Американські журналісти склали карту із розташуванням військ РФ на кордоні з Україною

Видання The New York Times опублікувало нову карту з розташуванням російських військ та техніки на кордоні з Україною. Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на NYT.

Карта складена на основі інформації, отриманої від українських та західних джерел, незалежних військових аналітиків і супутникових знімків.

Як зазначається, на ній «показується, як війська, танки та важка артилерія рухаються на позиції, що загрожує розширенням конфлікту на сході України, а також потенційно може відкрити новий фронт на північному кордоні України, ближче до столиці, Києва».

За даними українських та західних офіційних осіб, на кордоні з Україною зараз знаходиться близько 100 тисяч російських військових. За оцінками спецслужб США, Кремль розробив операцію із залученням 175 тисяч військових.

Аналітики вважають, що РФ знаходиться на шляху до отримання всього необхідного для початку вторгнення.

На карті NYT відзначено десятки основних скупчень російських військ з артилерією, важкою технікою і танками.

Зокрема, кілька груп російських військ розташовані поблизу кордону України з Білоруссю, поряд із містами Єльня (Смоленська область) та Клинці і Почепа (Брянська область).

Ще три групи розташовані неподалік від Воронежа, одна – біля Волгограда, дві – неподалік від тимчасово окупованого Донбасу. Ще по одній – в Краснодарському краї (поблизу Кореновська) та на території тимчасово окупованого Криму.

Як повідомляв Укрінформ, державний секретар США Ентоні Блінкен з колегами з країн Бухарестської дев’ятки (Б9) 3 січня обговорили ситуацію, пов’язану з нарощуванням російських військ уздовж кордону України, в ході якої йшлося про необхідність єдиної, підготовленої та рішучої позиції НАТО для колективного захисту союзників.

Раніше Президент США Джо Байден під час телефонної розмови з Президентом України Володимиром Зеленським сказав про те, що Сполучені Штати, їхні союзники та партнери дадуть рішучу відповідь у разі подальшого вторгнення Росії в Україну.

5 грудня міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що загальна чисельність російських військ біля кордону України може зрости до 175 тисяч.

Він також заявив Financial Times, що стратегія не провокувати Росію не працює і не працюватиме. Резніков нагадав, що Росія вдерлася до Грузії у 2008, хоча Німеччина й Франція блокували вступ країни до НАТО. Тоді вони теж побоювалися, що можуть Росію якось спровокувати. Тепер Росія гучно вимагає від Заходу “гарантій”, що там не візьмуть до НАТО Україну.

Джерело

Ілюстративне фото з відкритих джерел.

Автори