Україна отримала статус кандидата в ЄС!

Офіційно: Україна – кандидат на вступ до Європейського Союзу

Європейська рада надала Україні статусу кандидата на вступ до Євросоюзу. Це рішення одноголосно підтримали всі лідери ЄС під час саміту у Брюсселі 23 червня.

Про це повідомляє Новинарня з посиланням на твітер президента Європейської ради Шарля Мішеля.

“Європейська рада щойно прийняла рішення про надання Україні та Молдові статусу кандидата в члени ЄС. Історичний момент. Сьогоднішній день знаменує собою вирішальний крок на вашому шляху до ЄС. Мої вітання президенту України Володимиру Зеленському та президенту Молдови Майї Санду, а також народам України та Молдови”, – зазначив він.

Джерело

 

Лідери Євросоюзу затвердили статус кандидатів на вступ до ЄС для України і Молдови

Лідери Європейського Союзу на саміті в Брюсселі затвердили рішення надати Україні та Молдові статус кандидата на вступ. Про це повідомило “Суспільне” в ефірі національного телемарафону після 21:35 у четвер, 23 червня.

“Угода. Європейська рада щойно вирішила підтримати статус кандидата в ЄС для України та Молдови. Історичний момент. Сьогодні вирішальний крок на вашому шляху до ЄС. Вітаю Володимира Зеленського та Маю Санд і народи України та Молдови. Наше майбутнє разом”, – написав у Twitter президент Європейської ради Шарль Мішель.

Рішення було схвалено на основі рекомендації Європейської комісії, наданої 17 червня.

Раніше цього дня стало відомо, що переговори лідерів ЄС на саміті в Брюсселі щодо статусу кандидата для України дещо ускладнювалися бажанням деяких країн надати його також і Боснії та Герцеговині. Зокрема канцлер Австрії Карл Негаммер перед самітом заявив, що Боснія має отримати такий самий режим, як Україна та Молдова, для набуття статусу кандидата у члени ЄС до того, як будуть виконані попередні умови.

Видання Politico також повідомляло, що питання Боснії активно обговорюється на саміті. Більше того, чиновники працюють над переробленням висновків щодо країни.

Джерело

Автори