Відповідальність влади – це поважати і чути власний народ. І зберегти країну…

Вікторія Сюмар

Цитата, яка вразила зранку:

«Арестович заявив, що «пакт про ненапад» між владою та партією Порошенка протримався 23 дні, після чого «порохоботи» почали качати теми нібито розмінованого Чонгара, небажання нинішньої влади вступати до НАТО та спеціальної «здавання» Маріуполя».

Це ж як треба зневажати український народ, щоб вважати, що питання про розмінування Чонгару і оточення Маріуполя виникають тільки по «вказівці Порошенка»?

Всі решта без мізків? Питань не має права виникати, і їх не можна ставити навіть в соцмережах, бо подібні арестовичу впровадили в країні тотальну ТБцензуру?

Дарма хлопці не зрозуміли, що Україна – не росія. І ніколи нею не буде. Тут є громадянське суспільство, і воно буде ставити питання. І не треба про «не на часі». Бо під час війни вчасно не вирішені питання і проблеми часто коштують надто дорого – платити доводиться людськими життями.

І ще одне: під час війни влада означає відповідальність. Так само як і в мирний час. Відповідальність як за ситуацію на фронті, так і за внутрішню єдність також.

Відповідальність – це поважати і чути власний народ. І зберегти країну…

А проте, хто «гірше Скабєєвої» в оцінках причин війни, – скрин-шот від 19 березня. Заява від того ж Арестовича. Це ж 23 день війни якраз? 😉


Ігор Артюшенко

Не на часі vs на часі.

Вигнати з “єдиного мовлення” пропагандистів з телеканалів Медведчука-Коломойського-Мураєва (Наталку Мосейчук, Василя Голованова, Наташу Влащенко, Тиграна Мартиросяна та іншх) – не на часі.

Вимкнути з ефіру три патріотичні телеканали з безкомпромісною державницькою позицією (телеканал “Прямий”, espreso.tv, 5 канал) – на часі.

Розслідувати багаторічну підривну та антиукраїнську діяльність РПЦвУ (чи як вони себе називають – УПЦ) і нарешті заборонити її – не на часі.

Блокувати на рівні Мін’юсту перехід громад вірян із РПЦвУ в Православну Церкву України – на часі.

Отримати від Медведчука свідчення щодо наявної російської агентурної мережі, її розбудову, фінансування та діяльність протягом всіх років незалежності – не на часі.

Влаштувати дешеве шапіто, записавши на відео зачитування з папірця зрадником Медведчуком чергової маячні щодо Петра Порошенка – на часі.

Розібратись із торгівлею майном ЗСУ на базарах, в мережах супермаркетів, інтернет-сайтах та посадити винних – не на часі.

Через відсутність належного забезпечення примусити військових, волонтерів, близьких та родичів купувати бронежилети, каски, спорядження та літню форму за власні кошти – на часі.

Провести деколонізацію, прибравши з населених пунктів, культурних та освітніх програм символи “вєлічія русского міра” – не на часі.

Виправдовувати плагіатора міністра освіти та науки Шкарлета – на часі.

Розслідувати кримінальні справи щодо корупції представників зе-команди Трухіна, Татарова, Єрмака, Юрченка, Шкарлета та інших – не на часі.

Продовжувати знущатись, вручивши повістку в суд Тетяна Чорновол за “підпал офісу Партії Регіонів”, – на часі.

Розслідувати державну зраду вищих посадових осіб держави щодо зливу спецоперації по вагнерівцям – не на часі.

Продовжувати кримінальну справу щодо генерала Марченка, який організував героїчну оборону Миколаївської області, – на часі.

Розслідувати, оприлюднити та покарати винних у розмінуванні перешийку з Кримом, що призвело до окупації Півдня України, – не на часі.

Щогодини крутити в ефірі “єдиного мовлення” ролик з нікчемним цирком Медведчука – на часі.

Відповісти за 4-місячне тотальне і злочинне ігнорування, нехтування та висміювання інформації західних розвідок щодо підготовки росії до широкомасштабного вторгнення в Україну- не на часі.

Займатися медіакілерством політичних опонентів під час війни – на часі.

* * *

Висновків не буде, бо зберігаємо єдність.
Хоч і в односторонньому порядку.


Микола Княжицький

Зеленський заявив, що найближчі тижні війни будуть складними. Він правий. На полі бою буде непросто. Військова ситуація, як кажуть, не катастрофічна, але дуже не проста. Зараз вирішується доля країни. Бо і наша міжнародна підтримка під тиском агресора похитнулася.

Не час для дитячого популізму і образ.

Агресор зміг перемогти молоду українську державу на початку минулого століття через те, що покликав в уряд і «красну армію» фахівців , незалежно від політичних поглядів, так званих «спеців». Українська ж влада пересварилася між собою.

Це і є найбільший злочин у війні – знищення єдності.

Зараз те саме робить влада сучасна.

Радник голови офісу президента Арестович фактично визнав, що слова Медведчука про Порошенка є не юридичним звинуваченням, а піарною відповіддю влади на звинувачення у здачі Чонгару, доведення до полону Азовців і у інших воєнних помилках.

Арестович зокрема заявив, що “пакт про ненапад” між владою та партією Порошенка протримався 23 дні, після чого пропорошенківські блогери почали атакувати Зеленського.

Так радник Єрмака прокоментував заяву “Євросолідарності” про те, що публікація свідчень Віктора Медведчука про Петра Порошенка розколює країну. За словами Арестовича, “порохоботи” почали качати теми нібито розмінованого Чонгара, небажання нинішньої влади вступати до НАТО та спеціальної “здачі” Маріуполя.

“Ці хлопці займаються чорною пропагандою, яка за методами та утриманням часто перевищує чорноротість Соловйова та Скабеєвої. Вони розповідають нам, що проголосили мораторій на те, щоб ніхто не сварився, але це як Хезболла – у них політична партія навіть у парламенті сидить, а військове крило займається злочинами аж до торгівлі наркотиками”, – додав Арестович, виступаючи в ефірі Марка Фейгіна.

Позиція влади дуже дивна. Про «прокол» на Чонгарі першими сказала не опозиція, а влада. Тобто сам Арестович у тій же програмі Фейгіна.

Про різні варіанти стосунків з НАТО говорить сама влада. Опозиція лише дебатує, наполягаючи на безальтернативності цього варіанту для безпеки країни.

Не завжди цілком логічні запитання якогось громадянина про Чонгар, Маріуполь чи НАТО коригуються Порошенком. Це абсурд. Часом громадяни ставлять питання і без наказу Порошенка 🙂 .

Як раз депутати опозиції як люди, які знають історію України, розуміють, що зараз треба говорити про інше, про майбутнє і об‘єднання заради збереження.

Давайте дорослішати, бо загинемо.


Зоя Казанжи

Президенту великої країни (у всіх смислах великої) майже в центрі Європи, на долю якої випала історична місія врятувати світ від російської чуми, не дають спокою фантомні болі.

Президент на початок війни (про яку його невпинно попереджали розвідки найсильніших країн світу) мав армію, що досить таки суттєво відрізнялась від тієї, яка була в Україні станом на 2014-й рік. Коли треба було бійців перевзувати з тапок у берці і збирати гроші для всього-всього, щоб хоч як захистити їх на полі бою.

Президент почав розуміти очевидні речі про нашу країну і про нас, її громадян, лише 1-2 роки тому. Дякуємо, що хоча б так. Бо до цього було про «сеньйор Голодомор» і про «Україну-порноактрису». До цього було про «російські війська стоять на українському кордоні, просто посувають його трішки вперед” і про «Томос-термос». До цього було про «ебонітові палички» на Майдані і про собачий гавкіт замість слова «автокефалія».

Президент захищає країну не один. Тоді, коли найкращі розвідки світу давали від 48 до 96 годин на захоплення країни, саме люди (військові і цивільні) зупинили наступ однієї із сильних армій світу, яка постійно воює. Не варто применшувати наших ворогів. Тому що наші бійці і бійчині гинуть не від рук бомжів і алкоголіків – вони гинуть від рук навчених і озброєних ворогів.

Президент країни розповідає про єдність і закликає пожертвувати базовими демократичними принципами (свобода медіа, наприклад) заради того, щоб не розхитувати країну зсередини. І ми майже погоджуємося з цим, добре розуміючи, що на зміну мантрі «все на після війни» прийде інша мантра «переможців не судять». І всі болючі для влади питання будуть списані і забуті.

Президент не проти вимірювання рейтингів під час бойових дій. Бо кому війна, а кому Нобелівська премія миру. І мрії про вибори з високим результатом для себе і знищенням навіть теоретичних опонентів – це якраз «на часі». Бо саме це дасть йому карт-бланш на ті дії, в які багато хто із нас не вірить, пояснюючи свою невіру тим, що «ми не росіяни і ми тут такого не дозволимо». А вас/нас і питати ніхто не буде.

Президент продовжує тримати біля себе людей, про яких прямим текстом сказав йому шеф британської розвідки Річард Мур ще в жовтні 2020 року як про тих, через яких відбувається витік секретної інформації державного значення. Жодної реакції і досі.

Чому я це все пишу? Тому що президент в черговий раз демонструє безвідповідальність і заточений на знищення будь-кого, хто може вплинути на його рейтинг. Від Порошенка і до Залужного.

Тому що президент все ще мріє про перемовини з катом 21 століття. Тому що так і невідомо, про що домовлявся наш верховний головнокомандувач в Омані з секретарем ради безпеки рф патрушевим. Тому що напрочуд вчасно з’являються різні політтехнологічні речі, щоб змістити фокус, наприклад, з полонених на Азовсталі на продакшн «продюсера» Баканова з Медведчуком в головній ролі.

Я дуже добре розумію, що робить влада зараз. Це накопичити стратегічні запаси вони не зуміли. А от розбиратися з суперниками і з тими, хто крокує не в ногу, запросто.

Тому так, я захищатиму президента моєї держави на всіх зовнішніх майданчиках. Але і президент моєї держави має розуміти, що гратися в технології дуже небезпечно. Смертельно небезпечно. Особливо зараз. Коли ми маємо уражений Схід і складну ситуацію на Півдні.

P. S. В одному я переконана безсумнівно: на зовнішніх майданчиках Зеленський виглядає прекрасно. Камуфльований, згорьований, неголений. Порошенко точно би так не зміг. Профіль інший.

P. P. S. Черчиль виграв війну, але програв наступні вибори. Хоча після визволення Берліна у травні 1945 року його рейтинг підтримки в британському суспільстві сягнув 83 відсотки.

,