Фейкове піклування про науку

Anton Senenko

Я таки чогось не розумію.

Прочитав в новинах, що до другого читання в бюджеті пропонують додатково порізати видатки на освіту і науку на 4 мільярди гривень. А на офіс генпрокурора докинути на 2 мільярди більше. На МВС ще сипонути майже 800 мільйонів (Це тим, у кого і так безліміт на отримання грошей з антиковідного фонду). Наскільки розумію я, прокурори та підопічні дуже потужного міністра є чи не найефективнішими структурами в країні (шо там справа Шеремета?).

Але ще більше дивує мене інше.
Продивився в пості депутата Грищук Рома детальні таблиці куди що додали/забрали в освіті і науці. Дякую, дуже корисно і наочно (див. нижче – ред.).

З суттєвого, що додали, і що стосується саме науки, це:

Створення сучасної спеціалізованої лабораторії для роботи з інфекційними матеріалами – майже 60 млн. – нарешті.

Національній академії медичних наук додали майже 1 мільярд – нормально, аби тільки на діло.

На забезпечення житлом вчених НАН України – 60 мільйонів – вірний крок, бо на зарплатню у 5-6 тисяч гривень навіть знімати житло неможливо.

З суттєвого, що забрали по науці:

1 мільйон 168 тисяч гривень – з Національного фонду досліджень. Наче сума і невелика, але це принципове питання, і в кінці я поясню чому.

112 мільйонів з наукової та науково-технічної діяльності установ НАН України – це особливо цинічно, враховуючи, що ці установи вже кілька років поспіль не можуть забезпечити навіть повноцінний робочий тиждень через брак фінансування.

То в чому я бачу головну проблему?

В тому, що фейковий Фонд Президента з підтримки освіти, науки та спорту на цілих 500 мільйонів гривень продовжує своє існування. Популістично мертвонароджений Петром Порошенком фонд, який жодного разу не запрацював, продовжує традиції “резервування” коштів нібито на науку та освіту і за каденції Зеленського.

Дуже зручно – треба “сострічь” півмільярда на антиковідний фонд (як і сталося цього року), щоб потім закатати в асфальт чи віддати МВС, – ось і є фонд, який не працює, бо “вижєпонімаєтє странавопасності, но ми жє дєньгі видєлялі, ви жє відєлі”.

І з року в рік в кожному бюджеті цей фонд у пересічних створює ілюзію, що держава на півмільярда більше піклується про науку та освіту.

На цьому фоні зрізання 1 мільйона 168 тисяч гривень з Нацфонду, що довів свою дієвість, виглядає знущанням.
Як і зрізання 112 мільйонів з наукових установ.

Я дуже прошу, зарийте цей фейковий фонд президента туди, звідки ви його весь час викопуєте, припиніть його гвалтувати, залиште його в спокої, не будьте блазнями.

Бо якщо прочитати пост Романа (див. нижче – ред.) і подивитися, що ще порізали в освіті чи науці, то нудити від цього фонду починає ще більше.

Тобто на фейковий фонд у нас є, а на підготовку дітей з окупованих територій, які в очі не бачать ані української мови, ані історії України, немає.

Злюся. Дуже злюся.

Майте гарний день.


Грищук Рома

Про мінус чотири мільярди на освіту та науку, думаю, чули.

На фото: детально з чого забрали (червоним), а куди навіть додали трохи (зеленим). Дякую секретаріату комітету за підготовку документа.

Найбільше забрали з:

– Академії наук (мінус 200 мільйонів),
– Фонду розвитку закладів передвищої та вищої освіти (мінус 500 мільйонів, які пішли б на капітальний ремонт гуртожитків чи на обладнання для навчання),
– Базового фінансування універів (800 мільйонів),
– Базового фінансування профтеху (200 мільйонів).

Освітня субвенція на школи зменшилася на 3 мільярди порівняно з першим читанням.

Жодна з пропозицій комітету освіти, науки та інновацій не врахована.

Не враховано необхідне збільшення фінансування Національного фонду досліджень, який за рік роботи довів свою ефективність. Не врахована пропозиція збільшити фінансування Антарктичній станції “Академік Вернадський”, яка без сумніву є гордістю країни на світовій арені.

Немає в бюджеті фінансування підготовчих курсів для дітей з тимчасово окупованих територій.

Немає в бюджеті субвенції на автобуси, які необхідні для завершення реформи децентралізації та оптимізації мережі шкіл в регіонах.

Не можу підтримувати бюджет у другому читанні в такому вигляді.
Бюджетний комітет має суттєво доопрацювати поданий Кабміном проект бюджету.

Усі відео