Спалах коронавірусу: українців закликали утриматися від поїздок до Італії (відео)

До уваги громадян України, які планують здійснити поїздку до північних регіонів Італії

У зв’язку з загостренням епідемічної ситуації, пов’язаної з поширенням у північних регіонах Італії захворювання, викликаного новим типом коронавірусу (2019-nCoV), Міністерство закордонних справ рекомендує громадянам України тимчасово утриматися від поїздок до уражених провінцій італійських регіонів Ломбардія, Венето, Емілія Романья та П’ємонт, де є найбільший ризик зараження.

Співвітчизникам, які продовжують перебувати в цих регіонах, необхідно виявляти підвищену увагу та обережність, уникати відвідання уражених вірусом провінцій, повідомити про своє місце перебування та контактні дані до найближчої консульської установи України або зареєструватися на вебресурсі.

Органами влади Італії повністю карантинні заходи запроваджено у десятьох муніципалітетах регіону Ломбардія провінції Лоді – Касалпустерленго, Кодоньо, Кастільоне-д’Адда, Фомбіо, Малео, Сомалія, Бертоніко, Терранова-де-Пасеріні, Кастельгерсундо і Сан-Фіорано, а також – муніципалітеті Во ‘Еуганєо в провінції Падуя. регіоні Венето.

Громадянам України, які планують подорож до Італії або наразі перебувають в країні, просимо слідкувати за рекомендаціями, що розроблені Міністерством охорони здоров’я Італії, а саме:

  1. Регулярно і ретельно мити руки (щонайменше впродовж 20 секунд, водою і милом або дизенфікуючими для рук спиртовмісними (60%) засобами;
  2. Уникати близьких контактів із особами, які мають ознаки гострих респіраторних захворювань (триматися на відстані щонайменше 1 м від осіб, які кашляють чи пчихають);
  3. Не торкатися руками очей, носа і рота (у разі контакту із зараженою поверхнею руки можуть передавати вірус до тіла);
  4. Прикривати паперовою хустинкою рот і ніс, коли кашляєте чи пчихаєте;
  5. Користуватися антивірусними препаратами чи антибіотиками слід лише у разі, якщо вони прописані лікарем;
  6. Регулярно протирати поверхню (на робочому місці, у квартирі тощо) хімічними дезінфікуючими засобами («убити» коронавірус можуть засоби із вмістом відбілювача/candeggina, хлора/cloro, розчинників/solventi, 75-відсоткового етанола/etanolo al 75%, пероцтової кислоти/acido peracetico, хлороформу/cloroformio);
  7. Використовувати маску у разі підозри щодо захворювання або при допомозі хворим;
  8. Не вважаються небезпечними товари, виготовлені у Китаї чи пакунки, отримані з Китаю (коронавірус не має здатності жити занадто довго на поверхні);
  9. У разі підвищеної температури тіла, кашлю, утрудненого дихання або при поверненні з Китаю впродовж періоду, що не перевищує 14 днів, телефонувати на номер «гарячої» лінії 1500 (хто був у Китаї або контактував із особами, що повернулися із Китаю протягом періоду, що не перевищує 14 діб, і при цьому має підвищену температуру, кашель, утруднене дихання або болі у м’язах телефонує на вказаний номер щодо подальших дій);
  10. Домашні тварини наразі не ідентифіковані як поширювачі нового коронавірусу (на даний момент немає підтвердженої інформації, що, наприклад, коти і собаки можуть заразитися на коронавірус; при цьому рекомендується завжди мити руки після контакту із тваринами).

Додаткова інформація.

Загальнонаціональний цілодобовий номер телефону з питань коронавірусу – 1500.

Просимо громадян України відстежувати інформацію на сайтах Посольства України в Італії, Генерального консульства України в Мілані, Генерального консульства України в Неаполі та МЗС України, дотримуватись рекомендацій та законних вимог місцевих органів влади.

У разі виникнення обставин, що вимагають негайного консульського реагування, рекомендуємо громадянам України невідкладно звертатися за номерами «гарячих ліній» на території Італії до Посольства України в Італії (+39 3519 886 823), Генерального консульства України в Мілані (+39 3487 254 038) та Генерального консульства України в Неаполі (+39 327 736 48 22).

Оскільки розповсюдження вірусу спостерігається також і в інших країнах світу, МЗС рекомендує громадянам України, які планують подорожі за кордон, відслідковувати повідомлення та дотримуватися рекомендацій офіційних органів країн, до яких плануються поїздки.

Контактна інформація за посиланням або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: + 38 044 238 16 57, адреса електронної пошти cons_or@mfa.gov.ua.

Джерело

 

 

Прикордонники разом з МОЗ перевірятимуть температуру тіла пасажирів із Італії

 

Прикордонники разом з МОЗ готові контролювати пасажиро-транспортний потік з Італії. Про це на брифінгу у Кабінеті Міністрів України повідомив Голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко.

Власне перевірка температури тіла людей, які прямують із Італії у міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення «Тиса» розпочнеться зранку 25 лютого 2020 року.

«Через пункт пропуску «Тиса» виконуються нерегулярні рейси – це близько 500 мікроавтобусів на тиждень, які перетинають державний кордон України, прямуючи в Італію та в зворотному напрямку», – додав очільник ДПСУ.

На даний момент також 2-3 автобусні рейси виконуються через пункти пропуску «Шегині» та «Краківець» із ділянки українського кордону з Республікою Польщі. Там також буде проводитися температурна перевірка громадян.

Крім того, встановлене пряме авіаційне сполучення України з містами Італії виконується через Міжнародні аеропорти «Бориспіль» та «Київ». На даний час це близько 20 рейсів щоденно.

«Сьогодні з 20:00 години всі пасажири, які прилітають в Україну з Італії, будуть проходити обов’язкову температурну перевірку. З інших аеропортів жодні регулярні рейси до міст Італії не виконуються», – сказав Сергій Дейнеко.

Таким чином Держприкордонслужба спільно з МОЗ вживає максимуму можливих заходів для запобігання розповсюдженню Коронавірусу.

Для виконання контрольних функцій за словами Заступника Міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка прикордонники забезпечені респіраторами відповідного ступеня захисту.

Зауважимо, що додаткові контрольні процедури було запроваджено через наявність інформації щодо спалаху хвороби в Італії.

«Взаємодія Державної прикордонної служби з Міністерством охорони здоров’я України та Міністерством закордонних справ України узгоджена. Прикордонники цілком готові  до проведення всіх необхідних режимних заходів з метою унеможливлення потрапляння корона вірусу на територію України», – наголосив Сергій Дейнеко.

Джерело

Усі відео