Ціна «тиші» «миротворця» Зеленського

Ігор Артюшенко
Ігор Артюшенко

“Остаточно” про припинення вогню Зеленський домовився 21 липня 2019 року. Після цього він ще декілька разів домовлявся і радісно сповіщав про це на телеефірах, у зверненнях та вітаннях.

Вчора Міністерство оборони оприлюднило данні про бойові та небойові втрати військових за минулий рік. Офіційно ціна “тиші” Зеленського – 50 життів. Саме стільки захисників було вбито російськими окупантами під час проведення бойових дій. 339 військовослужбовців було поранено. З інших причин, окрім бойових, під час Операції Об’єднаних сил протягом 2020 року померли 79 українських військових.

Окремою ганебною сторінкою в історії залишиться смерть Ярослава Журавля — сержанта-розвідника. 13 липня в «сірій зоні» під селищем Зайцевим на Донеччині окупаційні війська віроломно обстріляли евакуаційну групу армійців ЗСУ, які мали розрізнювальне екіпірування гуманітарної місії – білі шоломи, жилети й пов’язки. Під час обстрілу військовослужбовець Ярослав Журавель отримав поранення та залишився на полі бою без допомоги. Як засвідчило відео з безпілотного літального апарату, поранений сержант був живий, зупиняв собі кровотечу джгутом та шукав укриття. Три дні поспіль росіяни не давали проводити пошукову операцію. Орієнтовно 16 липня стало зрозуміло, що 13 липня 2020 року сержант загинув від поранень. 21 липня тіло сержанта було передано на контрольовану Урядом України територію, а 23 липня в селі Андріївка на Дніпропетровщині, де він народився і виріс, його поховали.

Малодушність Зеленського не дала можливості домовитися про реальну тимчасову тишу, щоб врятувати пораненого українського військового. Зеленський так боявся погіршити відносини з окупантами, що не віддав наказ врятувати захисника, який вмер під пекучим сонцем від поранень. Зеленський ніяк не відреагував на смерть Героя.

Декілька днів тому на фронті загинув захисник з Запоріжжя Андрієнко Олег… У нього залишився син, якому ще немає року.

Відсутні будь-які підстави вважати, що мотиви росіян стосовно України змінилися. Бо у Кремля одна мета — зробити Україну своїм федеральним округом. Тому доля нового, ще не оголошеного “перемир’я” визначена — Україна знову заплатить за нього кров’ю.

 

«Новинарня»: Усі загиблі на Донбасі 2020 року: згадаймо їхні імена й обличчя

За підрахунками “Новинарні“, у 2020 році внаслідок бойових дій у зоні загинули 56 українських воїнів (55 чоловіків і одна жінка, Клавдія Ситник) – від обстрілів, підривів на мінах, на позиціях і під час бойових виходів.
Найбільше полеглих на фронті цього року було в березні – 12. У серпні й грудні обійшлося без бойових втрат. (Див. графіку по місяцях.)

Царство небесне, воїни, для яких не настав 2021-й. Наш обов’язок – пам’ятати ваші імена й обличчя, шанувати вашу жертву. Помститися й перемогти.

Поділитися:
Share
Усі відео