СЗР України: Огляд терористичної активності та зон нестабільності у світі станом на 14.04.2021

Ізраїль

Ізраїльське судно «Hyperion» було атаковано ракетою, запущеною з іранського судна або безпілотника, поблизу емірату Фуджейра (ОАЕ). Внаслідок атаки воно отримало незначні пошкодження. Жертв серед членів команди немає.

М’янма

Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет заявив, що наростання напруженості у М’янмі може призвести до повноцінного збройного конфлікту, як це було в Сирії у 2011 році. Іноземні держави мають вжити негайних, рішучих і дієвих заходів, щоб підштовхнути військове керівництво до припинення репресій і вбивств свого народу.

Буркіна-Фасо

Колишньому президентові країни Блєзу Компаоре, який перебуває у Кот-д’Івуарі, та ще 13 особам з його оточення пред’явлено звинувачення в участі у вбивстві в 1987 році тодішнього глави держави Т. Санкари, посяганні на безпеку держави і приховуванні доказів злочину. Справа  розглядатиметься військовим трибуналом.

Афганістан

Таліби відмовилися від участі у конференції по Афганістану, яка пройде в Стамбулі з 24 квітня по 4 травня, через перенесення строків виведення контингенту США з країни.

Азербайджан

Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив про очікування від Мінської групи ОБСЄ пропозицій щодо подальшого налагодження мирного життя в регіоні, про  стурбованість у зв’язку з тим, що Вірменія веде переговори з РФ щодо модернізації власних ЗС. Він зазначив, що не має територіальних претензій до Вірменії і допускає можливість укладення мирної угоди з нею. Г. Алієв повідомив, що обговорював з президентом РФ інформацію щодо виявлення в м. Шуша уламків ракет “Іскандер-М”.

Джерело

Поділитися:
Share
Усі відео