Могила цадика нікуди не дінеться. А Умань?

Тамара Горіха Зерня

Мер Умані ночує на сходах під ОП, протестуючи проти допуску хасидів в Умань.

Нагадаємо, до початку серпня в Уряді неодноразово заявляли про те, що цього року, з огляду на епідемію, могила цадика Нахмана залишиться без паломників.

Ізраїль належить до червоної зони поширення «корони». Пасажирам з будь-яких країн, які не є громадянами або постійними жителями Ізраїлю, заборонено в’їзд до Ізраїлю, включаючи транзитні рейси. Ті ж одиничні щасливчики, які мають спеціальний дозвіл на в’їзд, зобов’язані пройти 14-денний карантин із проживанням у спеціально відведених місцях. За власний рахунок, звичайно.

4 серпня у нас відбулася безпрецедентна подія: міністерство охорони здоров’я Ізраїлю звернулося до органів влади України з проханням не впускати їхніх громадян для святкування Рош ха-Шана в Умані.

Іще раз, капслоком: офіційний Ізраїль просить наших не впускати їхніх.

Про небезпеку, яку принесе неконтрольований потік прочан, повідомили всі профільні відомства, навіть у Авакова висловили глибоку стурбованість.
Про яку кількість людей ідеться? Мінімальна від 5 тисяч, це якщо з суворими обмеженнями. Реалістична – близько 30 тисяч. Максимальна необмежена взагалі.

Ми якось випустили цю тему з виду, вважаючи, що ніхто в Україні не піде на явно безумний крок. Зрештою, могила цадика нікуди не дінеться, вона буде на своєму місці і через рік, і через п’ять, а от щодо Умані такого сказати не можна.
І коли у тебе в одній руці душевний комфорт хасидів, а у другій – життя і здоров’я цілої Умані, вибір, здається, очевидний.

Так, звісно.
Ось тобі, Умань, дудка, а ось тобі свисток. Тренуйся висвистувать сигнал SOS із чумного бараку.

11 серпня Кабінет Міністрів України дозволив хасидам приїздити до Умані для святкування іудейського Нового року Рош-га-Шана, прийнявши відповідне рішення на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Ми мали б звикнути до того, що у ситуації очевидного вибору влада «зелених» обере варіант, який завдає найбільшої шкоди інтересам України.

І тим не менше, щоразу дивуємося.
Он мер Умані спить на асфальті як бомж у надії вибити особисту зустріч із Зеленським. Це характерний етап у еволюції зелених виборців; їм досі здається, що цар у них хороший, то «боярє» намутили дурню. От як доберуться вони до царя, як розкажуть, як відкриють очі…

Не тратьте, куме, сили, – кажемо ми меру Умані, чисто по дружньому. – Вставайте з підлоги, ще нирки застудите. Згадайте нарешті, що у вас за спиною Черкащина.

Друже, іди і шукай техніку та бетонні блоки, щоб дороги перекривати, бо як маленький, чесне слово.

Фото з-під ОПУ © Pavlovsky News


Кабмін: Спільна українсько-ізраїльська урядова заява щодо паломництва хасидів до м. Умань з нагоди святкування Рош га-Шана

Керуючись рекомендаціями та застереженнями Міністерств охорони здоров’я України та Ізраїлю, наполегливо закликаємо усіх паломників, які планують взяти участь у цьогорічних святкових заходах з нагоди Рош га-Шана в Україні, утриматися від відвідання міста Умань через загрозливу епідемічну ситуацію.

 

Ужгородський аеропорт прийняв чартерний літак із Ізраїлю.Борт приземлився із паломниками на борту. Щороку хасиди…

Опубліковано Закарпатська обласна державна адміністрація Вівторок, 21 липня 2020 р.

 

Фото на заставці © РИО Умань

Усі відео