Варшавські зустрічі Петра Порошенка (фото, відео)

Петро Порошенко у Варшаві: ПДЧ в НАТО для України – це найкраща санкція проти Путіна, яка може бути застосована вже зараз

 

План дій щодо членства в НАТО для України є найкращою санкцією проти Росії, яка може бути застосована вже зараз. Про це п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко заявив у Варшаві під час виступу на Міжнародній безпековій конференції «Росія – Україна – НАТО: ескалація напруження на східному фланзі».

«План дій щодо членства в НАТО для України має бути прийнятий вже в червні наступного року в Мадриді. Я до речі, хочу нагадати, що План дій щодо членства в НАТО Польщі був також прийнятий у Мадриді», – зазначив Порошенко.

«Це буде найкраща санкція, перемога вільного світу і нищівна поразка Путіна. Бо ніякі Будапештські меморандуми безпеку не гарантують. Єдиним інструментом безпеки є НАТО», – переконаний Порошенко.

«Зараз де-факто Путін намагається повернути Ялту – із зонами впливу, із заборонами руху по НАТО. І він публічно висуває ці ультиматуми. Ми не будемо питати дозволу в Путіна, чи маємо ми право і можливість бути членами НАТО, чи ні. Це залежить виключно від НАТО і від українського народу. І ми маємо дати зараз дуже жорстку відповідь, яку Путін точно почує», – наголошує Петро Порошенко.

Джерело

 

Петро Порошенко зустрівся з Віце-Маршалком Сенату Міхалом Камінським та членами Комітету в закордонних справах Сенату Республіки Польща

 

У рамках візиту до Варшави лідер партії «Європейська Солідарність», п’ятий Президент України Петро Порошенко провів зустріч з Віце-Маршалком Сенату Міхалом Камінским та членами Комітету у закордонних справ Сенату Республіки Польща.

Петро Порошенко високо оцінив незмінну політику Польщі щодо всебічної підтримки України як у відсічі триваючої російської агресії і відновленні територіальної цілісності нашої держави, так і у впровадженні реформ, спрямованих на інтеграцію до Європейського Союзу та НАТО.

Співрозмовники наголосили на важливості збереження консолідованої та єдиної позиції трансатлантичного світу щодо стримування та протидії деструктивним діям Російської Федерації, які загрожують і Україні, і Польщі, і всій демократичній Європі.

«Вважаємо неприпустимими будь-які поступки з боку Заходу на відвертий та цинічний шантаж Москви, який підриває світопорядок, міжнародне право та основні принципи міжнародних відносин і мирного співіснування народів», – підкреслив Петро Порошенко.

Петро Порошенко наголосив на необхідності забезпечення повноправної участі всіх прямо зацікавлених сторін, включаючи Україну, Польщу, країни Балтії та всього східного флангу НАТО у переговорах з питань стратегічної стабільності в Європі.

«Путін прагне підписати новий пакт Ріббентропа-Молотова 2.0 та нову Ялту 2.0, але у відповідь має отримати потужну та рішуче налаштовану коаліцію демократичних держав світу, яка змусить путінський режим відповісти за всі злочини проти миру, безпеки, прав людини», – закликав п’ятий Президент України.

Джерело

Автори