Брехня як стратегія розвитку країни

Helgi Sharp

Є такий міністр закордонних справ на прізвище Кулеба. Раніше був дуже непоганим дипломатом. Але, як писав ще Карл Маркс, «бытиё определяет сознание». Якщо зрозуміліше, то «з ким поведешся, від того і наберешся». Так от, цей міністр давно вже приєднався до хору співаючих панегірики на адресу Зеленського, які останній так полюбляє. Зокрема, згадуючи спіч презЕдента перед пустим залом у Нью-Йорку, Кулеба в ефірі Г+Г (хто б сумнівався) заявив (дослівно):

«Його промова справила величне враження. Я можу без перебільшення сказати, що це була одна з найсильніших промов у стінах Генасамблеї ООН».

Твою ж дивізію! У Єрмака та Мендель Володимирсанич був «найвеличнішим політиком» сучасності, тепер от весь світ нібито у захваті від його (якщо чесно, досить хамської та примітивної) промови. Завтра його посіпаки називатимуть Президентом Землі, Сонця та зірки Альдебаран?

А тепер невеличкий аналіз того, де промови Зеленського, а де його справи…

Беремо останній візит Найвеличнішого до США. Чомусь там, а не у рідній країні, він представив «План трансформації України». Із залученням мільярдних інвестицій, черговим подоланням бідності та виходом України у політичні та економічні лідери сучасності.

ОК, це чудово, якщо є амбітні плани. А чи є вони насправді, чи це чергове окозамилювання від зеленої команди?

Зокрема, видання «Українські новини» надіслало запит в основні державні структури про цей «план». Підсумок: ОПУ, РНБО, а також Верховна Рада та Кабінет Міністрів не мають у своєму розпорядженні ніякого Плану трансформації України! Копії відповідей від цих поважних структур можете подивитись нижче. Тобто це був пшик, гра на публіку та сцяння в очі нашим американським партнерам.

Як тут не пригадати «5 запитань від Зеленського», які він виніс від час виборів. Там і пожиттєвий тюремний термін для корупціонерів, і вільна економічна зона на Донбасі, і скорочення депутатського корпусу до 300 обранців, і ще щось про Будапештський меморандум. Де всі ці обіцянки та прожекти? Немає. Головне, щоб костюмчик сидів та локшина не переводилась на вухах електорату.

Я навів лише два приклади того, як слова цієї влади розходяться з ділом, бо про закінчення епохи бідності, зарплатню вчителям по $4000, польоти на Місяць, подолання корупції, звільнення Донбасу тощо вже ніхто і не згадує.

Але у цієї команди є один великий плюс – вона дуже креативна. І щоб ви не згадували про попередні обіцянки, вони весь час вкидають в інформаційний простір все нову й нову, вибачте, фуйню. Про перейменування країни, про АТО як курорт для хлопчиків, про перехід на латиницю тощо. В мене б на це все фантазії не вистачило, але досвід роботи у 95 кварталі не проп’єш – ці люди будуть дивувати нас новими й новими прожектами, креативними знахідками та карколомними пропозиціями. Одне залишиться незмінним – ніякого відношення до розвитку України цей словесний креатив не має.

Є одна істина: той, хто бреше, не розуміє труднощі свого завдання, бо йому потрібно надалі ще сотні раз разів збрехати, щоб підтримати першу брехню. Першою брехнею було те, що комік, якого для свого профіту створив одіозний олігарх, може стати державником та патріотом. Все інше – похідне від першої брехні.

Вимкніть телевізор та увімкніть розум – все інше похідне.


Валерій Прозапас

1. Повернення росіян до ПАРЄ.
2. Масова паспортизація ними жителів ОРДЛО.
3. Добудова “Потоку-2”.
4. Відновлення діалогу Путіна з Заходом про Україну без України.
5. Початок відмови європейських країн від транзиту українською ГТС.
6. Відновлення Україною поставок енергоносіїв із РФ.
7. Продаж на російський ринок кінопродукції виробництва “Квартала” і отримання президентом роялті.
8. Безкарні репресії ФСБ в Криму, тупик у перемовинах по заручниках, не дивлячись на повернення Путіну Цемаха і беркутівців.

Це та інше, на думку міністра Кулеби, є ознакою “безпрецедентної суб’єктності країни” та “дипломатичними перемогами”, які дозволяють “бути лідерами серед партнерів”.

Я думав, що гірше міністра Пристайка, який під час загибелі наших бійців розповідав як “перемир’я працює”, бути не може, але Кулеба впорався.

Більше двох років повної і всеохоплюючої брехні.

Усі відео