Санкції на часі. 10.07.2022

Ростислав Павленко

Вибухи рашистських складів на тимчасово окупованих територіях суттєво уповільнюють продавлювання масою, яким рашисти компенсують провали маневрової війни перших етапів вторгнення. Військова допомога Заходу працює і змінює картину війни.

Паралельно необхідно, проводячи реформи, посилювати і санкційний тиск на рашистів. Для відправлення рашистів на дно необхідні свідомі і злагоджені зусилля.

Зокрема, владі треба усвідомити: зберегти звичні способи вже не вийде. І з тими, хто асоціюється із провалами останніх трьох років, доведеться прощатись. Чим швидше це буде усвідомлено, тим ефективніше буде взаємодія з союзниками, і тим швидше здобудемо Перемогу.

1. Металурги в росії поскаржилися на крах виробництва.

Виробництво сталі та сплавів у червні 2022 року впало на 20-50%. З 76 млн. тонн сталі, виплавленої в Росії 2021 року, на експорт було відправлено 43,5 млн. тонн.

2. Автопром росії після запровадження санкцій Заходу опинився у стані «клінічної смерті».

Втративши постачальників компонентів і зупинивши конвеєри, автозаводи виявилися неспроможними оплачувати борги перед банками.

У квітні обсяг простроченої заборгованості на підприємствах автопромисловості злетів у 18 разів щодо березня. Протягом одного місяця автозаводи не змогли розрахуватися за кредитами та позиками на 53,2 млрд рублів, збільшивши загальний обсяг прострочення до 56,3 млрд. рублів.

У результаті автопром став лідером за сумою невиплат перед банками серед усіх галузей обробного сектора: його дефолтні борги перевищили «прострочення» металургійної, хімічної, деревообробної та харчової промисловості, разом узятих.

3. Греція та Болгарія запустили трубопровід для прокачування азербайджанського газу.

Трубопровід довжиною у понад 180 кілометрів проходить між північно-східним грецьким містом Комотіні та болгарським містом Стара-Загора і з’єднує газотранспортні системи Греції та Болгарії. Він забезпечить цим країнам та їхнім сусідам доступ до нових мережевих з’єднань. Interconnector Greece-Bulgaria дозволить отримувати газ з азербайджанського родовища Шах-Деніз, а також скраплений газ з різних джерел через термінали у Греції.

З іншого боку, завдяки інтерконектору Греція-Болгарія, Румунія зможе постачати газ до України та Молдови.

4. Туреччина розпочала своє імпортозаміщення нафти та газу.

До кінця 2022 року на півдні країни розпочнеться розробка 10 родовищ нафти, які збільшать запаси з нинішніх 7,5-8 млн. барелів у 8-10 разів. Роботи на мілководних родовищах Чукурова-1 та Чукурова-2 вже розпочато. Ще на початку 2022 року 17% турецького імпорту нафти припадало на росію.

Наступним етапом для Туреччини має стати збільшення власного видобутку газу. Цільовий показник для нових родовищ у Чорному морі – 40 млн. куб. м на добу до 2026 року, а на першому етапі 2023 року споживачі отримають по 10 млн куб. м на добу.

Туреччина вже уклала угоду з провідною нафтосервісною компанією світу Schlumberger для розробки родовища Сакар’я. До 2026 року країна зможе відмовитися від російського газу, що поставляється «Турецьким потоком».

5. ООН спрогнозувала скорочення населення рф до рівнів ХІХ століття.

На рф у найближчі три десятиліття вимиратиме із середньою швидкістю майже тисяча людей на день, прогнозує департамент з економічних та соціальних питань ООН. З 145 мільйонів людей зараз населення рф скоротиться до 133 млн до 2050 року – рівня РРФСР початку 1970-х (130 млн), або Російської імперії 1897-го (129 млн).

Далі буде.

Автори