Більш як половина українців вважають недостатніми зусилля влади, спрямовані на захист країни

53% українців вважають недостатніми оборонні та дипломатичні зусилля влади, спрямовані на запобігання повномасштабному російському вторгненню. Достатніми вважають такі зусилля лише 15% опитаних. І третина респондентів вагається із відповіддю на це запитання. Такі результати опитування публікує компанія Gradus.

За даними дослідження, порівняно з осінніми настроями, значно більша частка респондентів оцінили вірогідність наступу як високу. У грудні минулого року цей показник становив 26%.

  • Зараз реальною загрозу вторгнення на територію України зимою-весною 2022 року через накопичення російських військ на кордоні з Україною вважають 44% опитаних.
  • 29% вважають, що вторгнення не буде.
  • 51% опитаних переконані, що переговори з Росією треба вести тільки за участю партнерів із США та ЄС, бо натиснути на Володимира Путіна можна тільки спільними зусиллями.
  • 22% певні, що прямі переговори Зеленського з Путіним – це дієвий спосіб у досягненні миру.

Опитування також показало, що партія “Європейська Солідарність” зміцнює лідерство і випереджає партію “Слуга народу” на 4%. Якби вибори до Верховної Ради відбувалися наступної неділі, за партію “Європейська Солідарність” проголосували б 14% від усіх опитаних та 22% від тих, хто визначився.

За партію “Слуга народу” готові віддати свій голос 11% від усіх опитаних або 18% від тих, хто визначився.

Довідка. Gradus – система швидких соціологічних онлайн-опитувань на базі вибірки панельного типу за допомогою мобільного додатку Gradus. Вибірка відображає структуру населення міст з кількістю мешканців більш як 50 тисяч за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном. Метод збору інформації: опитування, самостійне заповнення на смартфонах серед учасників онлайн-панелі Gradus. Цільова група дослідження: чоловіки та жінки віком від 18 до 60 років, що мешкають у містах з населенням 50 тис. жителів та більше. Опитування проводили 19 січня 2022 року, опитано 1000 респондентів.

Джерело

Фото © Міноборони РФ

Автори