаційне обладнання, включно із Старлінками, раціями, привезли генератори – дизельні, бо на фронті з безнизом не дуже добре», – констатує Порошенко.

Загалом у підрозділи на південному напрямку сьогодні передали допомоги на мільйон гривень.

«Ми обговорили, що треба озброїти наших військових дронами. Бо сьогодні це інша війна. Це не просто піхота із стрілецькою зброєю. У наших хлопців майже немає кульових поранень, снайперських поранень. Всі наші втрати – 90% від артилерії. Сьогодні нам треба знайти і привезти засоби радіоелектронної боротьби, в тому числі і проти російських БПЛА «Орлан», і дрони для кращої координації з артилерією, і контрбатарейні засоби. Все для того, щоб «боги війни» – артилерія, щоб новітні системи дронів в чіткій координації мали достатню кількість боєприпасів, достатню інформацію, куди стріляти, і знищували ворога», – пояснює Петро Порошенко.

Як відомо, Фонд Порошенка спільно з волонтерами ГО «Справа Громад» купляють техніку для ЗСУ – це зокрема пікапи, вантажівки та військові бронемашини, а також БПЛА.

«Ми робимо все можливе для того, щоб зробити кожну вашу копійку максимально ефективною. Знаходити за найбільш конкурентними цінами те, що в першу чергу потрібно нашим воїнам. І доплачуємо половину цієї вартості, щоб ви могли за ваш внесок купити вдвічі більше для українських військових», – зазначає Порошенко.

«Таке об‘єднання – а я переконаний, що ми доходимо зараз до цифри понад 70% українців, які взяли участь у допомозі для ЗСУ – це унікальне почуття, коли кожен може зробити те, що від нього залежить для того, щоб наблизити перемогу», – наголошує Петро Порошенко.

«Бойовий дух, моральний дух бійців високий. Нашим воїнам кожен з нас, всі українці мають дякувати за те, що вони не просто бережуть Україну, а повернуть український суверенітет над кожним клаптиком української землі. Так, з незвички тут страшно. Так, тут постійно прилітає. Так, вороги намагаються зламати дух, але нічого у них не вийде», – говорить Порошенко.

«Не має бути місця росіянам на українській землі. Земля має горіти в них під ногами. І тут в очах наших воїнів я побачив, що саме так і буде», – резюмує п’ятий Президент.

4 липня Петро Порошенко повідомив про те, що партія з 11 нових бронемашин MLS SHIELD італійського виробництва буде поставлена у Десантно-штурмові війська України. Це перший випадок, коли нову бойову бронетехніку продають волонтерам і благодійникам – сказав Порошенко, який побував на підприємстві в Італії і показав ці машини. Переговори про отримання експортної ліцензії тривали три місяці, Фонд Порошенка вже вніс 50 млн грн авансу.

ГО «Справа Громад» оголосила збір коштів на бронемашини, який триває на платформі організації.

Підтримка Збройних сил України – наразі пріоритет благодійної діяльності Петра Порошенка. З 24 лютого на потреби армії витрачено близько півмільярда гривень. За ці кошти були придбані тисячі бронежилетів та кевларових шоломів, зброю (зокрема кулемети, снайперське обладнання та інше), автомобілі на потреби фронту, тепловізори, дрони, прилади нічного бачення, електрогенератори, цифрові радіостанції, старлінки, військовий одяг, турнікети, натівські аптечки, системи очистки води, засоби для будівництва фортифікаційних споруд, пальне, продукти харчування (в тому числі велика кількість зерна і продуктові набори як для військових, так і для мешканців визволених міст).

Джерело

 

Автор