Брифінг секретаря РНБО Олексія Данілова щодо застосування санкцій до деяких телеканалів (відео)

РНБО України 2 лютого цього року ухвалила рішення про застосування санкцій до деяких юридичних осіб та фізичної особи строком на п’ять років

Президент України Володимир Зеленський Указом від 02.02.2021 № 43/2021 увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 лютого 2021 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».

Пропозиції щодо застосування санкцій внесені Верховною Радою України (Постанова Верховної Ради України від 4 жовтня 2018 року № 2589–VIII) та Службою безпеки України.

«Сьогодні відбулося засідання Ради національної безпеки і оборони, де шляхом письмового голосування члени РНБО розглядали питання введення персональних санкцій стосовно юридичних та фізичних осіб, які перебувають на території України. З 19 членів Ради національної безпеки і оборони 17 проголосували за, один утримався, один перебуває у відрядженні», – сказав Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

Санкції, які передбачають, зокрема, блокування активів, анулювання або зупинення ліцензій, заборону користування радіочастотним ресурсом України тощо, застосовано до юридичних осіб ТОВ «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ «112-ТВ», ТОВ «ЛІДЕР ТВ», ТОВ «ПАРТНЕР ТВ», ТОВ «НОВИНИ 24 ГОДИНИ», ТОВ «Нові комунікації», ТОВ %AАРІАДНА ТВ», ТОВ «НОВИЙ ФОРМАТ ТВ», ТОВ «ТВ ВИБІР».

Санкції також застосовано до громадянина України Тараса Козака.

Рішенням РНБО України Міністерству закордонних справ України доручено поінформувати компетентні органи Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки та інших держав про застосування санкцій і порушити перед ними питання про запровадження аналогічних обмежувальних заходів.

Джерело

 

РФ застосовує проти України інформаційний тероризм, який є частиною гібридної агресії

Російська Федерація веде інформаційну війну проти України, і «п’ята колона» всередині нашої держави сприяє цьому.

Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов, коментуючи рішення РНБО від 2 лютого 2021 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», уведеного в дію Указом Президента України Володимира Зеленського від 02.02.2021 № 43/2021.

О. Данілов зазначив, що рішення РНБО України було ухвалено шляхом письмового голосування. У голосуванні, сказав він, взяли участь 18 з 19 членів Ради, 17 проголосували «за», один утримався, один – Міністр оборони України Андрій Таран – не голосував, оскільки перебуває у робочому відрядженні в Індії.

«Щодо законності санкцій – у нас немає жодних сумнівів, що все зроблено у рамках чинного законодавства, і дотримані усі необхідні процедури», – заявив він. За його словами, санкції були прийняті з урахуванням Постанови Верховної Ради від 4 жовтня 2018 року. Пропозиції, обгрунтовані відповідними документами, були внесені також Службою безпеки України.

«Президент Володимир Зеленський є гарантом Конституції, і все відбувається у рамках законодавства і Конституції», – наголосив Секретар РНБО України.

«Мова в даному випадку не йде про свободу слова. Мова йде про інформаційний тероризм по відношенню до нашої країни, і ми не можемо цього допустити», – заявив Секретар РНБО України, додавши, що проти України ведеться інформаційна війна, яка є частиною гібридної російської агресії.

О. Данілов додав, що підготовка документів до рішення РНБО України відповідними службами зайняла тривалий час. «Якщо хтось вважає, що це можна зробити за один день чи тиждень, то він глибоко помиляється».

Джерело

 

Санкції щодо окремих телеканалів – послідовний крок у боротьбі з російською гібридною агресією – Іван Баканов

Голова Служби безпеки України Іван Баканов назвав рішення РНБО щодо запровадження санкцій проти телеканалів 112, NewsOne та ZIK послідовним кроком української влади у боротьбі з російською гібридною агресією. За словами очільника відомства, рекомендація щодо запровадження санкцій належить ВР та СБУ.

«Проти України ведеться гібридна війна, зокрема, й на інформаційному полі. Ми маємо системно їй протидіяти, аби захистити інтереси держави. Запровадження санкцій – іще один важливий та послідовний крок для цього. Тож, враховуючи дані, якими володіє Служба безпеки, а також численні порушення законодавства у сфері телерадіомовлення, зафіксовані Національною радою України з питань телебачення та радіомовлення, СБУ надала обґрунтовані рекомендації РНБО прийняти відповідне рішення», – наголосив Іван Баканов.

Як підкреслив Голова СБУ, рішення РНБО спрямоване на захист територіальної цілісності та суверенітету України і не має жодного відношення до обмеження свободи слова.

«Існує велика різниця між свободою слова та відвертою антиукраїнською риторикою. Свобода слова закінчується там, де з’являються ознаки посягання на територіальну цілісність та суверенітет України», – резюмував Іван Баканов.

Нагадаємо, 2 лютого Президент увів у дію рішення РНБО про застосування санкцій щодо фізичної та юридичних осіб. Цим рішенням, зокрема, підтримано пропозиції щодо застосування санкцій, внесені Верховною Радою України 4 жовтня 2018 року та Службою безпеки України.

Персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи застосовуватимуться, зокрема, до громадянина України Тараса Козака, юридичних осіб «Товариство з обмеженою відповідальністю «АРІАДНА ТВ», «Товариство з обмеженою відповідальністю «НОВИЙ ФОРМАТ ТВ», «Товариство з обмеженою відповідальністю «ТВ ВИБІР», «Товариство з обмеженою відповідальністю «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ «112-ТВ», «Товариство з обмеженою відповідальністю «ЛІДЕР ТВ», «Товариство з обмеженою відповідальністю «ПАРТНЕР ТВ», «Товариство з обмеженою відповідальністю «НОВИНИ 24 ГОДИНИ», «Товариство з обмеженою відповідальністю «Нові комунікації».

Джерело

Усі відео