США готові зняти санкції з Північного потоку – 2

Петро Порошенко

Перш за все, я хотів би подякувати Дмитру Олександровичу Разумкову за дуже своєчасну ініціативу щодо об’єднуючої позиції українського парламенту, української Верховної Ради по надзвичайно важливих для нас питаннях — не просто енергетичної, а національної безпеки.

Бо зняття санкцій із «Північного потоку-2» — запрошення Путіна до агресії проти нашої держави. Бо зняття санкцій — це перетворення України із надзвичайно важливого для Європи партнера по енергетичній безпеці до звичайного імпортера, можливо, зі зберіганням газу у підземних сховищах. Ця робота потребує щоденної координації. Ми не можемо робити зовнішню безпеку держави заручницею внутрішніх чвар.

Хочу наголосити, що п’ять років наша команда тримала оборону проти будівництва «Північного потоку-2». Тільки моїх статей у Німеччині було дев’ять штук для того, щоб формувати громадську думку всередині Німеччини.

Ми бачимо ще й величезну небезпеку у тому, що принцип «нічого про Україну без України» був непорушним, а зараз усі ці питання обговорюються без України.

Я твердо переконаний, що наше звернення до Конгресу Сполучених Штатів, до Європейського парламенту, до лідерів країн Європейського Союзу ще дає нам надію зупинити цей надзвичайно небезпечний для нас сценарій.
Об’єднаємося і голосуємо.

Слава Україні!


Верховна Рада України

Парламент ухвалив Постанову «Про Звернення Верховної Ради України до Палати представників та Сенату Конгресу Сполучених Штатів Америки щодо активізації зусиль зі зміцнення енергетичної безпеки України та Європи шляхом загального запровадження санкцій щодо будівництва газопроводу «Північний потік-2»» (реєстр. №5520). Документ підтримали 292 парламентарії.
Актом доручено Голові Верховної Ради України забезпечити невідкладне направлення тексту Звернення до Палати представників та Сенату Конгресу США.
У Постанові висловлена стурбованість тим, що представлена 19 травня ц.р. Державним департаментом США доповідь Конгресу США та запропоновані додаткові санкції не передбачають заходів проти ключової компанії учасника «Північного потоку-2» – «Nord Stream AG».
«Ми переконані, що єдиним довгостроковим механізмом гарантування невикористання Росією «Північного потоку-2» в якості енергетичної зброї є повне блокування можливості його завершення та введення в експлуатацію», – зазначається у документі.
Верховна Рада України закликає Палату представників та Сенат Конгресу Сполучених Штатів Америки використати весь наявний інструментарій, передбачений американським законодавством, для цілковитого і незворотного зупинення будівництва газопроводу в рамках проекту «Північний потік-2» шляхом застосування блокувальних санкцій проти всіх учасників даного російського геополітичного проекту, в тому числі «Nord Stream AG».

Повний текст документу за посиланням.


Андрій Смолій

Знаєте, догрались. Влада Зеленського два роки руйнувала стосунки з усім світом. Недолуго демонструвала, що всілякі Татарови та Єрмаки далі будуть на посадах. Що Україна готова руйнувати Нафтогаз та САП. Що влада буде топтати Конституцію та змолятися з адвокатом Трампа.

А тепер США готові зняти санкції з Північного потоку 2, щоб не сваритись з Німеччиною. А знаєте чому так? Бо ми перестали бути суб‘єктом для світу. Ми перестали були на передовій міжнародних відносин.

Ви бачили вчора пресконференцію Зеленського. Що він там казав про міжнародну політику? Що він там казав про своїх друзів у владі? Що він казав про звільнення Татарова чи Єрмака? Нічого. Лише захищав тих, хто зашкварився по повній.

Таке і буде відношення.

Чи ставив чітко Зеленський питання під час спілкування з Нуланд та Блінкеном про санкції щодо ПП-2? Не думаю.

А Україна дійсно скоро буде на обочині, якщо ми терміново не будемо щось робити. І не варто тут звинувачувати США чи ФРН. Кожен думає за свої інтереси. Мабуть, крім нас, котрі допустили повний «квартал» у політиці та міжнародних відносинах нашої держави.


Сергій Марченко

Європа і Штати не мають бути і ніколи не будуть більшими українцями, ніж ми самі. Це все, що треба знати про Північний Потік-2.

Якщо уряд України звільняє команду Нафтогазу, яка боролася з Газпромом, і призначає туди людину, яка хоче купувати газ у Росії напряму. Якщо президент України називає Росію агресором один раз на рік, а в інші 364 дні агресор для нього – “та сторона”. То якого біса німці мають припиняти максимально вигідний для себе проєкт, коли росіяни за свій кошт будують їм трубу?! Ну реально, в чому сенс? В чому сенс американцям вписуватися за нас перед німцями, якщо люди Коломойського в українській владі імпортують російські енергоносії для бородатої бабушки нашого президента? Імпортують напряму від ворога. То чому не можуть імпортувати з Росії німці?!

Європа – не ворог і нікого вона не кинула. Ми кинули себе самі, коли обрали єрмаків. Те, що відбувається зараз, – наслідок нашого вибору. Наслідок діяльності наших продажних еліт. І ми не можемо відвертатися від Європи просто тому, що вона втомилася тягнути нас за вуха із тієї комфортної проросійської калюжі, де ми радісно брохкаємося і співаємо пісень. Європа треба нам набагато більше, ніж ми їй. Європейці можуть купувати нашу сировину без всяких асоціацій. Це нам, Україні, критично необхідна євроінтеграція, щоб продавати не тільки сировину, а щось більш ціннісне, сучасне, технологічне.

Альтернатив євроінтеграції немає. І ми станемо повноцінним членом євроспільноти. Але ніхто не зробить нашу роботу за нас. Не треба даремних сподівань. Тоді не буде й розчарувань.


Валерій Прозапас

Хвиля обурення відмовою адміністрації Байдена від частини санкцій проти “Північного потоку-2” виглядає дивно, і зокрема наш міністр Кулєба про “дипломатичну поразку США” заговорив, не дуже подумавши.

Бо якщо Зеленський самостійно збирається з Путіним вирішувати питання війни, яку за 7 років не закінчила міжнародна коаліція, то хіба він не зможе так само самостійно домовитись про таку дрібничку як газопровід? “Надо просто перестать строить!”, “Можно просто остановиться посредине моря!”, – і все, справу зроблено, просте та ефективне рішення, перевірене на практиці.

До того ж, судячи з рейтингів, такі підходи цілком і повністю підтримує премудре українське населення, з чим його можна й привітати.

То з якої радості Штатам в цій ситуації псувати стосунки з Німеччиною санкціями проти її компаній?
Для чого рубитися з Росією заради інтересів України, коли її керівництво рветься на “зустріч з Путіним”, а ще кладе болт на санкції по Коломойському, руйнує корпоративну реформу і злягається з реваншистами?

Звичайно, егоцентризм українців зашкалює – Байден і в НАТО нас має прийняти, і “Північний потік” зупинити, і Кремль “томагавками” закидати та бажано подякувати Зеленському, що той його поки що не посадив.

Насправді до нас стали відноситись так, як ми на те й заслуговуємо, обравши та підтримуючи цю ганьбу у владних кріслах. Це не проблема американців, розумієте?

Неможливо зрадити того, хто сам себе зрадив.

Тому, скоріше за все, “потік” таки буде добудовано, а потім українці як не для себе, так і для своїх дітей отримають справжню війну з РФ, а не ту, від якої “усталі” по команді з телевізора.

“Ні обіцянок, ні пробачень” – так це працює.


Марк Савчук

Мы вас предупреждали, что Ермак – это российский шпион.

Месяц назад Ермак и Зеленский захватили Нафтогаз. Новый СЕО Нафтогаза Витренко ПЕРВЫМ ДЕЛОМ убирает из команды Вадима Гламаздина – главного человека в Нафтогазе, чья работа была добиваться санкций против СП2. (вот вам статья от Wall Street Journal). Компанию лоббистов в США, которая занималась всей организационной работой, тоже убирают.

Еще раз – ЭТО ПЕРВОЕ, что сделал Витренко на посту СЕО Нафтогаза.

Украина не только публично и демонстративно плюнула в лицо западным партнерам, уничтожив реформу корпоративного управления, она еще и УСЕРДНО начала заниматься демонтажем системы, которая успешно добилась санкций против СП2.

А в это самое время немецкие лоббисты (которых просто тьма) сидят в администрации Байдена и говорят “Слушайте, ну вы же видите, что Украина – это банановая республика. Вы в своем уме ссориться с НАМИ (самая сильная страна Европейского Союза) из-за какой-то Украины?”.

Во время визита главы Госдепа Блинкена в Украину Президенту Зеленскому ЧЕТКО ДАЛИ ПОНЯТЬ, что западные партнеры не собираются жертвовать деньги своих налогоплательщиков, чтобы Зеленский зарабатывал Коломойскому, Фирташу, Ахметову и Ермаку миллиарды. Или реформы, или идете наheр. Зеленский им ответил (что и публично сказал вчера на пресс-конференции): Ермак – молодец, Татаров – красавчик, мы будем сами решать, как управлять нашими государственными предприятиями, Запад нам не указ.

И ВОТ РЕЗУЛЬТАТ!!! ЭТО ПРЯМОЙ РЕЗУЛЬТАТ РАЗГОВОРА БЛИНКЕНА С ЗЕЛЕНСКИМ.

Я вам 100 раз говорил, что Ермак и Нафтогаз – ЭТО НЕ ПРО ДЕНЬГИ (хотя, конечно, они тоже важны). Цель Ермака другая – рассорить Украину и Запад. ПОТОМУ ЧТО ИМЕННО ЭТО жизненно важно для победы России в войне с Украиной. И вчера Кремль одержал решительную победу по СП2.

Неделю назад, Демократична Сокира на западном сейме объявила Ермаку войну. И я считаю, что в этой войне должны объединить усилия все патриоты Украины. Второго шанса у нас не будет. Или мы победим Ермака, или мы потеряем Украину.


Елена Подгорная

Все возмущаются отменой санкций, которые благополучно и тепло лежали на лысине у кремлёвского недомерка. А какое мы имеем право возмущаться, позвольте вас спросить?

Мы с россией торгуем? Торгуем.
Ермак у нас кто? Вооот.
Реформы? Какие реформы?

Корпоративное управление у нас пошло по женским гениталиям. В аккурат тогда, когда у нас нового главу Нафтогаза трудоустроили.
Электричество у нас теперь российское. Все нормальные страны отказались, а мы снова покупаем, гробя свою отрасль, между прочим. Демонстративно.
Вот на днях, а то и раньше, газ начнём российский напрямую покупать. По крайней мере, об этом постоянно говорят наши новые лица в руководстве страны.
Борьбу с коррупцией постигла участь корпоративного управления. Ситуация с НАБУ и САП тому подтверждение.
Отказ от проведения судебной реформы и постоянное залохмачивание главы Конституционного суда.

Скажите, как вы себе в этих условиях представляете поддержку США? Они что должны сделать? На цугундере нас в рай тянуть?

Порошенко боролся с проектом Северный поток-2 постоянно.
При Зеленском этот проект благополучно достроили.

Клоуны умеют стебаться, но не умеют в политику и дипломатию. Потому наш “мастер спорта”, по всему, тупо просрал все полимеры, а бороться за страну яиц и мозгов нет.
Потому при Зеленском Россия вернулась в ПАСЕ. Кстати.

Не стратег Владимир Ссаныч. И даже не тактик. Вечно его все ставят перед фактом. И не удивительно – там акулы против нашего карася.

Вот уже снова про Украину говорят без участия Украины. С Порошенко приходилось считаться. Бо он барыга хитрый, умный и просто большой. А клоуна можно игнорировать. Он тупой и незаметный. Ну какой из него государственный деятель? Так, стыдоба и всё.

Северный поток-2, к сожалению, – таки приговор нашему транзиту. И это часть спецоперации Кремля против Украины.

Можно сейчас обсуждать, какие все в мире плохие. Продажные и ненадёжные. Не хотят нас поддерживать, хотя Порошенко продолжает напоминать о наших интересах в меру своих нынешних возможностей. Но лучше принять факт, что нам никто ничего не должен. И сто баксов – это всегда сто баксов. А капитализм – он справедлив, но жесток. Европейским лидерам и Америке важны свои граждане, а не какие-то странные мы с загадочной душой, выбирающие во время войны паяца главнокомандующим.

Да, это ещё один фактор коллективной ответственности, непонятный простому нариду в своём глобальном масштабе. Но очень доходчиво будут выглядеть платёжки за тепло в следующем году. Хотя о чём я? И через жопную боль не дойдёт.

Нужно таки попробовать уговорить Сердючку баллотироваться на следующих выборах. С правильными лозунгами и обещаниями. Чисто в качестве социального эксперимента.
Хуже не будет.

Автори