Закупівлі озброєння, військової техніки та боєприпасів для ЗСУ повністю заблоковано (документ)

Відсьогодні “Грошей нема, але ви тримайтеся” – це слоган не тільки російського сплячого екс-прем’єра , але і української армії. До редакції “Військового кур’єра України” потрапив документ, датований четвертим червня цього року, за підписом командувача Сил логістики ЗСУ генерал-лейтенанта Олега Вишневського. В ньому йдеться про те, що на сьогодні закупівлі озброєння, військової техніки та боєприпасів для ЗСУ повністю заблоковано.

Щоб не витрачати час наших підписників на проламування через усю цю військово-постстрадянську езоповщину, пояснимо, про що, власне, тут іде мова. Очільники Міністерства оборони тривіально не змогли погодити три пов’язаних документи, які впорядковують процедури закупівлі оборонної продукції в ЗСУ. Тобто на словах військовим частинам надали можливість проводити закупівлі самостійно, без втручання посередників усіх калібрів, а в реалі таких прав їм не надали. Але централізоване фінансування таких закупівель шустро порізали!

В результаті цих непрофесійних (якщо не гірше) дій міноборонівських чиновників у погонах генерал Вишнівській змушений був піти на відчайдушний крок – припинити всі закупівлі на суму більш ніж 200 000 гривень. Поступив генерал вірно, бо якби він наукладав контрактів на суми, що бюджетом не забезпечені, то його б, вірогідно, і зробили потім винним у “розтраті”, як це вже було не з одним військовим високопосадовцем.

Що ще треба пояснити. Сили Логістики – це формування у складі Збройних сил України для технічного та тилового забезпечення шляхом зберігання, підготовки (ремонту) і транспортування всієї номенклатури озброєння, боєприпасів, військової техніки, продовольства та іншого.

КЕКВ 2260, що згадується в листі – це стаття «Видатки та заходи спеціального призначення» – придбання, утримання, ремонт та утилізація виробів військового призначення, військової техніки, військове будівництво (крім житла для військовослужбовців, гуртожитків, казарм, будівництва об’єктів соціально-культурного та побутового призначення).

Для такої статті 200 000 гривень на контракт – менше ніж крапля в морі. Хіба що купувати снаряди та патрони поштучно, та на кожну одиницю укладати і погоджувати окремий договір… Тому можна констатувати, що закупівлі озброєння, військової техніки та боєприпасів для ЗСУ на сьогодні повністю заблоковано. І це в той час, коли міністерство оборони закупає для себе автівки за ціною мільйон доларів за штуку!

На погляд редакції, при такому “покращенні” фінансування ЗСУ незабаром ми будемо дискутувати у соцмережах не про стару або нову систему харчування, а про те чи буде хоч якесь харчування армії взагалі.

Джерело

Усі відео