Тими само руками (п’явки і клізми)

Іван Хомяк

Люди, які самі собі призначають ліки.
Ліки, багато з яких їм не підходять.
Ліки, які практично усі мають побічну дію.
Ліки, чверть із яких мають недоведену ефективність.
Ліки, які, не зважаючи на їхню недоведену ефективність, мають серйозну побочку.
Люди, які, не зважаючи на це, щороку витрачають на них десятки мільярдів гривень (14 млрд на 2017 рік)…

І ці люди раптом серйозно стурбовані вакцинацію. При тому що більшості з них вакцинація не протипоказана (про це можна дуже просто дізнатися і отримати документ про протипоказання в сімейного лікаря, навіть без витрат на послуги адвоката). При тому що вакцина має доведену ефективність. При тому що вакцина має низький відсоток справжньої побочки (дискомфорт 1-2 дні після введення – це не побічка, а природна реакція формування імунітету). При тому, що за вакцину вже заплатили платники податків…

Ви уявляєте публічного атеїста, як лідера церковної громади? Так, я знаю, що серед священнослужителів зустрічається атеїстів більше ніж серед професорів – бізнес є бізнес. Але ви уявляєте цей парадокс? Ось я, наприклад, не уявляю працівника освіти чи медицини, який виступає проти наукового бачення проблеми. Однак, у нас не можна обмежувати діяльність людини за її світогляд. Чи можна? А можна не допускати джихадиста до роботи з вибухівкою? То як можна допускати людей із схибленим світоглядом до освіти та медицини?

P.s. Те, що я зараз відтерміновую звертання до лікаря, тому що дедлайни 3 проектів, – не сильно додає авторитетності моїм словам. Тому не сприймайте їх через призму мого авторитету чи його відсутності, а розглядайте відповідно до логіки, фактів і принципів наукового методу.

 

Ілюстрація © Sasha Krasutska / Coda Story

Усі відео