Заборгованість по зарплаті медикам з початку року зросла майже в 4 рази

У жовтні 2020 року у своєму Посланні до Верховної Ради «Про внутрішнє і зовнішнє становище України» Зеленський анонсував, що, згідно з планом МОЗ, у 2021 році мінімальна заробітна плата лікаря має бути 20-25 тис. грн, медичної сестри – 15 тис. грн, молодшого медичного персоналу – до 10-12 тис.грн. Правда, через 2 місяці у грудні 2020 року міністр охорони здоров’я Степанов скромно повідомив, що зарплата лікаря у 2021 році буде 9 тис.грн.

А тепер виявилось, що навіть та зарплата, яку мають отримувати медики, не виплачується. Як свідчить Держстат, в Україні загалом зростає заборгованість по зарплатах.

Станом на 1 серпня 2021 року заборгованість з зарплати зросла на 51,7%. Але в медицині ситуація катастрофічна: медикам заборгованість по зарплаті з початку року зросла майже в 4 рази і складає 390,6% до суми невиплаченої заробітної плати на 1 січня 2021 року.

Сигнали про заборгованість йдуть з усієї країни.

  • 18 медиків міської лікарні Соснівки Львівської області навіть оголосили голодування, їм з квітня не платили зарплату. Перевірка Держслужби з охорони праці підтвердила ці факти – загальна сума заборгованості становить 1,7 млн грн перед 72 працюючими та 19 звільненими працівниками за квітень-червень цього року, а ще виявилось, що у травні зменшили тарифні ставки і посадові оклади всіх працівників лікарні. Розголос що ситуації у Соснівці привернув увагу і ЗМІ, і влади.
  • Але зараз таких «соснівок» сотні. До прикладу, 4,5 млн.грн. заборгували медикам Городищенської міської лікарні, працівникам не виплатили зарплату за липень та аванс за серпень. У міській лікарні Слов’янська Донецької області 733 співробітникам лікарні, включно з уже звільненими, заборгували зарплату на суму понад 9,2 млн грн.

Джерело

Автор