Принцип Ґаузе

Іван Хомяк
Іван Хомяк

Якщо Медведчук поб’ється з Шуфричем, то хто із них буде патріотом, а хто зрадником і колаборантом?

Помилкою є прямолінійне сприйняття принципу конкурентного витіснення Ґаузе (неможливість стабільного співіснування двох видів, що конкурують за однаковий набір ресурсів за умови незмінності екологічних факторів). Цій помилці майже дві тисячі років:

“Кожне царство, поділене міжусобною ворожнечею, гине; ніякі місто чи родина, де немає миру й злагоди, не виживуть” (Мт. 12:25).

Принцип Ґаузе стосується міжвидової боротьби. Всередині популяції конкурентна боротьба не зупиняється ні на мить. І це не обов’язково призводить до занепаду. Це основа статевого добору як одного із рушіїв еволюції.

Саме тому витіснення Зеленським конкурентів із замосковської електоральної ніші не робить його проукраїнським політиком. Більш того, це не обов’язково призведе до значного ослаблення підтримки цієї частини політикуму. Хіба що ця демонстрація патріотизму затягнеться, і ніша буде подроблена на дрібні шматки та зайнята іншими видами. Але це відбудеться лише тоді, коли вони намагатимуться вказувати на свою категоричну відмінність у поглядах (стануть різними видами) та валити одне одного сильніше ніж ворогів. Саме це призводило до регулярного занепаду проукраїнського руху. Усі проти всіх в 1917-1920, Бандера проти Мельника, Удовенко проти Костенка, усі разом проти Ющенка, а потім і проти Порошенка…

А Зеленський проти Медведчука виглядає смішно – лише 2-3% бізнесу під санкціями, статки ростуть шаленими темпами, з кримінальними справами нуль. Саме вони, а не санкції діють проти власних громадян, що чинять злочини. Єдина справа на Медведчука – це та, що відкрив колись Луценко…

 

Ілюстрація © Варвара Гранкова

Поділитися:
Share
Усі відео