Знову про інформаційну гігієну
От ви зараз пишете свої версії щодо стрілянини, а потім комусь із вас буде соромно, а хтось так і буде стояти на своєму всупереч фактам.
Давайте закріпимо пройдене:
1. Чим менше фактичної інформації – тим більше поле для фантазування.
2. Як тільки-но людина публічно висловлює свою думку (“мнєніє”), то одразу займає певну позицію, якою в подальшому після кожного обговорення буде все важче поступитися, оскільки ця позиція інтегрується в Я-концепцію людини.
3. В подальшому людина буде шукати і сприймати лише ту інформацію, яка підтверджує її позицію і, відповідно, ігнорувати інформацію, яка суперечить зайнятій позиції. Причому багато хто навіть не буде нехтувати різними інфопомийками.
4. Людина почне шукати однодумців і можливо об’єднуватись у формальні чи неформальні групи, з усіма витікаючими: члени своєї групи будуть сприйматися позитивніше ніж нечлени. Феномен “Ми та вони”.
5. В ситуації, коли виявляться нові факти, які будуть суперечити зайнятій позиції, в людини виникне когнітивний дисонанс, якого вона прагнутиме позбавитися задля відчуття цілісності(балансу). Вирішувати когнітивний дисонанс людина зможе двома основними шляхами: а) змінювати власну позицію(когнітивну схему); б) підлаштовувати факти під власну позицію(схему) шляхом викривлення. Перший шлях болісний для Я-концепції, тому його виберуть в основному люди із сильним Его та менш стресо-уражені в даний момент.
Ну і наостанок: фільтруйте джерела інформації та вчиться відрізняти одні ситуації від схожих за формою, але різних за контекстом.